Jump to content

Moto Zajednica

Sacuvajte svoje i tudje zivote

Recommended Posts

  • AlexTattoo, 120 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha R1

Sezona je mnogo lose pocela, ima mnogo povredjenih i poginulih, upravo to me je nateralo da napisem ovo.

Dok smo u saobracaju, mnoge stvari zavise od nas samih, ali i od drugih ljudi i uticaja. Ako svi obratimo paznju, mnogo ce manje biti nesreca nego sto se desavaju svakodnevno.

Mene je moj instruktor voznje naucio jednu stvar: Kad god das gas malo jace, uvek se seti neke najgore saobracajne nesrece koju si video, videces da ce gas sam da opadne".

Svakog, ali svakog masina natera da stisne gas. Nekog redje, nekog cesce. Bilo da je to motocikl od 2000ccm, skuter od 50ccm, auto...

Uvek treba da nam je na umu najgore i mnoge stvari ce se preduprediti.

Ja cesto na Youtube-u gledam razne nesrece kolima i motorom. Koliko god to ogavno izgledalo, covek se prene i pocne drugacije da razmislja kad krene u saobracaj. Odgledajte neki deo, videcete da sam u pravu...

Ovo sve pisem u cilju da se smanje saobracajne nesrece. Nadam se da ce, ma koliko to strasno izgledalo, pomoci svima da smanje gas i sacuvaju svoje zivote...

Neki od linkova:

 

http://www.youtube.com/watch?v=9SU0HJ78T7A

http://www.youtube.com/watch?v=pmgW-nmwtH4

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: 2005 Yamaha TMAX 500

Ove snimke mozete da gledate kao tutorijale. Sta sve moze da se desi u saobracaju, koliko brzo i na koji nacin.

Dobro je kad ih pogledas na stotine, shvatis koliko si nebitan kad metal pocne da se guzva oko tebe.

Jezivo, ali vrlo, vrlo korisno.

Osecam da sam bolji vozac zbog toga. Koliko god smesno zvucalo, veoma sam obazriv, ma sta vozio, automobil ili motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

O cemu razmisljas to i na kraju privuces zato se trudim maximalno da ne gledam ove snimke.

Rizik uvek postoji a na nama je da ga smanjimo opremomom i koncetracijom, na druge ne mozemo da uticemo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Mislim da je ovaj nacin edukacije pogresan. Nesto kao batinanje djece. Samo trauma, nista korisno.

Treba ukazati na posledice u vidu nemogucnosti da stanes (fizika) ako ides x m/s i slicno.

Plasenje crijevima na putu moze samo da proizvede vise straha i samim tim pogorsa sanse za opstanak.

Upravo strah proizvodi tzv. "fixaciju mete" i blokiranje od dodatnog obaranja motora kad je to neophodno.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Nisam gledao sve, ali prvi snimak 1:40sek, takve kretene ne mogu da smislim, a ima ih koliko hoces svuda! Sece krivinu i jos preko pune linije!!! A to svi zivi rade! Treba uvesti zakon za dozivotno oduzimanje dozvole onome ko to uradi!

 

Koliko mi se puta desilo u krivini tamo kod i posle Golubca, prelepe krivine, a onda samo kreten ispred tebe u tvojom traci jer... ne znam... mrzi ga da drzi svoju stranu!

 

I svi kenjaju kako samo likovi na motorima jure, znam po sebi jer kroz grad vozim strogo po ogranicenju, ne zbog kazni, nego zbog sebe. A svi se onda lepe, zaobilaze te, nabijaju ti se, guraju te, u Beogradu pogotovu, a posle "motoristi jure", ma idi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: 2005 Yamaha TMAX 500

Nisam rekao da snimak treba nekog da uplasi, jednostavno: "budala se uci na svojim greskama, a pametan na tudjim".

Samo toliko.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AlexTattoo, 120 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha R1

da li ce nekog snimak da uplasi ili ne nije ni bitno, to je realnost. bitno je samo sta te ceka i koliko se procentualno priblizavas ovim snimcima kad ne pazis, vozis brzo, nepazljivo, ti ili neko drugi. taj neko drugi opet mozes da budes ti koji vozis auto ili kamion. pricam o svima u saobracaju. cilj nije da uplasim nekog nego realnost koja je surova u situacijama kad se manje pazi. npr precenis svoje mogucnosti u krivini zato sto te drustvo zeza da ti je guma kockasta, odletis na drugu stranu puta i kraj. samo sam surovo realan, dzaba ti sva oprema ovog sveta kad se direkt zakucas u kamion. gazda kad posalje segrta da mu donese krcag s vodom on ga uvek prvo osamari. kad ga segrt pita zasto me uvek bijes kad nista nisam uradio ovaj mu kaze: kad razbijes krcag dzaba cu posle da te bijem. naravno ne treba sve bukvalno shvatati ali surovo sam siguran da moramo vise cuvati sebe i druge oko sebe. po svaku cenu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Iskreno na nekoga ovo može da deluju zaista zastrašujuće i da ga totalno istraumira pa da vozi kao po jajima i sav isciman:)

Što se mene tiče, odgledao sam brda ovakvih filmića i zaista možeš da naučiš ponešto na tuđim greškama. U 70% slučajeva nesreću izaziva neprilagođena brzina i opšta neobazrivost na dešavanje oko njih(npr. kinez koji prolazi kroz raskrsnicu gledajući samo pravo kao da je konj sa onim čudom na očima :) ) u ostalim slučajevima vade te samo refleksi i sreća :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

O cemu razmisljas to i na kraju privuces zato se trudim maximalno da ne gledam ove snimke.

Rizik uvek postoji a na nama je da ga smanjimo opremomom i koncetracijom, na druge ne mozemo da uticemo.

 

Nebih da komentarišem s obzirom da si dva dana kasnije od kako si napisao ovaj post imao udes.Možda je ipak bolje da se gledaju ovakvi snimci pa čovak bude malo svesniji šta mu se sve može desiti na putu, pa samim tim postane i obazriviji.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja