Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki kle 500 2004 lampica reshladne tecnosti

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan 650 S

Pozdrav svima. Nov sam u ovom vasem moto svetu, pa je ono sto cu pitati mozda opste poznato, stoga izvinite.

Radi se o Kawasakiju KLE 500 2004 godiste. U voznji po gradu (po toplom vremenu), kada stanem na semaforu, ponekad mi se upali lampica temperature rashladne tecnosti. Cim krenem, posle stotinak metara, ugasi se. U voznji se nikad ne ukljucuje. Ventilator radi, antifriza ima i pumpa vrti. Pomoc

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

kako znas da pupma vrti? Mozda se polomilo nekoliko "pera" :neznam:

meni se ta lampica nikad nije upalila(radi pod kontaktom) a takodje mi i jako retko pali ventilator (koji radi) :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan 650 S

Nova rashladna tecnost sipana nedavno, provericu kada upalim motor, pa cu da pratim zagrevanje creva (ravnomernost), pustanje ventila na oko 70 stepeni i termostata na 85 i tako to. A mozda je najbolje do servisa da skoknem nekog ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan 650 S

Na zalost, motor sam nedavno uzeo, pa ga jos istrazujem, tako da nemam sve informacije. Ono sto imam je da je antofriz zamenjen nedavno, pretpostavljam pravilno, ali sam cisto hteo da vidim da li je neko imao slicnoh iskustava. Servis treba uskoro da uradim, pa cu i filter za vazduh.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ne znam iz kog razloga si menjao tecnost i sta si sipao, dali zbog nekog kvara, ili preventivno!? Mislim da imas vazduha u sistemu, pokusaj da uvece skines cep sa hladnjaka(onaj sto ima gumenu podlosku i oprugu) stavi motor na ravno i rukom stiskaj creva. Ostavi otvoreno da prenoci, ako ujutru bude potrebno da se dolije, onda je vazduh izasao, ako ne potrazi majstora. Crvena lampica ne bi bila crvena da sme da se pali. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja