Jump to content

Moto Zajednica

Aprilija Pegaso 125ccm ugasila se u voznji

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Drugaru se u voznji ugasi Aprilija .. Varnicu nema , Prekidac na rucici isparvan . bombina ima 6 zica samo na jedn zelenu ima impuls iz mashine ali nigde nema da na bombinu dolazi + ?

Na bravi ima 4 zice dve su + i to radi a dve su - (od kad ide minus preko brave ? ) ..

 

el imao neko ovakav slucaj ? di da trazimo kvar ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

El ima neko bilo kakav predlog , motor evo vec godinu dana stoji ne vozi se . Da izadjem u susret drugaru nekako .

Ajd recimo CDI (na slici) da je crko od cega bih mogli da probamo da vidimo dal je do njega , kazu da je oko 80e njegova cena pa da ne kupujemo ako nije on ,

el moze to od nekog kineza samo za probu ?

 

cdi-large.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Moze od kineza sigurno, samo treba znati da li je motor 2t ili 4t, koja struja napaja CDI AC ili DC i odakle idu Ove zice. Crvena je ziva struja, zelena masa, plava pick-up, zuta bobina, bela treba da je gasenje i ide na bos bravu. Ostalo nije problem, a originalni cdi je preko 100 e ! Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

onda cu da pojurim od nekog kineza i da povezem samo za probu , ako je to onda kupujemo original deo i pici !

 

ovo sto si objasnijo oko boja zica je od velike pomoci !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Nasao ja neki CDI od kineza i skocio do drugara da probam to da povezem i probam , dok sam trazio sta je koja zica (posto se na ovaj nov CDI razlikuju boje) videh da su dve zice Crvena i siva kratko spojene na konektoru , dakle kolega Makisha je bio u pravu ovaj CDI takoreci ima samo 4 zice .

 

img20140521141432-medium.jpg

 

 

Nastavim dalje gledam sta je koja zica i vidim da iz paljenja dok verglam nista ne izlazi ? nemam cak ni na bombini (4 zice) nigde + ? . Resim da otvorim dole i vidim sta je sa tim namotajima . Otvorim ja skinem magnet i imam sta da vidim , Magnet se odvalio , koliko skontam ima dva prstena magneta , jedan dublji koji okida za varnicu i drugi prsten koji je pri vrhu i pokrece namotaje za punjenje, taj prsten je krenuo napolje oko 4 mm i okrenuo se unutar kucista . Kablovi koji tu prolaze su osteceni jer ih je magnet zakacinjao ali je to i izolovano tako da kontam da je to od ranije cim je to neko otvarao i izolovao te kablove . Samo ne mogu da verujem da je vratio takav magnet nazad .

 

img20140521172552-medium.jpg

img20140521172658-medium.jpg

img20140521172726-medium.jpg

img20140521172733-medium.jpg

 

Ajd kad sam tu da proverim sta je sa tim zicama i vidim sledece : 5 zica , dve zute identicne kontam da su za punjenje i one ne mere nista prema masi .

Crvena , Crna i Zelena sve tri vuku direktno na masu , mada moguce i da mere neki veliki otpor ali nisam mogo da skontam jer sam merio analognim unimerom sa crknutom baterijom , to tek moram da premerim ljucki .

Kontam da je Crvena + od brave , Crna - , a zelena impuls za Bombinu ili CDI .

 

img20140521172608-medium.jpg

img20140521172616-medium.jpg

 

Dal je moguce zakrpiti Magnet ? znam da Bokilic uspesno krpi te magnete za kavasakije ?

I gde da nadjem koji otpori treba da budu medju zicama na ovom paljenju ?

 

izgleda da prvo moram da mu resim magnet i paljenje pa onda predjem na CDI i Bombinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Na slici koju si postavio nije CDI nego elektronika ventila snage,oznaka 7100 oznacava na koliko obrtaja otvara ventil.Sto se tice CDI-a tacnije tiristorske bobine ona ti odgovara od piaggio skutera npr od free-a.Magnet mozes pokusati da okrpis epoksi smolom ali nije bas trajno resenje,taj problem sa magnetima na SEM paljenju cesto se javlja i jedino pravo resenje je zamena ispravnim.Znaci da ponovim nediraj,, taj tvoj CDi" jer to i nije Cdi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Znaci nije cdi ... ok ima logike jer iz paljenja zica na koju bi trebalo ja mislim da izlazi impuls od davaca ide pravo u bombinu , nema veze sa "CDI" .

 

Da on ima onaj elekro ventil koji otvara onu klapnu na izduvnoj grani . ali ni na kraj pameti da pogledam dal od tog "CDI" ide do tog ventila ...

Korisne iformacije ...

 

Ajd ce se javi valjda Bokilic da da neki savet 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Resen problem , Juce stiglo nov magnet , namotaji i bombina , dobili varnicu .

 

E sad to sam samo nabacio da vidim dal ce varnica da ima , treba sad paljenje da se nasteluje pa ako zna neko kako se steluje da mi objasni ..

 

Ono sto sam video da na magnetu ima reper a i na samom namotaju , predpostavljam da je kao kod tomosa , GMT pa onda malo unapred ili ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nisam radio ovakav motor, ali kad je već rasklopljen taj deo tu, ja bih proverio i stanje anlasera jer koliko vidim na magnetu je i zupčanik preko koga anlaser pali motor.

Proveri anlaser i zučanik na njemu ( luftovi, da se nije ukosio ), jer je možda to uzrok što se magnet onako raspao . :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Bendiks je pri kraju , prilicno izlizan i lezajevi su losi , definitivno za zamenu , kazu to im standardna boljka .. a inace u silnoj potrazi za paljenjem videh oko 10-tak magneta i svi su bili krpljeni ili izleteli kao ovaj sa slike gore .. kazu to je mana na tim motorima ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja