Jump to content

Moto Zajednica

Utisci o ZX10R 2005

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova

Postovani, planiram da svoju Hondu zamenim gore pomenutom ninzom pa me zanima da li je neko posedovao isti i koje su impresije?

Prednosti, mane? Potrosnja? Sklonost kvarovima? Na sta da obratim paznju (prva 1000cc masina)?

Unapred zahvalan

Nenad Ilic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Dva druga voze ovo čudo i moram da kažem da prelepo izgleda, ide na točak samo kad pomisliš na to. Na oko izgleda savršeno. Motor je IZUZETNO neudoban i to mi je najjači utisak koji sam dobio kada sam seo na njega. Kažu da mu je pumpa za gorivo slaba tačka i da crkava često i da mora nešto da se budži (koliko sam ja shvatio). Osim toga ne vidim da se žale nešto osim da utrnu posle pola sata vožnje. Odsustvo stabilizatora volana isto može da bude problem pošto je prednji točak retko kada potpuno na zemlji kada mu se odvrne ručica gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Zahvaljujem svima na odgovorima i trudu, danas sam ga probao.. Od CBR600RR je udobniji DUPLO bar..

Svi koji su se potrudili imaju pice od mene na Srebrnom Jezeru, pozdrav kolege :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

gixxersixxer apsolutno delimo misljenje sto se tice pomenutog modela Suzukija iz 2005 god. Suvisno je komentarisati jer je daleko iznad svih u toj klasi. Ali kolega se zanima za Kawu i red je da ga uputimo na potencijalne probleme ako postoje,sugestije,savete,licna iskustva ili slicno. Moje licno misljenje je da ta farsa oko kocnica je samo smisljlena prica, i taj problem se sigurno javio na testu ili voznji na stazi,gde od nas ovde malo ko vozi stazu BAS,BAS gde ce osetiti da kocnice stvaraju problem, ako uopste stvaraju,Ja nznm, samo sam nacuo iz nekih prica,konkretno se niko pozalio nije od vlasnika koje znam.

 

verujem ja da su te kocnice jako dobre, ali hiljadarka je to, brutalna je i mora da stane. po onome sto sam cuo od dvoje ljudi koji voze taj motor kocnice fade-uju dosta brze pri ostrijoj voznji od ostalih motora iz te godine i klase. teflon creva donekle resavaju taj problem. taj motor ne prasta greske tako lako, najbitnija stvar koja bi trebalo da se ugradi je stabilizator volana jer se non stop odvaja prednji tocak od zemlje. bez obzira na celu tu pricu, zx10r 2005 je jako dobar motor. stabilizator volana/teflon creva i kraj price.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Imao sam u prodaji i 2005 i 2006. Meni se licno vise svidja 2005 moj je bio kao nov sa gomilom opreme jedini motor koji sam vozio 300 na sat (barem po cajgeru) Za mene matorca visok i neudoban,oce da se cuje korpa kvacila- evo i slikice,pozz

post-2239-0-61524200-1367443142_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

jedino sto znam je da se svi zale na kocnice na tom odredjenom modelu. suzuki k5 1000 je apsolutni pobednik za tu godinu, bolestan motor.

 

nebih se druze slozio da je k5 apsolutni pobednik za tu godinu,da nezaboravimo problem pucanja rama na modelu k5 i k6 1000.mozda vecina od vas za to i nije cula,ali je pre par godina i na jednom domacem sajtu bio poziv proizvodjaca da se svi modeli odvezu u servise na ojacanje rama ili zamenu celog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ja vido dva puta uzivo pucanje rama ,jedan napred kod viljuske a drugi seo na zadnju gumu,i ako se dobro secam MASOVNO crkavaju menjaci vec posle 20000 km cak i ko ih tera umereno, i manje kubikaze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja