Jump to content

Moto Zajednica

pomoc oko izrade slip-on a

Recommended Posts

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Planiram sa drugom da majstorisem malo u garazi. Hocemo da napravimo slip-on kao sto pravi sp engineering kratak top dimenzija 86x250mm . E sad posto me mrzi da savijam i varim lim lakse mi je da kupim vec gotovu cev tog precnika od inox-a posle isecem na zeljenu duzinu. E sad mene malo zbunjuje ovaj auspuh ( dole slika) malo me buni da li je celokupna duzina sa ulaznom i izlaznom cevkom 250mm i sad kako da napravim na krajevima suzenja gde izlaze cevi? U sredini bi isla klasicna perforirana cevka okolo izolacija od kamene fune, a izmedu nje i cevi one zice za pranje sudova sto ima kod kineza za izvoz... cevka koja spaja fabricke sa topom, njih bi u nekom auspuh servisu izradio.

E sad mislim da je ovo malo vec problem posto je njegov motor isto kao moj inline twin kojeg precnika bi trebala da bude unutrasnja cev?

post-16583-0-41235600-1367337197_thumb.jpg

post-16583-0-18250500-1367337199_thumb.jpg

post-16583-0-51652500-1367337200_thumb.jpg

Promenio član Dzony93

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Za nista ostalo neznam odgovor samo u vezi one zice za pranje sudova, po meni se bolje pokazala zica za poliranje, ima je u farbarama i ima razne granulacije. Ona srednja granulacija mi jos uvek traje (dve sezone) dok je ono kinesko prosto nestalo iz topa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Za nista ostalo neznam odgovor samo u vezi one zice za pranje sudova, po meni se bolje pokazala zica za poliranje, ima je u farbarama i ima razne granulacije. Ona srednja granulacija mi jos uvek traje (dve sezone) dok je ono kinesko prosto nestalo iz topa.

zato sam i reko pomoc 1care.gif . Necu momentalno da pocnem da ga radim ali da prikupim dovoljno informacija i lagano pocinjem. Inace znam za tu zicu ja je ranije mesao sa ovom za posudje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Kamena vuna ne valja treba ti nesto vatrostalno logicno. Nesto odavde, azbest je izbacen pa se umesto njega koriste staklena i keramicka vlakna/vuna.

Ne, samo duzina lonca je 250mm ali ti mozes da napravis to malo duze krace kako god ti odgovara u zavisnosti od toga koliko ima mesta na motoru tj ispod.

unutrasnji promer zavisi od motora valjda a i ukupna duzina, 250mm je dosta glasno, ali mislim da bi tebi trebalo max 50mm unutra a spolja 90mm unutra 5cm i 2cm izolacije da sto vise ubijes visoke tonove vidi na netu sigurno ima informacija o tome...

Jesi li razmisljao da pravis unutra perforiranu cevu kao megaphone, da perforirana cev bude konusna, pri motoru 4 na izlazu 6cm, a spolja da bude ista debljina R= 9-10cm

Experimentisi kad vec pravis sam, samo stavi dobru izolaciju da ne izgori brzo.

Poklopac i cevka na izlazu moraju se naprave lepo jer se vide, a ono ispod motora nije bitno, bez co2 aparata nemoj ni da ulazis u posao.

Sto ne prepravis fabricki, onda samo radis unustra a spolja ostaje i dalje super dizajn.

ThailandCircuitER6nRR1Sept2010SSR.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ovo mi manje vise cackanje, da radim sam od nule. Fabricki hocu da ostavim,a ovo kako ispadne ispadne nece d ami bude zao ako bacim pare. I ja sam razmisljao da perforirana cev bude konusna tipa kao akrapovic sto pravi auspuhe samo sto kod njega nisu cm u pitanju nego milimetri na krjau je 4 mm kraca od ulaza. Sto se tice izolazcije celicna funa na perforiranu cevku, a kamena koliko sam procitao bolja je ona umesto staklene jer trpi vece temperature. 250mm duzina jeste glasno ali to se i trazi 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Kamena vuna u auspuhu ne gori,nego je izduvni gasovi isteraju kroz rupice na perforiranoj cevi,zato se perforirana ceo obmota nekoliko puta prohromskom mrezicom i nema sanse da je istera,ja sam napravio dosta lonaca i svi i dan danas se isto ponasaju kao i kad sam ih napravio....Na mom yzf sam isao kombinaciji oko 6 sm perforirana cev spolja lonac nekih 10 cm duzine oko 35 sm i ima glasan rezak zvuk,a na vfru sam isao kombinaciju perforirana cev oko 8 sm spolja oko 15 sm duzine oko 25-30 cm i ima glasan ali dosta dublji zvuk...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja