Jump to content

Moto Zajednica

Ima li neko iskustvo sa "prslucima koji hlade" ?

Recommended Posts

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Nađem na sajtu zanimljivu priču o njima:

 

http://motoring.rs/sr/techniche.1.115.html

 

TECHNICHE - klima kontrol proizvodi, hlađenje leti, grejanje zimi, američka tehnologija

 

Cena ide od 5000 din pa na gore. U Engleskoj su naravno upola cene nego ovde <_<

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/TechNiche-HyperKewl-Evaporative-Vest-Only-20-/350719829216?pt=UK_Motorcycle_Base_Layers_Underwear&hash=item51a887e4e0

 

Pa me zanima da li su stvarno toliko efikasni jer ne bih žalio para za ovakvu stvarčicu ako dobro radi.

 

Svaka sugestija je dobrodošla :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ja sam ovo video i probao na sajmu sad. prsluk je hladan, i to ozbiljno hladan, da me zabrinulo kako to utiche na telo. sa unutrashnje strane je oblozheno nekim vodonepropusnim materijalo, a sa spoljashnje neka tkanina sa gelom.zalijesh prsluk vodom, bilo kakvom samo ne vruchu i to pochinje da hladi, efekat traje od 5 do 8 sati.

 

cena 70E sa debelim popustom. hvala dovidjenja

 

naravno imash i neka nabudzhenija al to ne zhelim znati koliko deru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ja sam probao te prsluke i mogu reći samo SJAJNO, natopiš ceo prsluk, iscediš i tečnost se pretvara u gel, odeneš ga i momentalno uočiš razliku, mislim da pruža osećaj hladnoće jedno 6 sati, moje iskustvo pozitivno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

cena 70E sa debelim popustom. hvala dovidjenja

 

naravno imash i neka nabudzhenija al to ne zhelim znati koliko deru

 

Srpska posla, kad se ne bi ugrađivali x 3 umrli bi od gladi momentalno >:( >:(

 

Ima da navatam neke prijatelje u USA da mi kupe i pošalju običnom poštom. Tamo taj prsluk

sa free shipingom izađe 30 eur :aha:

 

http://www.ebay.com/itm/140945735127?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649#shId

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ima dosta modela i namena pa otud i različitih cena. Isprobao sam kratko, možda 45 minuta, zaista hladi i ne ostavlja mokro iako se čini da će voda da se cedi kad se pipne. Vrlo zanimljivo.

 

Drugi deo opreme je grajući, umeću se tanki umeci koji kad se otvore u dejstvu sa vazduhom greju. Zatvaranjem dejstvo prestaje. Postoji namenska odeća sa džepovima a ti umeci se mogu koristiti i samostalno al sa umanjenim dejstvom. Greju i do 8 časova, postoje za jaknu, obuću i čak za rukavice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

 

cena 70E sa debelim popustom. hvala dovidjenja

 

naravno imash i neka nabudzhenija al to ne zhelim znati koliko deru

 

Srpska posla, kad se ne bi ugrađivali x 3 umrli bi od gladi momentalno >:( >:(

 

Ima da navatam neke prijatelje u USA da mi kupe i pošalju običnom poštom. Tamo taj prsluk

sa free shipingom izađe 30 eur :aha:

 

http://www.ebay.com/itm/140945735127?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649#shId

JBG Peki u jevropi je ova cena

http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=TECHNICHE+HYPERKEWL+STANDARD+SPORT+COOLING+MOTORCYCLE+VEST&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0&_nkw=TECHNICHE+HYPERKEWl&_sacat=0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Ja sam ovaj prsluk sto hladi kupio zimus na sajmu u Veroni. Tamo sam ga kratko nosio i stvarno hladi. A vidjecemo kako ce se ljeti pokazati.

 

Sent from my HTC Desire V using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

Znam ja to, ali ako je poštarina za duks iz usa 15-20 usd a po gabaritu bi ovo trebalo da je tu negde i dalje je upola jeftinije nego ovde ili u Europi :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

cena 70E sa debelim popustom. hvala dovidjenja

 

naravno imash i neka nabudzhenija al to ne zhelim znati koliko deru

 

Srpska posla, kad se ne bi ugrađivali x 3 umrli bi od gladi momentalno >:( >:(

 

Ima da navatam neke prijatelje u USA da mi kupe i pošalju običnom poštom. Tamo taj prsluk

sa free shipingom izađe 30 eur :aha:

 

http://www.ebay.com/...1438.l2649#shId

 

Kratko i jasno: Ciganluk! <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: CBR 600 F4i Sport

Ja ga probah na sajmu preko duksa. Kao sto je vec receno momentalno osetis hladno. Deluje korisno ali se opet postavlja pitanje hladno plus vetar na motoru = upala pluca???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ja ga probah na sajmu preko duksa. Kao sto je vec receno momentalno osetis hladno. Deluje korisno ali se opet postavlja pitanje hladno plus vetar na motoru = upala pluca???

znash kako, ovaj meni reche kao da bi to radilo kako je zamishljeno treba i vetar, tipa mesh jakna, to mi je odmah zvuchalo kao upala plucha. al ako uzmesh da recimo vozish u kozhnom odelu sa minimalno luftera, kao kod mene 2 na sisama, onda i ima nekog smisla. mislim iskreno da kupish ovo za vozhnju po gradu je besmisleno, to za duge relacije - keva ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
On 12. 7. 2023. at 22:06, Mr. No je napisao:

Ima li neko novije iskustvo sa ovim i eventualno preporuku gde kupiti kod nas?




 

Koristim ovaj prsluk vec 12 god i extra sam zadovoljan kako funkcionise na visokim temperaturama. Veoma je efikasan u bas prijatnom rashladjivanju tela. Garantovani vek upotrebe uz deklarisane karakteristike minimum 100 ciklusa. Kod odabira velicine treba da se obrati paznja da bude bas uz telo tj uz aktivni ves da bi hladjenje bilo sto efikasnije. Posla natapanja vodom NE SME da se uvija i tako izbaci visak nego samo pravolinijski sakom pritisnuti od gore na dole i istisnuti visak da taj visak ne kaplje i kvasi pantalone. Kod upotrebe prsluka pozeljno je da jakna bude mesh ili sa lufterima kako bi bilo strujanje vazduha na prsluk a samim tim otparavanje vode i rashladjivanje tela. Sad postoji i druga generacija koja moze da se pere u ves masini. Moj je prva generacija i pere se rucno tecnim sapunom ili blagim tecnim praskom. Susenje na vesalici i ne na suncu.Preporucujem slobodno koriscenje bez bojazni od bilo kakve kijavice, prehlade a pogotovo upale pluca. 

Kod nas ih je prodavao  MOTORING. Na njihovom sajtu stoji da ih jos uvek imaju.

 

 

WWW.MOTORING.RS

HyperKewl Cooling Deluxe Sport Vest

PS. Isti ovaj model imam.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

U međuvremenu kupio bas taj prsluk u Motoringu. Bio lep popust...
Za sada veoma zadovoljan. Radi posao na velikim vrucinama :)

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

Oblacenjem vodom natopljenog i ocedjenog prsluka prsluka oseti se momentalno prijatna hladnoca i ako se recimo popije kafa na pumpi na kojoj sam natopio prsluk, to znaci da se ta voda u specijalnim vlaknima vec zagrejala i skoro izjednacila sa temperaturom tela i da se vise na oseca ta hladnoca hladne vode na telu. Dejstvo ovog prsluka je slicno ventilatorima koji rasprsuju vodu ili kao vodenim zavesama koje rasprsuju vodu na jako sitne kapi praveci vodenu maglu. To u ovom slucaju radi vazduh u voznji koji kroz otvore na mesh jakni ili lufterima. To rasprsivanje - otparavanje sad vec zagrejane vode temperaturom tela a i spoljne temperature snizava tu temperaturu vode i tako nastaje proces rashladjivanja, tako hladi. Ni u jednom momentu nisi mokar niti je vlazan aktivni ves vec se samo oseca prijatna svezina. Razlika u temperaturi nije velika ali je prijatna i ne moze se zaraditi reuma. Napomenuo bih jos da ovo koristim nekoliko sati dnevno i par dana dok su visoke temperature samo na duzim voznjama par puta u sezoni tako da sam gotovo siguran da nema ni reume.  

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
Pre 9 sati, el classico je napisao:

Ok, hvala
 

Jos jednom da ponovim, ako se odlucis za prsluk obavezno mora da ti bude uz telo. Nosim opremu velicina "L" ali sam prsluk bas iz pomenutog  razloga uzeo "M". Ako treba jos info tu sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja