Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Exactly

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 257 postova

Zdravo svima,

 

od pre 10ak dana sam vlasnik polovnog Exactly-a (2008,5000km).

 

S obzirom da nikada nisam imao ni skuter ni motor nisam znao sta da ocekujem ali....Skuter nema snage,koliko citam po netu svi pricaju da ovaj skuter fabricki ide 65-75km/h,epa ovaj moj ne prelazi 50km/h,uz malo blaze brdo me jedva vuce 30km/h a ja nisam krupan covek (85kg).Da bih razvio 50km/h treba mi 2km i kada dostignem 50 ono pocne da trese....

 

Lik koji mi ga je prodao kaze da nista nije dirao tj da je skuter onakav kakav je bio kada ga je kupio kod ovlascenog distributera,pa mene zanima da li postoji mogucnost da on ima neke blokade i da otklanjanjem istih problem manjka snage i max brzine moze da se resi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Danas bio kod majstora,kaze da mu je auspuh,karburator,sve bilo zapuseno i da je imao blokadu na varijatoru....sada i bolje vuce a i ide,60 lagano a 70 jedva tj skoro.....Da li bih bio nerealan kada bih zeleo 80 km/h ili bar 70km/h lagano a bez nekog tuninga tj mozda menjanjem rolnica ili kaisa ili....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Eh ti apetiti....stalno rastu.. :)

Moj savet iz iskustva sa istim skuterom....ne diraj nista...vozi tako i uzivaj...

Ja sam mu stavljao kit 80 ccm, LeoVince ZX izduv, lakse rolnice, druge oprugice kvacila....i sa svim tim dobio neznatno bolji start i malo vecu max. brzinu....

Sve u svemu premalo za ulozeni novac....tako da.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

cam00069x.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Da li ovo treba da me brine?Nov sam u celoj 2 tocka prici,danas sam presao jedno 50ak km po gradu i nisam do sada primecivao da baca ovo ulje na auspuh a danas me je zaustavio kolega skuteras i rece da dosta dimi...sta ja znam,iskreno nisam do sada gledao da li dimi dok vozim ili ne....Sta mi je ciniti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Канда ти је отишло оно што меша бензин и уље - рећиће ти скутераши каква је то апаратура.

 

Из угла некога ко се не дознаје у скутере, али малко дознаје у двотактне моторе, рекао бих да си имао среће да квар на тој... апаратури такав да она испушта више уља него што треба. Да је другачији случај, да то не пушта уље, врисн'о би ти мотор. Ја бих ипак елиминисао ту апаратуру у сам правио мешавину.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

I meni je od prvog dana dimio vise nego sto je po meni normalno...i uvek je ostavljao masan trag na auspuhu....ali ovo kod tebe je ipak malo previse..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Pa sta ja znam,pitao sam ortaka bajkera i on kaze da je normalno da baca ulje,u ovom slucaju je pumpa napravila jacu mesavinu i predlaze isto sto i 3orge tj da iskljucim tu pumpu i pravim sam mesavinu....Otici cu do majstora posle praznika ali da kucnem u drvo skuter ide kao zmaj....

 

BTW danas sam takodje ubio jedno 30-40km,i nije bacao ulje kao juce,sta je bio problem ne znam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Od kada sam kupio skuter (2 meseca) nisam skidao svecicu i pogledao...da li treba to da uradim,ismirglam je malo ili zamenim?Ne zalim se nista,skuter ide kao sto je i isao,vec me zanima da li doprinosi necemu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

uljna pumpa treba da se presteluje u servisu ili kod majstora.

Nije to kvar,ona kad se pokvari motor ti zakuca i ne ide.Sad je samo rastelovana i zato ti pusta vise ulja,i toliko baca na auspuh.Ako to nisi sredio idi sredi.

 

Svecicu skini i ako nije menjana idi qpi novu i zameni.To spada u neki redovan servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Evo za ova 2 ipo meseca koliko ga imam blizim se cifri od 3000km pa sam resio da mu uradim neki serviscic...

 

 

 

Kada kazem resio sam,mislim da sam odradim to,ne zbog ustede na majstoru vec da naucim nesto,totalni sam duduk sto se toga tice...

 

Pod taj servis mislim da mu uradim menjanje rolnica,kaisa,svecice...Gledajuci slike kako se to radi i citajuci,kontam da to ne bi trebao da bude preveliki problem da to sam odradim....

 

E sada da vidimo da li sam ja dobro skontao ono sto sam cuo...To kako skuter vuce zavisi i od kompresije u motoru (?)?Kako da izmerim tu kompresiju?I ako kompresija nije ok znaci da trebaju da se menjaju karike?

 

Jos da kazem da sam Exactly kupio polovnog za 380e i sit sam se navozao,osim goriva i ulja nista u njega nisam ulagao,napravio par turica sa zenchetom od oko 250km,a najvise sto sam presao u danu je oko 470km...ide kinez kao zmaj,samo ga malo hebu uzbrdice,a nadam se da ce to malo da se poboljsa ovim servisom....Sve u svemu-dobro potrosenih 380e....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

6g?Ne znam zasto sam ja mislio da su oko 4,5g....Pa koje da stavim onda,max brzina mi odgovara,samo bih da malo dobijem na ubrzanju i mozda brzini uzbrdo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

6g?Ne znam zasto sam ja mislio da su oko 4,5g....Pa koje da stavim onda,max brzina mi odgovara,samo bih da malo dobijem na ubrzanju i mozda brzini uzbrdo?

 

Gledas uvek oko 1 gram maksimalno lakse rolnice od fabrickih, sve preko toga ces izgubiti na krajnoj a i na ubrzanju, jer ce prevrtavati skuter.

Znaci nabavis 5 grama, ako su fabricke 6 grama, i skuter ce se ponasati mnogo bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Moguce je da sam pogresio, ovde pise da su fabricke 5g

 

http://forum.pyrotherm.rs/forum/index.php?/topic/1642-sprint-exactly/

 

Imam exactly-a samo sto odavno imam drugi variator na njemu pa sam zaboravio koje su mu fabricke bile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

http://www.motobikes...S669417.E0.aspx

 

Jel bi ovo pasovalo na fabricki varijator?ako je 6gr fabricki onda je 4.8gr ok ja mislim...

 

Ako neko ima link nekog sajta sa koga mogu da narucim rolnice neg ga nabaci ovde...ili na pp

 

Zovi njih :

 

http://www.motobox.rs/varijatori-i-rolnice

 

Oni ce ti po katalogu reci koja je tacno gramaza.

I imaju i jeftinije rolnice da se uzimaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja