Jump to content

Moto Zajednica

Izrada Crashbarova

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nasao sam u Lazarevcu sjajnu ekipu ljudi koja ima firmu za izradu raznih metalnih proizvoda. Otisao sam sa slikom crashbara za Afriku i ustanovili smo da je to za njih jednostavan posao. Imaju sav moguci alat za savijanje i varenje cevi kao i prese za krajeve.  Mogu da rade razne nosace kofera i slicnu moto opremu. Ovih dana idem da uradim sebi barove.

 

Cena sa plastificiranjem u boji po zelji je oko 50e. Imaju celicne tankozidne cevi raznih spoljnih precnika i debljina zidova. Sa hromiranjem, cena bi bila nesto visa.

 

Posto bi ovo bio pocetak, morali bi licno sa motorom i fotografijom crashbara da dodjete kod njih za uzimanje mera i dogovor.

 

Ako ste zainteresovani 064/235-83-88, Aca. Radno vreme 07-17h, nedeljom ne rade.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kakve su razlike izmedju tvog i mog motora sto se tice crash barova

 

Ne bi trebalo da postoje razlike.

 

Jesi li razmisljao da uradis od INOXa te crashbarove???

 

Razmisljao sam samo da hromiram ovo sto mi ljudi naprave. Videcu, sad je dalje lako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zato sto cevi moraju da se vare i ta mesta obradjuju. Onda mi je lakse da uradim od standardnih cevi (22 mm spoljni precnik, 1.5 mm debljina zida) i da ih naknadno uradim zavrsnu obradu plastificiranjem ili hromiranjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

molim te proveri dali je isto za oba modela pa ako je isto mene interesuje jedan komplet za moj motor

 

RD03 i RD04 koriste iste Crashbarove i plastike oko motora su im identicne (sem po boji).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

molim te proveri dali je isto za oba modela pa ako je isto mene interesuje jedan komplet za moj motor

 

RD03 i RD04 koriste iste Crashbarove i plastike oko motora su im identicne (sem po boji).

 

onda zna ssta ti je ciniti a mozemo da imamo popust na 2 kompleta

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Kako se zove firma?

web sajt mozda? (verovatno previse pitam) :)

Koji je min/max radijus savijanja cevi?

Da li rade ne nekoj masini koju su sami konstruisali ili su je kupili?

 

 

Pitam zato sto sam prosle godine pravio crashbar pa sam se prilicno upoznao sa problematikom :)

 

 

Moja preporuka je da se rade od prohromskih cevi iz dva razloga:

 

1) Ne rdjaju - ako ih ogrebes i nije neka drama

2) Mozes dati na elektropoliranje umesto hromiranja. Ako sam dobro razumeo efekat je isti a cena niza. (ne mora da znaci da je tacno ali se vredi raspitati)

 

 

Sto se tice zavarivanja i obrade cevi od prohroma to nije problematicnije od crnog (obicna gvozdjurija)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Kilogram prohromskih cevi u Cacku u SLovasu je bio oko 640din a imaju SVE velicine i prodaju i na centimetar ako hoces! Tamo sam kupio cevi za auspuh i savijao ih kod nekog lokalnog majstora... Nije ni skupo ni komplikovano...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Tamo negde polovnom januara treba da mi stignu rolbarovi za Kawu EN500. Znači može da se skine mustra pre montaže. A kolik osam videona skupovima (a i među BJBurancima) ima dosta Vulkančića u upotrebi kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Prosle godine sam pravio crach-bar od prohromskih cevi za moj motor, posle mene je jos par ljudi pravilo slicne kod istog majstora.

Svi motori su razliciti mada su sve cruzeri  ali su crash-barovi ispali odlicni. Cena za materjal i ruke je bila od 140E do 160E zavisno od modela. Majstor se nalazi u Sr. Kamenici koga zanima poslacu mu broj na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Kako se zove firma?

web sajt mozda? (verovatno previse pitam) :)

Koji je min/max radijus savijanja cevi?

Da li rade ne nekoj masini koju su sami konstruisali ili su je kupili?

 

 

Pitam zato sto sam prosle godine pravio crashbar pa sam se prilicno upoznao sa problematikom :)

 

 

Moja preporuka je da se rade od prohromskih cevi iz dva razloga:

 

1) Ne rdjaju - ako ih ogrebes i nije neka drama

2) Mozes dati na elektropoliranje umesto hromiranja. Ako sam dobro razumeo efekat je isti a cena niza. (ne mora da znaci da je tacno ali se vredi raspitati)

 

 

Sto se tice zavarivanja i obrade cevi od prohroma to nije problematicnije od crnog (obicna gvozdjurija)

 

Ovaaajjj.... :D

A jes to pravio za onog kineza ili za nemca? ;)

Ako je za nemca koliko si platio? Lalajko reče da će njega za njegovu spravu da dođe oko 50 jevreja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

@Lalajko

 

kada planirash da pravish crash bar kod tih ljudi? treba i meni za mog konja... bilo bi dobro da se organizujemo svi mi kojima treba pa da zajedno odemo, mozhda dobijemo i neki popust na par komada  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Clan foruma Turbopedja mi je pre par dana doneo kuci (!) originalne Crashbarove za "nase" Afrike. Nosim ih posle Bozica na fotokopiranje u ovu firmu. Crtez i mere ovih Crashbarova ce ostati kod njih. Oni su spremni da rade za bilo koji motor, ali morate doci kod njih sa masinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Clan foruma Turbopedja mi je pre par dana doneo kuci (!) originalne Crashbarove za "nase" Afrike. Nosim ih posle Bozica na fotokopiranje u ovu firmu. Crtez i mere ovih Crashbarova ce ostati kod njih. Oni su spremni da rade za bilo koji motor, ali morate doci kod njih sa masinom.

pa ja nema shanse originalan crash bar da nadjem jer su ove aprilie retke... jedino ako mogu sa slike da ga naprave? naravno na motoru to sve lepo da premere...

mislio sam da organizujemo neku malu vozhnjicu za sve zainteresovane pa mozhda dobijemo neki kolektivni popust... meni lichno tih par eura gore dole ne znachi nishta... mogla bi da ispadne lepa vozhnjica (a koja nije lepa?!) pa zbog toga kazhem da odemo svi zajedno...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Ovaaajjj.... :D

A jes to pravio za onog kineza ili za nemca? ;)

Ako je za nemca koliko si platio? Lalajko reče da će njega za njegovu spravu da dođe oko 50 jevreja...

 

 

Pravio sam za koreanca :)

 

Nemac je stigao sa TT crashbarovima. Ne znam da li su original TT ali izgledaju isto kao ovi:

01-051-0524-01.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

me ni bi trebalo ovako nesto  nasao sam sliku na intrnetu a u opste takvi nigde nema na prodaju sta mislis da li moze to da se napravi posto nije od cevi

 

8nq-Access_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja