Jump to content

Moto Zajednica

Pripemiti skuter (beverly) pred početak sezone

Recommended Posts

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: promenljiva
  • Motocikl: Beverly 250ccm 2004 - karb

Dragi forumaši,

 

još nisam nikakva bajkerka (nemam A kategoriju), aliimam ambicije da postanem. Za sada od svih tih ambicija imam samo skuter, Beverly 250ccm, 2005. Kupila sam polovni. Bio je lep, bez ijedne ograbotine, iz uvoza, ali se vidi po plastici i koži da je garažiran, a i devojke vole Beverly.

 

Počinje sezona, uskoro ću nadam se položiti, ali pre toga vidim da treba ipak da obavim neki neophodan seris i pripreme. Skuter lepo vuče i fino ide koliko sam ja za celim 4km vožnje od juče primetila. Prodvac mi reče da je prednja guma je ok, a zadnja ima još 5.000km. Za sada sam zamenila ulje i filter ulja. Šta bi još trebalo, bilo neophodno da uradim, gde, koliko košta?

 

Spremam se da idem skuterom u julu i u Grčku i tada bih uradila neki veći servis, ali bi mi jako pomogli sa savetima šta, gde, kako i kolik košta?

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja danas idem da izvadim Beverlija iz garaze.Dobro je sto si zamenila ulje i filter.Pa ostalo je sve stvar mehanike i elektronike,ne treba nista vise da diras.Predpostavljam da vergla i pali lepo,znaci akumulator je ok.Gumu zadnju izmeri lepo dubinu sare,pa ako je oko 3mm,gledaj pa je odmah zameni.Security first.Srecna voznja,i puno srece na polaganju,predpostavljam da znas da moras da polazes na motociklu sa brzinama.1zdravo.gifZa delove imas moto Davor u yu bisnis centru na nbg,imaju sve potrebne delove.Jedino su delovi malko skuplji za ovu vrstu skutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Dobrodosla u maxi bandu.. Definitivno za sve sto ti treba najbolje je da se obratis kolegi Daretu@Satelis.. Boljeg i postenijeg majstora neces naci.. Oteras Beverly kod njega na sistematski i nema da brines.. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Još jedna sitnica vezana za gume...

Ako se dobro sećam, na njima su fabričke Pireli GTS 23 i 24, ako je takav slučaj kod tebe dobro obrati pažnju, umeju da budu klizave samo tako (i ako na oko izgledaju super).

Što se tiče cene delova :

gume (obe) oko 110€

kaiš od 40-70€ (zamenski ili original)

rolnice 10-15€

svećica NGK 600-700 din.

Nadam se da nisam omašio mnogo cene. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Коначно неко ко вози беверли а да му и пристаје уз пол!!! Добродошла ти нама!!! 1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Beverly 1ooo.gif1ooo.gif1ooo.gif

 

Kako sam ja voleo taj model, no dobro.

 

Ne bih ništa dodavao, kolege su sve rekle, odeš kod našeg Dareta na sistematski. Mislim skuter, ne ti. 1lol.gif

Bićeš zadovoljna milion posto. :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Коначно неко ко вози беверли а да му и пристаје уз пол!!! Добродошла ти нама!!! 1zdravo.gif

 

Pravi si muskarcina sa tom Aprilijom.Nadam se da si klinac,pa da ti bude oprostena ta izgovorena glupost.0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: promenljiva
  • Motocikl: Beverly 250ccm 2004 - karb

Hvala svima na odgovoru. Znači kad/ako položm pred put vodim Bevkicu kod Dareta na sistematski.

 

Za sada sam oduševljena skuterom. Lep, udoban, trajan, upravljniv.

 

Kupila sam je u decembru, skinula klemu sa akumulatora i parkirala i garažu koja je vrlo suva i upalila je kad sam vratila klemu na keca, bila sam izuzetno prijatno iznenađena. Ma posle onoliko stajanja (4 meseca je nisam ni pogledala), upalila čim sam okrenula ključ, naravno gas zbog karba dodala malo kasnije, ne možete zamisliti moje oduševljenje.

Jedva čekam da se vozimo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Коначно неко ко вози беверли а да му и пристаје уз пол!!! Добродошла ти нама!!! 1zdravo.gif

 

Pravi si muskarcina sa tom Aprilijom.Nadam se da si klinac,pa da ti bude oprostena ta izgovorena glupost.0takoje.gif

 

хахахахаха па јел видиш како реагујеш на шалу као и свака жена!!! Дај човече шалимо се ...и ово има везе са неком интерном шалом не извлачи из контекста...знају људи који прате о чему причам!!! Мис'им нем'о се љутиш!!! 0takoje.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ooooo Sanja Sanja da li si to ti, il me oci varajuuuu u MSC druzini 0staa2.gif .... curica medj nas ludjaka poremecenog uma 2bacikosku.gif

.... dobro dosla i srecno nA polaganju goodluck.gif

koji bre Dare, Satelis... mi takvog ne poznavamo trazi.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Коначно неко ко вози беверли а да му и пристаје уз пол!!! Добродошла ти нама!!! 1zdravo.gif

 

Pravi si muskarcina sa tom Aprilijom.Nadam se da si klinac,pa da ti bude oprostena ta izgovorena glupost.0takoje.gif

 

хахахахаха па јел видиш како реагујеш на шалу као и свака жена!!! Дај човече шалимо се ...и ово има везе са неком интерном шалом не извлачи из контекста...знају људи који прате о чему причам!!! Мис'им нем'о се љутиш!!! 0takoje.gif

 

Ma sprdam se ,nisam ja bas toliki ljutko...1nanana.gifBeverly je moja zenska strana licnosti...prosto izbija iz mene...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Hvala svima na odgovoru. Znači kad/ako položm pred put vodim Bevkicu kod Dareta na sistematski.

 

Za sada sam oduševljena skuterom. Lep, udoban, trajan, upravljniv.

 

Kupila sam je u decembru, skinula klemu sa akumulatora i parkirala i garažu koja je vrlo suva i upalila je kad sam vratila klemu na keca, bila sam izuzetno prijatno iznenađena. Ma posle onoliko stajanja (4 meseca je nisam ni pogledala), upalila čim sam okrenula ključ, naravno gas zbog karba dodala malo kasnije, ne možete zamisliti moje oduševljenje.

Jedva čekam da se vozimo!

 

A sto o njemu,govoris u zenskom rodu?1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Hvala svima na odgovoru. Znači kad/ako položm pred put vodim Bevkicu kod Dareta na sistematski.

 

Za sada sam oduševljena skuterom. Lep, udoban, trajan, upravljniv.

 

Kupila sam je u decembru, skinula klemu sa akumulatora i parkirala i garažu koja je vrlo suva i upalila je kad sam vratila klemu na keca, bila sam izuzetno prijatno iznenađena. Ma posle onoliko stajanja (4 meseca je nisam ni pogledala), upalila čim sam okrenula ključ, naravno gas zbog karba dodala malo kasnije, ne možete zamisliti moje oduševljenje.

Jedva čekam da se vozimo!

 

A sto o njemu,govoris u zenskom rodu?1lol.gif

 

хахахахахаха !!! не верујем!!!!1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Коначно неко ко вози беверли а да му и пристаје уз пол!!! Добродошла ти нама!!! 1zdravo.gif

 

ha,ha,ha 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Čestitam na izboru pravog ženskog motora i da te služi dugo km i godina.

Poseban pozdrav frajerima iz "AA! sekte!

 

Što se tiče održavanja/servisa, pred put bi trebalo da sve lepo & temeljno da pregledaš i da promeniš šta se treba promeniti, onda nećeš imati nikakvih problema.

Na Grčku tim motorom- svaka čast, nema šta. Imaš li vizir barem? Koliko znam i koliko sam imao prilike da proverim, Bev nije skuter koji se može pohvaliti dobrom zaštitom od vetra.

 

Srećno....

 

PS. da se ne zanimaš ti malo i skijanjem, preko zime, možda? :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: promenljiva
  • Motocikl: Beverly 250ccm 2004 - karb

Čestitam na izboru pravog ženskog motora i da te služi dugo km i godina.

Poseban pozdrav frajerima iz "AA! sekte!

 

 

PS. da se ne zanimaš ti malo i skijanjem, preko zime, možda? :aha:

 

Ma vrlo brzo ću ja to prodati i preći na nešto veće i jače, ili vlasnika istog :) Tek sam sad shvatila da sam u velikom problemu, jer plašim se da vozim po gradu, a 250ccm je mali za neki duži put.

 

P.S. Ovo pitanje je isuviše slučajno, verovatno me znaš, zanimam se malo, možda malo više, ali sad je kraj sezone pa mi skijanje iskreno više nije interesantno ... ne volim da skijam po kašastom snegu

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ni jedna kubikaza nije mala ako imas dovoljno volje :moto3:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Tek sam sad shvatila da sam u velikom problemu, jer plašim se da vozim po gradu...

 

Ja kad sam prvi put seo na 50cc i napravio krug po prakingu nije mi bilo dobro 10 min... a ruke su mi se tresle posle toga još 1h...

A isto tako sledećih nekoliko dana nisam smeo do grada na skuteru....

Proći će i to...Samo polako i hrabro.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Moj skuter je devojčica i zove se Bevkica, iako u krštenici piše Beverly!

 

 

Ovo je vec previse za mene :) Prodajem Beverly i kupujem APN4! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja