Jump to content

Moto Zajednica

Honda nsr 125 problem

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Imam veliki problem....Naime kada je upalim radi normalno ne dodajem jos gasa dok se ne zagreje..kada se zagreje hocu da malo po gasu na leru ali samo se cuje uuuuuuuuu i gasi se dok ne pustim gas ,kad pustim gas on radi lepo na leru sta mislite sta je problem????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2732 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

1.RC ventil na izduvu

2.zapusena glavna dizna ( ili prljavstina na dnu karburatura, eventualno voda) ili

3.neadekvatan nivo goriva u loncetu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Ovako zaboravio sam da napomenem motor radi jedno mesec dana sve super ide u 13000 ibrtaja i odjednom nece,potom ocistim karburator i vratim normalno radi narednih mesec dana i opet isto.Filter ocisceno i uzeo sam drugi karb,na njemu je bio dellorto phbh 28 fs a ja sam nasao dellorto phbh 28 rd,koja je razlika u karbovima,ako moze jedna slika ovok drugog karba gde ide crevo za ulje za mesavinu i kako da ga nastelujem?I kako da skinem rc ventil i sta da radim snjim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

RC ventil(egzap) proveris da li otvara uopste jer ti to moze biti razlog neotvaranja na 6000 prm,mada neki standard je na 7000-8000 prm.

A karburator,najbolje da oteras ti to kod nekog majstora koji kuzi oko toga,jer mora da se usteluje lepo odnos vazduh/gorivo da bi motor radio perfektno,ipak su to 2t masine. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Nadji manual i vidi koja je glavna dizna,meni to smrdi na siromasnu smesu tj malu glavnu diznu ili skinut-otkacen filter vazduha,u svakom slucaju proveri oboje,manja glavna dizna u karbu=blokiranje zadnjeg tocka u voznji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Honda je prodata,a problem je bio u tome sto je rezervoar bio rdjav iznutra.I kad ostane sa malo goriva on povuce prljavstinu i zapusi karburator.Ocistio sam rezervoar ofarbao i sada lepo radi i ide ali sa novim vlasnikom! :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja