Jump to content

Moto Zajednica

Da se pohvalim

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Danas pala probna voznja,mogu reci da sam zadovoljan masina radi kao sat.Bila je lagana voznja posto je u masini novo gotovo sve da se prvo malo razradi pa onda gas.Ima jos sitnih detalja da se odradi ali u sustini je 95% gotov..Nego mi se pojavio problem koji nisam uspeo da resim vecina muku muci sto motor nece da upali a moj nece da se ugasi na kljuc.Menjao sam i bravu i opet ista stvar e sad ta brava sto sam stavljao je skinuta sa motora koji nije palio tako da neznam da li je i ona ispravna.Al mi nekako nelogicno da sa dve brave daje isti rezultat tj. nece da ugasi ni sa jednom.Sto se tice instalacije radi sve a i punjenje akumulatora je odlicno.Mora da je negde neka glupost u instalaciji al smrzo sam se skroz pa ce to na red sutra.A ako je neko imao slican problem i uspesno ga resio nek javlja da ne rasturam redom sve.Bice sutra i koja slika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nešto si loše povezao. Proveri kad je ugašen dal bobina dobija struju. Može da izgori, a i da ti isprazni akumulator !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Nema struje na bobini kad je ugasen i ne vuce struju iz akumulatora.Evo tacnog opisa sta se desava,dam kontakt upali crvenu lampu i zutu od lera,zakurblam i upali gasi se crvena lampa i ostaje da gori samo od lera(kad ubacim u brzinu i ona se ugasi),okrenem kljuc na gasenje motor nastavlja da radi ali lampa od lera treperi i pri dodavanju gasa malo pojaca intenzitet kad ugasim motor u brzini ne gori ni jedna lampai i nemoze se upaliti motor dok se ne da kontakt.Sve mi lici da kontakt brava samo iskljuci akumulator a struju dalje dobija od alternatora pa kad ga ugasim u brzini alternator izgubi pobudu i onda vise nema paljenja dok nedam kontakt.Oko instalacije nisam nista dirao jedino ako nije neko pre nesto cackao kod starog vlasnika dok je bio motor.Nisam siguran sta je.Dal moze diodna ploca da pravi ovakve simptome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Postoji mogućnost da si možda montirao kontakt bravu od modela ES ili TS . Ti modeli su imali još jedan položaj brave ( skroz ulevo ) na koji su mogli da upale motor i kad je prazan akumulator. Možda imaš takvu kontakt bravu, a kad gasiš motor - okreneš ključ skroz unazad i on radi i dalje. Probaj, kad gasiš motor da ključ okreneš nazad samo za jedan klik, da vidiš hoće li se ugasiti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Obe brave sa kojima sam probao su od etz-a,vrteo sam u sve moguce i nemoguce polozaje(na pola),mrdao kontakte i nista.Odnekud dobija struju na bobinu a odakle nemam pojma.Gotovo sam siguran da nije brava u pitanju,ispitao sam je instrumentom i svi konakti su u redu.Sutra cu polako da precesljam celu instalaciju pa cemo videti sta je.Imam i drugu diodnu plocu pa cu i sa njom probati.Sve su prilike da je negde nesto pogresno povezano,samo mi ne ide u glavu kako sve ostalo radi.Ko god da je povezao svaka mu cast ja ne bih uspeo da tako nesto izvedem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Diodna ploča ima zadatak ispravljanja naizmenične u jednosmernu struju .

Ako je koja dioda sa nje "pukla" , dolazi do izgorevanja sijalica , koje nisu predviđene za takvu struju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Ma znam cemu sluzi diodna ploca,a kada crkne neka dioda veci je problem za akumulator koji ce dobiti naizmenicnu struju prilikom punjenja pa moz da rikne.Sto se tice sijalica sasvim im je svejeno da li ce se napajati naizmenicnom ili jednosmernom strujom dok god napon ne prelazi onaj za koji su predvidjene.A problem sa gasenjem sam resio,bili su izmesani kablovi na kutiji osiguraca kad sam vrato sve na svoje mesto proradilo i gasenje.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ma znam cemu sluzi diodna ploca,a kada crkne neka dioda veci je problem za akumulator koji ce dobiti naizmenicnu struju prilikom punjenja pa moz da rikne.Sto se tice sijalica sasvim im je svejeno da li ce se napajati naizmenicnom ili jednosmernom strujom dok god napon ne prelazi onaj za koji su predvidjene.A problem sa gasenjem sam resio,bili su izmesani kablovi na kutiji osiguraca kad sam vrato sve na svoje mesto proradilo i gasenje.:takoje:

 

Taj sam problem i ja imao,a to je inace uradio neko pre mene i onda me je i to zezalo pored jos nekoliko stvari...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Fali ti masa ili ti je crko regler pa ima samo pobudu0takoje.gif

Kao sto sam vec napisao,problem je bio u pogresno povezanim kablovima na kutiji osiguraca.

Slike sutra,raskupusao sam ga celog dok sam pronasao gde je bio kvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja