Jump to content

Moto Zajednica

Da se pohvalim

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Danas sam postao vlasnik jednog rinfuznog etz-a 150,doneo covek na popravku pa onda ustanovio da nema racun da sredjuje.I na kraju ja ga otkupim nisam mogao da odolim nekako mi se svideo.U sustini nije tako los fali mu malo delova i truda oko njega pa da bude pravi a kako ga ostavljam za sebe nezurim kad budem imao vremena polako cu ga sastavljti i traziti delova sta fali.Slike postavljam cim ga skupim na jedno mesto.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па шта да ти кажем? Срећно ти било са тим "Лего" МЗ-ом. :takoje:

 

Још да нам кажеш да је кошт'о к'о тепсија рибе...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Čestitam!

 

Može to da ispadne izuzetno dobro. Čačneš po malo kad imaš vremena, polako, bez žurbe jer ništa nije hitno i on jednog dana samo zasija. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Конструктор је луд.

 

Ако не буде имао пуно посла и имао мало воље, има да видите разне ствари на том МЗ-у. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Jutros pala blic inspekcija MZ-a.Stvari stoje losije nego sto sam se nadao.Masinu moram komplet otvarati prevenstveno zbog povelikog lufta na spojnickom vratilu,kada mrdnem korpu rukom, lagano seta par milimetara gore dole da li su samo lezajevi u pitanju ili lose sklapanje il mozda nesto trece dok se ne otvori nezna se.Dobra vest je da je radilica dobra ali zato nosac lamela ili obrtac kako li se vec zove prsko skroz, jedan od tri navajoja otkinut sa sve aluminijumskim delom a stavljen neki dugacki sraf da to kao drzi.Lanac u motoru na izdisaju treba novi.cilindar mora na busenje i naravno novi klip.Instalacija dobra radi sve ,kakvo je stanje sa alternatorom,diodnom plocom i reglerom tek ce vidimo,tu sa sam primetio da je nosac cetkica polomljen pa pricvrsen nekim ,,plekom".Boja je ok malo poliranja i kao nova.Zadnja lampa i svi zmigavci od tomosa.Gume matore ali nevozene za pocetak mogu da prodju.Prednji disk i plocice solidni,ali kako ima i pozadi disk koji je odlican on ce ici napred a nazad vracam na stndardne dobos kocnice posto ovaj neuspeli eksperiment sa diskom mi se nesto nesvidja a da odradim sve kako treba da bi pozadi bio disk nemam ni volje ni da budemo posteni para za bacanje,odlicno on koci i sa dobosem.Auspuh home made mora ici u kantu,za pocetak trazi se kompletan originalni a za kasnije videcemo vec.Od delova jos nedostaje sic,nosac paknova,paknovi i celo drustvo u vezi zadnje kocnice.U karburatoru valja zameniti sve sto moze da se odvrne i skine jer su dizne odvrtane najvise mi lici cekicem i sekacem,kad sam vec tu fali i filter vazduha.Zadnja viljuska ima lufta u caurama vazdan ,znaci i reparacija celokupnog vesanja zanje vile.E sad sta je tu je polako ali sigurno napred valjda cu za koji mesec zavrsiti,kako nisam jedini jubitelj dvotockasa u porodici,moram uporedo da zavrsim i motorce klincu koji je vec poceo da me priska kad cu mu zavrsiti njegov motor(na zadnjoj slici) koji sam poceo jos prosle godine.Zorge, necu previse trpati kojecega na motor,prvenstveno ce biti dodataka koji mogu da koriste kao sto je voltmetar,neki zgodan vizir za malo zastite od vetra ,nosaci kofera bocnih i repni kofer i tako to,i ako uspem da infinansiram zamenu platina elektronikom i da stavim elektronski regler.

post-21628-0-07788000-1364394244_thumb.jpg

post-21628-0-74811700-1364394262_thumb.jpg

post-21628-0-13326600-1364394282_thumb.jpg

post-21628-0-99008500-1364394298_thumb.jpg

post-21628-0-25544000-1364394314_thumb.jpg

post-21628-0-11538300-1364394333_thumb.jpg

post-21628-0-52389100-1364394351_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Biće tu igranke. Kolko vidim, neko je tu iščupao sa cilindra navoj za auspuh, pa navario drugi aluminijumski deo sa navojem, al - reko bi da je navoj krupan - ne kao originalni na MZ-u. Vidi šta ćeš sa tim, nemoj da bacaš stari auspuh, možda ćeš morati da uzmeš njegov šraf jer fabrički verovatno neće pasovati . Što se korpe tiče, možda samo ona ima lufta na osovini, a ne i cela osovina. Možda su zaboravili da stave podlošku kad su sklapali. Ta navrtka koja drži korpu je sa kontra navojem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

U pravu si navoj je krupni i pravljena je matica,naravno da necu baciti stari auspuh(figuratino sam rekao da je za kantu) slabo ja sta bacam uvek se desi da nesto zatreba.Sto se tice matice za nju cu lako skinem ovu i ok,vise me muci sto je izgleda pravljen i deo grane koji ulazi u cilindar ne lici mi bas na orginal,moram nesto smisliti njavise mi lici da se mora praviti caura.Moze da se desi da je samo korpa u pitanju,videcemo.Za navoj korpe znam da je kontra ali u svakom slucaju hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Zorge, necu previse trpati kojecega na motor,prvenstveno ce biti dodataka koji mogu da koriste kao sto je voltmetar,neki zgodan vizir za malo zastite od vetra ,nosaci kofera bocnih i repni kofer i tako to,i ako uspem da infinansiram zamenu platina elektronikom i da stavim elektronski regler.

Ал' ауспух из самоградње ће да падне - признај. :zvizduk:

 

А који ти то мотор што је на поду, испред моторића за клинца? Помислио сам да је мотор Јаве Мустанг, а после капирам да на њој ребра нису тако "коцкаста".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Rastavljena masina komplet.Pronadjen razlog lufta spojnicke,propali lezajevi,lose spakovna masina i najveci problem na malom zupcaniku stradala mesingana biksna.Ova biksna mi najveci problem,ne bi trebalo da bude muke da je izvadim ali zna li ko ima li gde da se kupi nova il da jurim strugara.Zupcanici i viljuske u menjacu kao novi malte ne nema tragova koriscenja.Znaci treba mi ta biksna hitno da bi mogao da nastavim dalje sa radovima, ako ko ima ili zna gde da nabavim neka javlja.Dobro bi dosao i neki savet kako izvaditi biksnu i kako obraditi posle ubacivanja,rajberom ili na strug il mozda ima jos neka varijanta.Auspuh ce biti sigurno ali do njega ima dosta on dolazi na kraju.Bio si blizu Zorge,Jawa babeta je u pitanju,tu masinicu planiram na motorce sto pravim za sina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Sredićeš ti to lagano. Jeste da ima nagaznih mina na sve strane ali...biće to uredan prevoz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Bio sam bez neta neko vreme iz tehnickih razloga al je sad sve ok.Radovi nastavljeni,a nagaznih mina sto lepo rece Zverinjak i vise nego sto treba.Sad mi ona biksna dodje ko najmanji problem,prosto je neverovatno koliko moze da se unisti motor nestrucnim sklapanjem koje je jos uz to podpomognuta teorijom ,,ma moze i bez ovoga koji su ga uopste tu i stavljali"Za sada sam odradio prednju kocnicu:zamenjen disk,plocice,kljesta i glavni cilindar otvoreni ,ociscen spolja i iznutra,i ofarbani i zamenjene gumice.Prednja vila rastavljena oprana i ociscena iznura, zamenjeno ulje i semerinzi.Prednji tocak ociscen od farbe,zamenjeni lezajevi i stavljena odstojna caura izmedju njih ,posto je nije bilo verevatno je razlog koji sam vec pomenuo,kog ce ovo ovde.Zamenjen nosac rucke kvacila,napravljeni nosaci prednjih zmigavaca kao i zadnjih,doradjen nosac zadnje lampe.Pojavio se problem sa ulezistenjem zadnje vile,kog ce ovo ovde je dovelo do stradanja cevi u ramu kroz koju prolazi osovina zadnje vile,posto nije bilo podloski sama osovina nije mogla da se stegne dovojno pa je viljuska radila sa sve osovinom u gore navedenoj cevi a ne u gumenim caurama i biksnama namenjenim za to tako da sad ima lufta do mile volje ,sta cu sa tim nemam pojma probao sam da stavim podloske koje tu treba da budu i rezulatat je zadovoljavajuci a kolko li ce biti trajan pitanje je.Deo rama gde se kace amortizeri je nesto varen ali nije bas u centru tako da mora pasti secenje i vracanje u osu.Zadnji amortizeri pola pola jedan valja a drugi je neko napakovao tek da sve bude unutra bez obzira na redosled probacu da ga remontujem ali cisto sumljam da cu uspeti.Kad sam vec kod amortizera zna li ko koliko ulja ide u njih i koje je najbolje sipati?Vec mi je nekoliko puta pala na pamet Sreckova izjava ,, sta mi je ovo trebalo" ali i kao kolega ni ja necu odustati ako nista drugo a ono bar iz inata.Bice uskoro i koja slicica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Kad budes sklopio amortizere sipaj hidrol 46 ili ATF ulje a ulja naspi vise nego sto ti treba sve slozi ali nemoj da zategnes semering na vrhu i onda sabi amortizer do kraja da sipka udje skroz sav visak ulja ce izaci a ostace ti onoliko koliko ti treba u amortizeru naravno pre nego ga sastavis stavis gornju cauru par puta ga povuci gore dole da izbacis vazduh koji se nalazi ispod klipa Valjda sam ti malo pomogao0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

U takve razakane zadnje amortizere slobodno sipaj 70 g. SAE 15-40 gusce je "tvrdo" a redje ili bilo koje ATF ce da iscuri... naravno uz obaveznu promenu semeringa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Hvala svima na savetima,amortizeri rastavljeni i ocisceni,e sad me zezaju semerinzi prsli nacisto, a nemogu lepo da izmerim precnik spoljni niti da procitam sa njih koji su.Dobro bi doslo ako ko zna tacnu meru semeringa amortizera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Него Конструкторе, друга је тема, али да се не би зез'о са калемљењем мотора од Бабете на моторић за клинца - пазари нови мотор уместо липсалог и само га пришрафи -

 

http://www.ebay.de/itm/49cc-2-Takt-Motor-Pocket-Bike-Mini-Quad-44mm-Bierkisten-47-12mm-Vergaser-/320914736636?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item4ab80245fc

 

http://www.ebay.de/itm/49cc-2-Takt-Motor-Dirt-Bike-Pocket-Mini-Quad-44-mm-49-/320743002398?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item4aadc5d11e

 

Цене видиш и сам, а мислим да није проблем допремити га из Аустрије.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Samo da se javim,nastavljeni radovi na mz-u.Juce stiglo nesto delova pa je sad masina skloplena na pola tj. ubacena radilica i menjac i sve to lepo ustelovano.Jos malo sa leve i desne strane bloka pa da se u ime boga pali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja