Jump to content

Moto Zajednica

MZ - naši ljubimci

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@drumskalisica

Kakav ti je to poklopac za disk? Osmotricu ja sve to lepo u subotu  ;)

 

  Sve to sto vidis na prednjem delu : Maska, zastitna mreza na faru i stitnik diska - spada u originalnu MZ - dodatnu opremu. Hteo sam da stavim i stitnike za ruke na volan, al ih jos nisam nasao !

  Ko sto si i sama rekla - videces u subotu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sto se bocnih gepeka tice ( nosaca raznoraznih prtljaga i tereta ) - oni su od modela TS 250 !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Auuu, žensko oko kad uđe u analizu ima da me ubije sramota, estetika nije na mojoj strani.  ::)

 

A štitnici za ruke trebaju, zimi naročito i rado bih kupio takve samo kada bih našao gde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ma ja sam ih nasao, al od " Simsona " ( MZ-ov manji brat ), al su i oni manji ( predvidjeni za manje rucke ), mogu da se nategnu, al nije to - to . Razmisljao sam da probam da ih zagrejem fenom ( radionickim ), pa da ih malko razvucem . . .

  Mada Simsonovi su ravni, dok su MZ-ovi rebrasti i lepsi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Auuu, žensko oko kad uđe u analizu ima da me ubije sramota, estetika nije na mojoj strani.  ::)

 

A štitnici za ruke trebaju, zimi naročito i rado bih kupio takve samo kada bih našao gde.

 

:D :D :D Nemoj da se brines,kad budem gledala tvog MZ-a zmuricu na jedno oko  ;)  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Crno-bela teknika???

Mogo bi i Petar Pan da se pridruzi?? East Europe cycles mitting?? ;D :D I jos ako vas ima  sa Jawasakijima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Posto ce Makica da zmuri na jedno oko - onda cu i ja da montiram one Simsonove stitnike za ruke ( da ugodjaj bude kompletan ) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@Miha

A sta ti se desilo sa auspuhom?

ma nista imam jedan org kod kuce pa reko iso vidit kak to izgleda na mom motoru i kak se ponasa u voznji ;D

 

Ja mislim na ono veliko ulubljenje koje imas na sredini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ma to sam kupio 2 sasije i dosta djelova za 200kn a međ tim djelovima je bio i taj auspuh pa reko da vidim kak ide s tim pa ga stavio nisam ga je udubio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ev malo sam nadogradio Remzu stavio zadnji kufer e ljudi stane 16 piva u njega a mozda bi i gajba mogla da sam se potrudio oko slaganja :):D

 

pqfcu_emzonetez5.th.jpg

neznam sad razmisljam da mu napravim naljepnicu ono slovo od suzukija i ispod emzo

 

        R

     emzo

      250

 

 

tak nekak sam font slova promjenit ono r ko od suzukija i to naljepit na onu plastiku na rezervaru hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

pa sta jel sam ja jedini koji imam novosti na svom ljubimcu ??? ;D

 

ev bas danas se sjetio neke ideje kak da si napravim ovaj centralni nogar hehe malo tanje šipke mislim da je 6-ica oko 10 cm i cca pol sata i opet imam nogar a da mi nesmeta pri saltanju  :wink:

2vlwocm.jpg

 

b8012b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Kako ti ide saltanje, jer vidim da moras da saltujes u kontra smeru (1-gore; ostale dole...)?

I jos nesto, kako gazis kurblu, zar ti kurbla ne udara u menjac???

 

post-2435-12879005773353_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

d abrzine su mi naopako mna naucis se nije nikakav problem a da vidis da sam pomakao mjenjac prema unutra tako da kurbla prolazi u mm pored mjanjaca

ufotkat cu odozgo pa ces vidit kak izgleda ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ev kak to izgleda odozgo i da kad sam razmisljo o tome da to napravim cinilo mi se dosta komplicirano i htjeo sam to pravit preko neki pologa ko na sportacima a ev ispalo tak jednostavno napravio to za neki sat vremena ok da sad to nekom pravim napravio bi za 15 min al onda kolko sam puta skino i stavio da vidim ocel kurbla projt da i imam jos jedan problem oko one poluge za zadnju kocnicu i tu moram nest skemijat rezat i varit jel mi i to smeta pri saltanju pa sam skino zadnju kocnicu ;D hm ev to je onak ukratko ;D

 

2eztgg6.jpg

 

 

ev to sa kocnicom kak bi to izveo moram skratit onu cijev kroz koju ide šipka ..poluga zadnje kocnice tj isto da mog saltat brzine normalno da mi noga ne zapinje  ;D

tam ona zuta crta tamo bi je skratio a zeleno je ona poluga sto dalazi na onu narebranu osovinu

23shdhw.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

d abrzine su mi naopako mna naucis se nije nikakav problem a da vidis da sam pomakao mjenjac prema unutra tako da kurbla prolazi u mm pored mjanjaca

ufotkat cu odozgo pa ces vidit kak izgleda ;)

Kao na trkackim motorciklima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Tu " narebrenu " osovinu ces takodje morati da skratis, ali sa druge strane gde je zavarena poluga kocnice. Palo mi nesto na pamet ( a nije zabolelo ) - ako imas mogucnosti da probas da stavis disk i hidrauliku pozadi. Ja sam to video na moto sou u N. Sadu. Jedan Madjar je izvodio svasta sa MZ-om 150, a nabacio je disk nazad. Kolko sam video, stavio je MZ prednji tocak sa diskom i klestima. Uspeo sam to slikati, pa evo slike  ( kazu da slika vredi vise od 1000 reci ) - da ja ne pricam puno !

 

post-3891-12879005891236_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Moja greska, nije stavio prednji tocak nazad, nego je nekako nabudzio disk na zadnji tocak. evo jos par slicica:

 

post-3891-1287900589164_thumb.jpg

post-3891-12879005892368_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@drumskalisica

Jel ja ovo ne vidim dobro ili on vozi skroz bez prednjeg tocka??

 

@MIHA

Ja ne znam kako bih se privikla na kontra menjanje brzina,odjednom sve obrnuto. A nikad nisam probala da vozim one vespice sto im je menjac kod desne rucke ali mislim da bih se smandrljala na prvoj krivini!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja