Jump to content

Moto Zajednica

MZ - naši ljubimci

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Eeee, slatko se smejem.  :D :D :D

 

Na stranu što su ukusi različiti ali mnogi zaboravljaju čiji je to motor, svi gledaju prema sebi ili prema samom motoru. Pa ima ona valjda pravo na ženski MZ? Imamo ih tamo u modelima svakojakih, policijski, vojni, ma kakvih hoćeš, pa što neki ne bi bio ženski?

 

Da Barbika ima MZ kakav bi bio? Uh, doboro, dobro, preterao sam.

Ustvari oni bi preterali pa bi verovatno napravili bisage za sise. ;D

 

Meni nikako ne bi legla golubije plava, zato i preferiram na grobljansku boju jer je svima zagarantovana, samo je stvar vremena.;D

 

Ali Makici ide, pogledajte sliku ispod ''kučeta u liftu'' kako je cela u tonu sa motorom. To su oni ženski detalji kojima se žene bave: boja ova sa onom, pa lak za nokte sa tašnom i ko zna šta sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Plavo devojce,plavo motorce;u novoj nijansi plave boje!

Pitanjce: da li ti udara sajla za kvacilo po blatobranu??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

ali to je samo moje misljenje  ;)

 

 

 

Ja sam izneo svoje misljenje, ali bitno je da se Makici svidja jer je to ipak njen motor i to da je za 60 evra (+ - jos koji dinar) dobila NOV motor...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Interesuje me da li su izduvna grana i lonac novi ili fabricki  ???

Nikl na njima je citav a kod mene izduvna grana je sva zahrdjala verovatno zbog lose zastite.Kod mog druga na duplo starijem MZ-u i sad je kao nova iako ni on nema garazu :( Verovatno je to kod Njemackih modela uradjeno dosta kvalitetnije kao i vecina stvari kad je zavrsna obrada u pitanju !!

Njemacki MZ vs Knanuni 1:0  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@MZ

Nazalost,opet mi udara sajla od kvacila po blatobranu  :(. Ne znam kako to da resim,cak sam stavila dodatnu vezicu i zategla sajlu za stap od viljuske ali ne vredi,opet kaci. Vec se malo nasaralo po novom braniku,ima crno,ali sta cu,valjda ce na tome ostati.. Jel i tebi kaci?

 

@snake

Novi su mi i izduvna grana i auspuh,ali ja sam zamenila iz drugih razloga. Nije bilo rdje,niti je bila spala boja vec mi je sve bilo nasarano od ulja koje je po malo svuda kapalo(malo na cilindru..ma svuda po malo,znas i sam vec a nije se redovno cistilo) i sve je to tako zapeklo od vreline auspuha pa me nerviralo tako sareno. To sam sve zamenila jos prosle sezone,a auspuh sam kupila kao za 251-sve je identicno sem duzine,a meni se vise svidja ovako kad je malo kraci.

 

@PICASOO MZ

NOV nego sta!!! Sad mogu jos 20 godina da vozim bez udesavanja  ;) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Nema leka za tu sajlu, bar ja neznam, osim da na tom deliu gde udara nalepim neku nalepnicu. Inace skinulo mi farbu do ong belog, spric kit?? Evo sada malo skinula za pcetak samo lak, zato lepim nesto nznam za lek,osim da skratim pancir i sajlu???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Nema leka za tu sajlu, bar ja neznam, osim da na tom deliu gde udara nalepim neku nalepnicu. Inace skinulo mi farbu do ong belog, spric kit?? Evo sada malo skinula za pcetak samo lak, zato lepim nesto nznam za lek,osim da skratim pancir i sajlu???

Svrati do mene imam sajlu od 100 cm da probamo mozda ona nece da kaci u blatobran jer ti imas onu od 120 cm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ Makica - Kad si menjala izduvnu granu, da li si stavila dihtung izmedju cilindra i grane ? Ako nisi - curece opet .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@ Makica - Kad si menjala izduvnu granu, da li si stavila dihtung izmedju cilindra i grane ? Ako nisi - curece opet .

 

Stavila sam dihtung,dobro zategla ali ne i pretegla i vise ne curi...ponekad se skupi posle duzeg vremena malkice ulja ispod (izmedju grane i cilindra) ali to samo prebrisem i nema problema.

 

 

@MZ

Ne znam,ja mislim da nema leka! Kod 251 sajla ne kaci jer ne ide kao nama pored volana-stapova,vec prolazi kroz most na volanu (postoji rupa) i samim tim nema prilike da kaci. Ne znam,mozda ako bi i mi tako provukli!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ma provuko sam ja sajlu skroz levo kroz rupu al' opet kaci, malo manje ali kaci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

E pa onda stvarno ne znam...mozda da se stavi malo kraca sajla kao sto rece Picasoo..ne znam. Meni je vec nasarala branik a mislim da vise od ovoga nece pa sad to mi je sto mi je  :(.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Danas ja merio staru i novu sajlu, ona stara je duza, nova kraca. Prva je 120mm, nova 100mm, tu je resenje!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Danas ja merio staru i novu sajlu, ona stara je duza, nova kraca. Prva je 120mm, nova 100mm, tu je resenje!!

 

Pa ja pricam, al' izgleda da nemam kome...!! :-X

Postoje dve vrste sajli i za gas i za kvacilo jedna je od 100 cm druga od 120 cm-a...!!

Meni je za originalan korman idealna od 100 cm, dok mi je za chopper korman ipak potrebna od 120 cm-a...!!

 

1+1=2, uvek bilo  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Miha davaj neke slike ovog MZ-a, ne mogu bas lepo da vidim, ali izgleda da je nesto prepravljano...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja