Jump to content

Moto Zajednica

TOMOS A3 1978 restauracija

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

Pozdrav,poceo sam nedavno sa sredjivanjem tomosa automatika iz 1978 god koga sam nasledio,model sa pedalama,pa mi treba pomoc i saveti,naime ne mogu da nadjem orginale pedale za njega(njegove origanal su izgubljene) i tadodje ne znam kako da resim problem sa felnama koje su propale a hteo bih da im vratim sjaj,sta uraditi,niklovanje,hrom..?

post-3643-0-45538700-1364215093_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Pedale pretraži na lokalnom buvljaku , nađe se uvek tih stvari a felnice ili uzmi nove (jeftine su ) ili peskiraj i nikluj , hromiranje bih zaobišao zato što neznam ko radi dekorativno , obično rade dobro ali nema lep sjaj kakav nama treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nbg buvljak, matori Jožef ima delove..

malo guglaj, a možda i Miki Jawa može da pomogne..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

hvala,tamo cu potrazi...Danas sam isao do farbara da se raspitam koliko bi me kostalo farbanje motora komplet,kaze majstor 100eur,ne znam da li je to mnogo ili je realna cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Pre nego bilo sta pocnes da radis napuni rezervoar pun goriva i ostavi da stoji dan dva,jako je cesta pojava da su im rezervoari suplji pogotovo na starijim primercima.Krpljenje ume da bude jako komplikovano a cesto i nemoguce.Ako gde sta zapne rad sam pomoci imam i dosta delova a i iskustva jer ih servisiram preko 20god.Pedale nisam siguran da imam pogledacu.Puno srece u restauraciji ti zelim,nije to neki problem jer jos uvek ima delova i novih i polovnih.Sto se tice cene farbanja pa mozda je i puno,materijala treba jako malo(0.25 baze i 0.3 laka ako se radi u metalik varijanti ) pitaj ti lepo koliko kosa rad a koliko materijal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

Pre nego bilo sta pocnes da radis napuni rezervoar pun goriva i ostavi da stoji dan dva,jako je cesta pojava da su im rezervoari suplji pogotovo na starijim primercima.Krpljenje ume da bude jako komplikovano a cesto i nemoguce.Ako gde sta zapne rad sam pomoci imam i dosta delova a i iskustva jer ih servisiram preko 20god.Pedale nisam siguran da imam pogledacu.Puno srece u restauraciji ti zelim,nije to neki problem jer jos uvek ima delova i novih i polovnih.Sto se tice cene farbanja pa mozda je i puno,materijala treba jako malo(0.25 baze i 0.3 laka ako se radi u metalik varijanti ) pitaj ti lepo koliko kosa rad a koliko materijal.

 

Hvala na pomoci,sto se tice rezervoara to cu proveriti,ali mislim da je ok jer kad sam ga zatekao u ovom stanju imao je 2|3 rezervoara i nista nije curelo ni kapljalo. Ovaj jedan farbar mu kaze kao da je njemu isto bilo radio mercedes ili tomosa ima posla dosta,uradio bih to i sam ali nisam vest a hocu da to ispadne kao iz fabrike tako da cu se jos malo raspitati kod nekih farbara...Moram nadji nekog majstora da mi sredi felne,danas sam neke delove narucio iz one prodavnice iz novog sada,cini mi se da nisu losi(auspuh nikl,patosnice i jos neke sitnice)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Sto se tice tockova, kupi nove obruce. Nisu vise od 1100din/kom. Glavcine ispoliraj, a zice ili kupi nove ili ih hromiraj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

Sto se tice tockova, kupi nove obruce. Nisu vise od 1100din/kom. Glavcine ispoliraj, a zice ili kupi nove ili ih hromiraj

 

To se najvise isplati kupiti nove obruce i zice,ali se javja problem jer treba neko da mi isplete to a ne znam ko to radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,

Sto se tice niklovanja/hromiranja postoji sprej Saratoga chrome effect kosta negde oko 700 dinara sa njim mozes odraditi slican efekat...licno testirano i provereno...

izgled podseca na odsjaj od farova tako reci mirror inace sprej se koristi za popravku hromiranih delova...kvalitetan je i postojan otporan na sunce ali manje otporan na grebanje ali posto se nesto restaurira pretpostavljam da ga neces voziti po kaldrmi i blatu do sica tako da to moze da traje dugo dugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,

btw sprej je na akrilnoj bazi tako da mozes da ga koristis i na bilo kojoj plasticnoj povrsini ukoliko ti zatreba bez upotrebe primera :) Saratoga acciao lucido tacan naziv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja