Jump to content

Moto Zajednica

Dunlop Sportmax Roadsmart II - utisci

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 ABS

Nekih već nedelju dana vozim friške Dunlop RoadSmart 2 na Yamaha FJR 1300 (290kg)

Sve pohvale za gume s moje strane. Već posle par minuta vožnje po hladnom vremenu kako je večeras bilo oko nule negde, možeš ozbiljnije da poćeraš. Juče sam naglo krenuo iz mesta gde je malkice i bio klizaviji asfalt, točak prednji je proklizao i ispravio grešku pa je sve prošlo kako treba...

Na prvi kontakt dok sam je prstom probao i nije mi se baš dopala. Vidjao sam i mekše gume ali nisu držale kao ove u vožnji posebno kada je hladno.

 

Kakvi su vaši utisci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

I ja bih voleo cuti utiske. Fabricki je na mom prva verzija ove gume. Nisam neki strucnjak niti sam ih se namenjao, ali nisam ni imao vecih problema. 2x me je prijatno iznenadila. Prvi put kad mi je zadnji kraj kliznuo u krivini na vlaznoj beloj liniji. Guma je ponovo uhvatila podlogu cim je sisla sa bele linije. Ne pitajte otkud se nadjoh u toj situaciji.. Drugi put sam se izvukao kad sam iza krivine uleteo u baru ulja (zgazena flasa). Kliznula oba tocka i oba uhvatila odmah van fleke ponovo. Ne znam jesu li to zasluge gume ili je u pitanju sreca, refleks... Na kisi se vozilo dosta kilometara, umerenom brzinom ali pazljivo. Ni tu nikakvih problema. Presle 15000km i ima jos par mm sare ali je pocela da se kockasti. To sve napricah za roadsmart 1. Ocekujem da nova nije gora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Meni se roadsmart 2 odlicno pokazao, od voznje po kisi, hladnom, toplom, klizavom, pa i po Navaku su me gume prijatno iznenadile. Roadsmart 1 je kod mene izdrzao neverovatnih 28000km, i konacno im je Navak bio poslednja ozbiljna upotreba i tu su se bruka pokazale, ni prednja ni zadnja nisu pustile nigde.... Naravno kad je dosao red da se zamene, neckao sam se izmedju Michelin Pilot Road-a 3 i Danlop Roadsmart-a 2, pa rekoh ako mi se Roadsmart 1 ovako dobro pokazao, dvojka sigurno nece biti losija, i iskreno je guma cak osetno bolja od jedinice, jedini put kad sam osetio da je zadnja malo popustila, je bilo kad sam naleteo na malo peska po putu, ali je hvala bogu odmah uhvatila, tako da havarije nije bilo...

 

Sve u svemu mogu bilo kome da TOPLO preporucim ove gume, ja sit slatko navozah po svakakvom vremenu, tako da od mene imaju samo cistu ocenu 10+ :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1215 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Sve preporuke za ove gume. Vozio sam nekoliko sezona (u proseku po 18000km set) jedino mi je problem naci 160-60-18 tako da sad koristim miselin road 3 izuzetne za mokro i hladnije vreme.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Sve preporuke za ove gume. Vozio sam nekoliko sezona (u proseku po 18000km set) jedino mi je problem naci 160-60-18 tako da sad koristim miselin road 3 izuzetne za mokro i hladnije vreme.:zdravo:

 

Ne znam komso koliko si sezona mogao da vozis roadsmart 2 kada guma postoji od oktobra-novembra 2011... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Dane je imao road smart 1.

Ja sam dvojku sada uzeo i neću još da ih stavljam, čekam pravi početak sezone.

Inače sa road smart 1 prezadovoljan, pogotovo što se hiljde kilometara na njoj ne vide već samo desetine istih.

Informacija, komplet (120-ica i 180-ica) u Beču košta 250 eura.

Nema izdržljivije gume za teže, putne motore (FJR, RT, PAN EVROPA...).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Dane je imao road smart 1.

Ja sam dvojku sada uzeo i neću još da ih stavljam, čekam pravi početak sezone.

Inače sa road smart 1 prezadovoljan, pogotovo što se hiljde kilometara na njoj ne vide već samo desetine istih.

Informacija, komplet (120-ica i 180-ica) u Beču košta 250 eura.

Nema izdržljivije gume za teže, putne motore (FJR, RT, PAN EVROPA...).

 

kod nas kosta komplet 220 evra. www.suzukimotor.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Dane je imao road smart 1.

Ja sam dvojku sada uzeo i neću još da ih stavljam, čekam pravi početak sezone.

Inače sa road smart 1 prezadovoljan, pogotovo što se hiljde kilometara na njoj ne vide već samo desetine istih.

Informacija, komplet (120-ica i 180-ica) u Beču košta 250 eura.

Nema izdržljivije gume za teže, putne motore (FJR, RT, PAN EVROPA...).

 

moj kolega se ne bi slagao sa tobom jer je RoadSmart odrao do platna u 5000 kilometara na Pan Evropi....sa Bridgestone ili sa Metzeler je redovno prelazio po 12-13.000 kilometara.

 

Lično imam Road Smart gumu na Hondi i veruj mi da je to največe sranje od gume koju sam ikada vozio. Tresenje kormana i proklizavanje prednjeg kraja pri kočenju je redovna pojava , ali su bile tada najjeftinije pa sam jih stavio. Inače sa Pireli Diablo mi se to nikad nije dešavalo...

Ovde u Sloveniji se dosta ljudi žalilo na te gume, tako da se nadam da je Road Smart "2 bolja od jedinice....

 

edit: 28.000 kilometara sa gumom?staa3.gif????? ozbiljno??? ja onda nešto činim pogrešno ili mi prodavaju 3.klasu gume pravljenu za balkan.....0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Sa RoadSmart 1 sam proputovao celu Srbiju uzduz i popreko (xy puta), plus Bosnu i Hrvatsku, i zaista nisam imao nikakvi problema ni sa tresenjem niti daleko bilo sa proklizavanjem prednjeg kraja. Kada sam terao, gumu sam terao do same ivice i zaista nikakvih problema nisam imao. I po navaku sam ih terao i drzale su kao smrt babu, bez ikakvih ekcesa... Da, 28K sa jednim setom ovih guma, zna masa ljudi sa ovog foruma da sam celu 2011 proveo samo na motoru.... a bogami i za km... :moto3: Evo ti ovako racunica, u proseku sam na 2 meseca menjao ulje kod mene na tdm-u koje se inace po knjizi menja na 6000km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Dane je imao road smart 1.

Ja sam dvojku sada uzeo i neću još da ih stavljam, čekam pravi početak sezone.

Inače sa road smart 1 prezadovoljan, pogotovo što se hiljde kilometara na njoj ne vide već samo desetine istih.

Informacija, komplet (120-ica i 180-ica) u Beču košta 250 eura.

Nema izdržljivije gume za teže, putne motore (FJR, RT, PAN EVROPA...).

 

moj kolega se ne bi slagao sa tobom jer je RoadSmart odrao do platna u 5000 kilometara na Pan Evropi....sa Bridgestone ili sa Metzeler je redovno prelazio po 12-13.000 kilometara.

 

Lično imam Road Smart gumu na Hondi i veruj mi da je to največe sranje od gume koju sam ikada vozio. Tresenje kormana i proklizavanje prednjeg kraja pri kočenju je redovna pojava , ali su bile tada najjeftinije pa sam jih stavio. Inače sa Pireli Diablo mi se to nikad nije dešavalo...

Ovde u Sloveniji se dosta ljudi žalilo na te gume, tako da se nadam da je Road Smart "2 bolja od jedinice....

 

edit: 28.000 kilometara sa gumom?staa3.gif????? ozbiljno??? ja onda nešto činim pogrešno ili mi prodavaju 3.klasu gume pravljenu za balkan.....0stabre.gif

To ti je problem u Hondi :lol: .

Ja sa jedinicom prešao oko 13 hiljada i još je kao nova, a moj drug iz kluba na FJR-u gazi 24-tu hiljadu takođe sa jedinicom, i on je sada uzeo komplet dvojke. :zdravo:

 

Ali smo i on i ja jedinicu kupili u Austriji, kao i sada dojku jer kod nas svuda traže 33.000 din za komplet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Pohvale za RS1 i RS2, promenio sam nekih 5 kompleta na RT1200 i GT1600, prezadovoljan.

Nego ljudi, kako vam polazi za rukom preči onoliko mnogo kilometara? Ja menjam između 6 i 8 hiljada, kada se markeri sravnaju sa profilom. Guma tada počne da proklizava :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Pohvale za RS1 i RS2, promenio sam nekih 5 kompleta na RT1200 i GT1600, prezadovoljan.

Nego ljudi, kako vam polazi za rukom preči onoliko mnogo kilometara? Ja menjam između 6 i 8 hiljada, kada se markeri sravnaju sa profilom. Guma tada počne da proklizava :neznam:

 

vidiš nemo, to ni meni nije jasno......valjda su kod nas 3.klasa guma 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Pohvale za RS1 i RS2, promenio sam nekih 5 kompleta na RT1200 i GT1600, prezadovoljan.

Nego ljudi, kako vam polazi za rukom preči onoliko mnogo kilometara? Ja menjam između 6 i 8 hiljada, kada se markeri sravnaju sa profilom. Guma tada počne da proklizava :neznam:

 

Pazi, znam da generalno vecina motorcikala marke BMW sa kardanom imaju tendenciju da prozdiru gume, e sad da li je kod mene bilo do toga sto sam jednom nedeljno kontrolisao pritisak u gumama ili jednom mesecno centrirao zadnji tocak, zaista ne znam...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6412 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

I ja da se pridruzim onima koji sumnjaju u brojke. To je nesto sto slusam vec godinama i nikako da ukapiram o cemu se radi. Teorija ima nekoliko.

LJudi lazu.

Godisnje predju jako malo kilometara, vreme prolazi, gume se "udrvene" i onda kao malo potraju.

Asvalt u Srbiji je manje abrazivan.

Stil voznje. Ljuti pravac sa malo gasa da bi se sve pristedelo.

Ima ih jos.....

 

Ja sam njega kupio majku mu jebem i ima da me vozi onako kako ja kazem. Da sam neki siledzija...nisam, ali ima i toga da svojom voznjom doprinosim tome da gume brze stradaju. Hocu sad da stavim te ROadsmart jer sam puno toga lepog o njima cuo, a i inace vozim Sportmax (Qualifier II) pa sam na oblik i tvrdocu kostura gume vec nekako navikao...na Dunlop uopste.

Dostigao sam apsolutni maksimum od 9000 sa Pirelli Diablo Strada (mogle su jos malo mozda, ali se prednja preterano zasiljila) i sad bih bas da vidim koliko ce ovo cudo potrajati. Neko bi mozda zamenio samo prednju i teraj dalje...ja nisam od tih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Almighty

daj sliku od gume posle 28K :D:moto3:

 

ja trenutno razmišljam šta da uzmem, da li RS2 koju svi je preporučuju ili Metzeler Z8, koja kod nas nije toliko popularna, a ima odlične rezultate na testovima i perfomansama.

 

 

post-10974-0-17890000-1365246819_thumb.jpg

 

post-10974-0-44183400-1365246821_thumb.jpg

 

 

Cena je odprilike ista, obe su Sport-Touring.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Almighty

daj sliku od gume posle 28K :D:moto3:

 

ja trenutno razmišljam šta da uzmem, da li RS2 koju svi je preporučuju ili Metzeler Z8, koja kod nas nije toliko popularna, a ima odlične rezultate na testovima i perfomansama.

 

 

post-10974-0-17890000-1365246819_thumb.jpg

 

post-10974-0-44183400-1365246821_thumb.jpg

 

 

Cena je odprilike ista, obe su Sport-Touring.........

 

Ja sam vozio obe i mogu da kažem, da meni mnogo više odgovara RS2.

To je moje lično osećanje, nekome može da se desi suprotno. Sigurno je i Z8 odlična.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

......valjda su kod nas 3.klasa guma 1neznam.gif

Evropska unija, šta ćeš. :D

Tamo nije loše otići, videti ali nikako ne dovoditi ovamo.

Ja sam, istina kupio i jedinicu u Austriji, i posle 13.000 km su u malo boljem stanju od Almightu-jevih i ne planiram još uvek da menjam, jer kada vidim njegove(posle 28.000) i drugove na FJR-u(posle 24.000) ubeđen sam da sa mojim stilom vožnje mogu najverovatnije i još toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja