Jump to content

Moto Zajednica

Malo mora , vina i kamenica ...Dan Kamenica Mali Ston

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 645 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Evo , dragi moji , opet malo da vam u ovim jos uvijek zimskim danima priblizim more , otoke , vino i kamenice ( ostrige ) ... nadam se da cete bar malo uzivati u videu .

Pozdrav s Korcule i sretno na cesti

Evo , kritika je bila na mjestu , pa da pocnemo :

Fini zimski dan , sunce viri kroz oblake , temperatura vani +1 . Prethodnu vecer klupski kolege po obicaju poceli izvoljevat u smislu pa kad se ide , pa kad je trajekt , pa oce li bit zima , oce li padat kisa , i tako me udavise , da sam rekao sam sebi , idem pa moze padat sto hoce . I tako se obucem i krenem , lagani ritam , treba ugrijat ovu zadnju Dunlopicu od 250 mm , i taman kad se ona ugrijala , ja se smrznuo do j..a . Svaki put kazem da cu ove moto rukavice koristit samo ljeti , a gumene s podstavom zimi , i uvijek zaboravim . Otpadose prsti do Korcule , u 42 km . Kavica dok se ceka trajekt je vec ritual , i onda laganih 15 minuta plovidbe do Orebica . Sad je vec 10 h , pa je kao malo i toplije . Promet slab , jedino me hebu popravci cesta po Peljescu , ali moze i to kad se ne juri . Gradjevinske semafore ignoriram , iako je Suzi siroka kao i auto :-) Oko 11 h dolazim u Ston , guzva na sve strane , svi bi se htjeli uparkirat ako je moguce na barke na kojima se nude kamenice . " Prika , mogu li ja s motorom " ? Moze , kaze cuvar plaze u zimskom periodu , i eto mene metar od centra Malog Stona . Festa vec pocinje , govornici se redjaju , koga briga , samo ti pricaj , meni su puna usta , pa i nije red :-) Vidim jos nekih 10tak motora se ugurava do Suzi , ekipa Libertas Ridersa iz Dubrovnika , znam ih par , pa slijedi prica , piva , vino i tako to . Evo onda i prijatelja iz Metkovica , Free ridera , pa trazimo sto jest i koje vino probat . Kupimo one vrecice za oko vrata s casama ( Vreca + casa = 30 kuna ) , i onda krene degustacija peljeskih vina , malo bilih malo crnih . Prvo koje smo probali pravi kolega bajker , i dobro mu je , iako da me ubijete ne sjecam se nijednog imena vina :stabre: . I tako kroz , pricu , cugu i srkanje kamenica , dodje i vrijeme za povratak , jer ja uvijek ovisim o tom hebenom redu plovidbe . Kupim zeni malo kamenica za veceru , nauce me seljobera kako ih otvorit a da ne otkinem prste , i tako malo zescim tempom natrag za Orebic , uz obavezno stajanje i milodar Sv. Nikoli , da me cuva na putu . Trajekt opet vozi taman da se popije kavica , a unutra u salonu fino toplo , isad se ti opet oblaci i izadji van na vjetar . A Korcula vec obavijena tamnim oblacima i jugo dere ko blesavo ,s reca Suzi i ja skupa 500 kila pa nam ne smeta . Laganini 25 minuta do Vele Luke , Suzi u Garazu , a ja sa zenom na kavicu .

Eto , valjda sad lici na mali putopis :moto3:

Promenio član Vroc-Kapo
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Vratio si me u mladost,

 

Ja sam služio vojsku 1982. na Korčuli, u Vela Luku sam dolazi jednom nedeljno ...

 

Puno pozdrava tebi i stanovnicima ostrva koji su mi ostali u lepom sećanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Ove godine planiram da idem do Istre, ako sve bude po planu vracao bih se magistralom pored mora, Korcula ili Peljesac mi bas odgovaraju za pravljenje pauze od jednog ili dva dana. Bas ti hvala za video a ako bude srece mozda se i vidimo, prvi utisak mi je :ooo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

prelepo je mesto za voznju . Samo ovo nije putopis, ipak je lepse napisati koju lepu rec. To je moj prijateljski savet.

Pozdrav!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 645 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

prelepo je mesto za voznju . Samo ovo nije putopis, ipak je lepse napisati koju lepu rec. To je moj prijateljski savet.

Pozdrav!!

 

 

Evo prvi post izmjenjen , savjet na mjestu :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Joooooj, Korčulooooo... :ljubav:

Hvala za ovaj snimak vožnje, vratio me je u predhodna leta, a nadam se ponovnoj vožnji preko Pelješca, već u junu. :D A tek ta vina.... sačuvaj me bože.

Veliki pozdrav! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Ljubljana

vratio me je u predhodna leta, a nadam se ponovnoj vožnji preko Pelješca, već u junu. :D A tek ta vina.... sačuvaj me bože.

 

Još jedan sa istim komentarom.

 

 

jadranska-magistrala-171.jpg

 

jadranska-magistrala-177.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Odličan video Kapo 0takoje.gif

 

Vidim da si dobro izbjegao onaj odron sa početka video, nakon što si se mimoišao sa kamionom ...

 

Lijep otok, odlične krivine, more... Uživancija 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

odlican 5. Vidis koliko je bolje kad slusas uciteljicu!!

sad znamo gde i zasto si putovao!

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Kapo...... Uzivao sam citajuci,,,,, i normalno..... podsetio se me na davnu 1983.. Peljesac (veliki pozar)...

na dobro vino (mozda i najbolje u Dalmaciji).... Na Korculu... i Vela Luku....

Nadam se da cu ove godine otici motorciklom na meni najdraze ostrvo Iz.... u Veli Iz..

...pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 645 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Eto , drago mi je da sam neke podsjetio a neke i upoznao s ovim lipotama . Pozdrav i sretno na cesti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Imao plac i kamp prikolicu u Brijesti na Pelješcu od 1986 do nesretnog rata 90ih :'(

 

Pelješačko vino i mušlje na buzaru se i dan danas prepričavaju u mojoj porodici :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 645 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Hvala na citanju i gledanju , vidim da ima par ljudi koji se sjecaju nekih davnih gustanja . Pa dodjite opet i uzivajte , sto kazu , najbolje vrijeme za nesto napravit je sad :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja