Jump to content

Moto Zajednica

Gumeni vojni camac DC10

Recommended Posts

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Prodajem gumeni vojni camac DC10 (za 10 osoba), 7 komora, drveni pod , kobilica na naduvavanje. Odlicno ocuvan, vrlo malo bio u vodi (od kada je kod mene 1 godišnje je bio u vodi). Na camcu je sve funkcionalno, nista ne fali, komore i dno odlicni, čamac je manje vise kao nov. Moze neka realna zamena uz vasu doplatu za pentu 8-10ks. Uz camac ako je neko zaintersovan moze da ide i penta Tomos T4 (upravo joj se radi generalna), stari tip, bez papira, sve zajedno 600eur. Cena samo čamca je 500 eur. Čamac se nalazi u Šapcu.

 

Telefon za kontakt 064/2-000-155 Mile

 

2. i 3. slika su sa neta posto nemam svoje, ali je camac potpuno isti, pa sa sallike stavio da se vidi o kakvom se plovilu radi.

 

dc103t.th.jpg

 

dc102v.th.jpg

 

dc101d.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Camac u principu nije od gume nego hypalona ( prosto rečeno neka vrsta armirane gume), ali to svi zovu guma jer je odomaćen termin, ali svakako je koliko ja znam najkvalitetniji materijal za čamce. Ovi noviji jeftiniji su od PVC i ne mogu se porediti. Čamac od hypalona, ako se održava može da traje praktično večno.

 

Nema pojma koje je godište, cenim da je oko '80, jer je noviji tip , sa gumenom kobilicom. Što se tiče ''gume'' mogu reći da je u odlicnom stanju kao i patos, na ovim regatama na kojima sam bio sigurno je bio jedan od najočuvanijih. Čamac je veći deo života proveo u vojsci konzerviran. Od njih ga je otkupio lik koji radi kod njih ali ga nikad nije koristio. Ja sam ga kupio pre tri godine i bio sa njim tri puta na vodi (jednom Ibar i dva puta Drina, veseli spust), i posle svake vožnje je tretiran glicerinom. Jedina da kažemo ''manjkavost'' je što na jednoj tubi sa unutrašnje strane ima zakrpu ( koja je dosta dobro urađena, rupa je bila precnika oko 1cm, a fleka je oko 10cm u precniku) koja je posledica toga sto predhoni vlasnik nije koristio camac, a to su iskoristili miševi :( . Rupa je zakrpljena kod profesionalaca i naravno ne pušta, ćak se skoro i ne vidi jer je sa unutrašnje strane zadnje tube.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ceo čamac, kad je izduvan i spakovan, koliko je težak ( odokativno ) i koliko zauzima prostora ? Dal je potrebna prikolica da ga nosi il može da stane - u automobil ( običan kad se obore sedišta, karavan il možda krovni nosač ) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Treba 3-4 momka ( ako je samo nekoliko metara do prikolice, kombija mogla bi i 2 jaka) da ga ponesu (kada je izduvan) + druga tura daske. Kada je naduvan realno za neko ozbiljnije nosenje treba 5-6 ljudi, a za krace do 100ak metara mogu i 4ica jacih. MIslim da po specifikaciji ceo ima oko 200kg.

 

Za transport, obican auto tesko, ali mi smo ga prvi put transportovali u Golf II pošto nismo mogli da nadjemo kombi. Oborili smo zadnja sedista, kao i prednje suvozačko, i camac nabili do soferke i uspeli da zatvorimo peta vrata. Posle toga smo ga transportovali u kombiju jer uvek ima dosta prtljaga (pivo, roštilj...). MIslim da bi stao u nekog karavana malo veceg bez problema (pasat, mondeo...) i na krovni nosac (cenim da ona guma imao oko 150kg,pod moze u gepek).

 

Nadam se da sam docarao velicinu, ozbiljan je to camac, predvidjen je danosi 10 vojnika sa punom opremom, 6orica se jure po njemu. Pre nekoliko godina smo se vozili u istom takvom camcu po jezeru Perucac, nas 5-6 u camcu i sa pentom od 8ks lepo ide. Ne glisira ali pokusava da digne prednji kraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Spuštao sam se Ibrom ( veseli spust ) sa takvim - više puta, jednom čak i sa onim većim , al su nas čamci uvek čekali već naduvani na startu tako da nisam imao prilike da ga vidim izduvanog i spakovanog . Dobar čamac ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Jos malo pa nestalo :jee: Cena malo niže ali fiksno 450eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja