Jump to content

Moto Zajednica

Mali/veliki servis?

Recommended Posts

  • čeka dobru titulu, 1372 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Vrlo često se u oglasima za prodaju (uz ostale hvalospeve) navodi i "uradjen mali servis" ili "uradjen veliki servis". Šta se pod navedenim tačno podrazumeva, navedite po stavkama, tipa: "mali servis je promena ulja i filtera, zamena _ _ _ tečnosti, ..." koliko da se zna šta možemo očekivati i/ili zahtevati od prodavca ako je već tako nešto naveo.

 

Ne bi bilo loše i razjasniti pojmove "osveženje" motora, kao i šta se smatra pod "generalnom" (šta se sve menja novim delovima) pored onog dela obrade (bušenje cilindara i ravnanje glave).

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Brate najbolje odes i vidis u kakvom je stanju to sto je naveo da je zamenjeno, ako kaze da je uradio a ti vidis npr ulje zamenjeno a ono staro ko biblija sve ti jasno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Koliko se ja razumem u geografiju...

Mali servis: Svi filteri, ulje, svecice i kontrola ostalih tecnosti.

Veliki servis: Mali + zavisi od agregata neki spaneri, lanac bregaste, pogonski lanac(ili ulje u kardanu zavisi od masine i spec.) Antifriz i kocione tecnosti, plocice.

Osvezenje: Mali+Veliki+ karike, lezajevi, eventualno sredjivanje glave.

Generalna: Mali+Veliki+Osvezenje+ novi klipovi! ne polovni dobri vec NOVI!!! Sve novo sem bloka i glave.

 

E sad sto ljudi kod nas vole da kada zamene svecice to zovu generalnom to je vec nesto drugo. A garantujemti da 90% tih po oglasima sto pisu da su uradili veliki servis NISU!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a hvalospev poluklima ili polu ajnspric..kazu gume extra 3mm sara letnja...i tako servis za njih podrazumeva ulje i mozda svecicu..a ostatak..podmazi sajli , pranje lanca podmazivanje amortizacije, semerinzi viljuske..to im dodje ko generalna...kazu restauiran..a nije video nov deo 5godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Sine, samo da zameniš zimski vazduh u gumama ti je u Srbiji polu generalna. O skoro novom setu pneumatika DOT 01/45 skinutom sa zundapa zarobljenog na sremskom frontu da i ne pričamo :lol: :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

a hvalospev poluklima ili polu ajnspric..kazu gume extra 3mm sara letnja...i tako servis za njih podrazumeva ulje i mozda svecicu..a ostatak..podmazi sajli , pranje lanca podmazivanje amortizacije, semerinzi viljuske..to im dodje ko generalna...kazu restauiran..a nije video nov deo 5godina...

Ti si se sigurno naslusao i nagledao tih budalastina vise nego mi obicna raja. Mogu samo da zamislim sta si sve video i cuo.

Znam samo da kada sam isao jednom prilikom sa drugarom u pancevo da gleda nekog bandita da sam hteo da umrem od smeha. Bukvalno kako si ti opisao. Ja pogledam gumu a ona iz 2004 i ti bicni natpisi gde pise model i velicina gume su ujedno i najdublja sara na gumi :lol: A on kaze ma ima jos bre zivota u njima. A nahvalio ga kako je radio sve moguce servise. A motor izgleda nije video skoro ni posteno ulje a ne neki deo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

najzanimljivi je mi bilo kad mi covek reko da taj auto sto sam gledo ima polu klimu...reko sa ti je to,pa kao..polu klima ,jos ispado glup sto neznam sta je :staa:

reko prijatelju pojsni,bmw 3kockica je jako reda sa klimom, pa kaze to je ovo sto pise kao kolko c ima...nema veze sa vezom,reko de je kompresor od klime..kaze u tabli...:staa:

a gume nebi da komentarisem,kazu extraaaaaa, servis kad ga pitas kad je uradio svi kazu promenio ulje filter....mozda i filter vazduha svecice,verovatno 50% prodavaca zato sto nije mogao da resi problem teskog paljenja itd...pola njih kad pitas da umocis kompjuter u bmw nedaju.....kazu mozda i nesto pokvaris,neko imaju i self dijagnostic,svasta nesto moz da vidis....ljudi se danas snalaze na svakakve nacine,hvalospev u prodaji je nus pojava...a sak..kako kog zeznu....

skoro sam iso da gledam k5 za drugara,kaze prodavac extra trte mrte nefarban ono ovo,motor peglan sa svih strana,reko be bate kako nefarban...vidi da smo videli sta treba i netreba,kaze pa nije kod mene farban :staa: ,plastike lupane krpljene...ej motor od par somica.. gume onako,vrljave...kaze da su odlicne, i da ja verovatno se rzumem u gume i motor ko marica u kriv...jeb...kaze nisam video gumu sa staze nikad..ok..ulje crno...ram nestrucno zavaren i ofarban...plastike pokrpane solidno,viidi se kad bacis pogled unutra,kaze da ga servisiro,ja mislim da laze....al ajd sad.... plocice onako na pola,kaze stavio letos nove,moguce,al kolko li je preso od tad....nema staro i novo nego ispravno i neispravno...

i tako,kaze velik servis radjen,slazem se,,samo je pitanje kad.... teska su vremena pa kako ko kog zakaci....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Данас сам од једног човека који каже да је мајстор, и продаје мотор коме је урађен велики сервис, сазнао шта је то велики сервис: замењено уље и филтер уља, свећица (једноцилиндраш), наштеловани карбуратор и вентили. И то је то. А живех у незнању :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja