Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć! Problem sa strujom na Suzukiju!!

Recommended Posts

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovako:

 

Juce sam probao da upalim, motor je vrlo mucno malo verglao, zatim se culo cudno zujanje.. dobro rekoh, crkao akumulator, ionako je originalan i star 5 godina.

 

Danas dosao Smajser do mene, prespojili smo kablovima na njegov akumulator (nov i motor i akumulator) i - nista! Isto! Onda smo skinuli moj crknuti akumulator, i direktno spojili kablove mog motora na njegov akumulator. Prvo se pojavio kontakt na displeju, a posle sekund dva se culo slabo "ccct" negde neodredjeno sa desne strane i potpuno je nestalo bilo kakvog znaka zivota iz motora (pretpostavljam da je otisao osigurac).

 

E sada, molim sve koji znaju sta bi sada dalje trebao da radim da pomognu! Znaci pitanje je:

 

1. STA SADA? Kome da se obratim i moze li neko da mi pomogne pre nekog majstora?

 

2. Koga mi preporucujete da mi pomogne od majstora? Da li ima neki majstor za koga pouzdano mozemo konstatovati da se razume u elektriku?

 

@Dirty: secas se prosle godine kad smo ja i onaj moj drugar bili u blizini Panceva, pa kada mi je isto tako crkao akumulator (to je isti taj)? Stvarno nisam pametan kako dalje da postupim i kako da uskrsnem makinu :?

 

Jedno je sigurno : motor ima neki problem sa strujom, pojma nemam sta ali ocigledno nesto nije OK. Ajde narode, pomagajte pa da se vozimo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Proveri instalaciju, pogledaj osigurace i u svakom slucaju stavi nov akomulator :wink: pa javi sta se dalje desava.

 

Jel hoce da upali na guranje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350
Ovako:

 

Juce sam probao da upalim' date=' motor je vrlo mucno malo verglao, zatim se culo cudno zujanje.. dobro rekoh, crkao akumulator, ionako je originalan i star 5 godina.

 

Danas dosao Smajser do mene, prespojili smo kablovima na njegov akumulator (nov i motor i akumulator) i - nista! Isto! Onda smo skinuli moj crknuti akumulator, i direktno spojili kablove mog motora na njegov akumulator. Prvo se pojavio kontakt na displeju, a posle sekund dva se culo slabo "ccct" negde neodredjeno sa desne strane i potpuno je nestalo bilo kakvog znaka zivota iz motora (pretpostavljam da je otisao osigurac).

 

E sada, molim sve koji znaju sta bi sada dalje trebao da radim da pomognu! Znaci pitanje je:

 

1. STA SADA? Kome da se obratim i moze li neko da mi pomogne pre nekog majstora?

 

2. Koga mi preporucujete da mi pomogne od majstora? Da li ima neki majstor za koga pouzdano mozemo konstatovati da se razume u elektriku?

 

@Dirty: secas se prosle godine kad smo ja i onaj moj drugar bili u blizini Panceva, pa kada mi je isto tako crkao akumulator (to je isti taj)? Stvarno nisam pametan kako dalje da postupim i kako da uskrsnem makinu :?

 

Jedno je sigurno : motor ima neki problem sa strujom, pojma nemam sta ali ocigledno nesto nije OK. Ajde narode, pomagajte pa da se vozimo![/quote']

 

Sto se tice zujanja... ako je doslo iz predela motora, 99% je zbog slabog akumulatora usled toga sto bendiks (deo koji radi u sprezi sa anlaserom) automatski iskace i ne dozvoljava "mucenje". Mada, ova pojava vise podseca na krcanje. Ako ste culi bas zujanje, mosta ste culi pumpu za gorivo (ako je Freewind ima).

 

Povodom druge pojave se nadam da ste proverili polove pre povezivanja na Smajserov akumulator. Slazem se sa Brkom i treba proveriti instalacije (sa dva cula - njuhom i vidom :) ) i naravno najbanalnije stvari kao sto je osigurac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Vidi Andrej , sigurno je da ti treba nov akumulaotr, to sto nije hteo da upali ima sto razloga , jedan od njih mogu da budu i losi kablovi.Usvakom slucaju proveri osigurace , otvori se za 60 evrica i stavi nov akumulator,siguran sam da ce s resiti problem.Ako ha ni odna neresis , dodji do mene pa cemo resiti nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

E nesto mi palo na pamet mada ne verujem da je to kod tebe otislo.

Meni je popustio bendiks i kad je hladno hoce nekada da prokliza i kad dobije malo ubrzanja (iznerviram se pa ga zadrzim par sekundi) zuji k'o blesav.

Mada tvoj motor je star samo 5 godina a moj 18 tako da ne verujem da je to kod tebe u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala na odgovorima ljudi... evo ovako, nov akumulator (recite ako imate preporuku koji?) kupujem ovih dana, najverovatnije od nedelje jer sam sad par dana u ekstra frci na poslu... ionako sam ovaj hteo da menjam, bio mu je red.

 

E sada, sto kaze Termogedzo u pravu je, vise je potsecalo na krcanje, odlican opis, i verovatno je taj bendiks sprecavao "mucenje" slabim verglanjem.

 

Takodje ste potpuno u pravu za kablove, jebiga zaboravio sam na to da mogu i oni da su neispravni tako da verovatno zbog toga nije hteo da vergla kada smo ga zakacili na Smajserov Acc. ALI, ono sto me buni to je ono sto se desilo POSLE, odnosno kada smo spojili na njegov Acc. direktno (izvadili moj) onda su kontrolne lampice gorele 2-3 sekunde, i CRC! Ode osigurac (valjda je samo to!)... To mi nije jasno zasto se desilo.. :roll:

 

Thanks za odgovore, pa uskoro sledi update sta se desava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Prvo pregledaj da li je akumulator riknuo tako sto ces ga staviti na punjac i videti koliko mu treba da se napuni. Ako vrlo brzo pokaze da je pun, znaci da je capikno. No onda povezi akumulator(stari ili novi), pregledaj osigurace, zameni one koji ne valjaju i probaj ponovo da das kontakt. Ako ima kontakta, probaj da palis i obrati paznju da li ima negde varnica ili smrdi spaljena guma. Moguce je da ti je neka zica naslonjena na masu, pa iskace osigurac svaki put kada anlaser poveca protok struje. Ako nece, naci ce mo vec neko resenje, detaljnim pregledanjem zica multimerom(tu ti je samo Kvarisa potreban). A stoji i to da je osigurac iskocio usled pogresnog prespajanja akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Cenim da se negde pravi kratak spoj odnosno da neka zica pravi problem, te je zbog toga sprzen osigurac.. sutra Dexterr dolazi sa "teskom artiljerijom" do mene, pa cemo da probamo da detektujemo problem.. naravno izvestaj sledi! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Bio Nikoletina DeXTerr do Andreja i Njegoveg besplatnogvjetra XF650 i nakon dugotrajne i mukotrpne defektaže i još krvavijeg otklanjanja kvara - Vetar je - produvao, naravno. Ni palaèinku nisam dobio :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Dexx ne kukaj leba ti :wink: ima da te udavim u palacinkama i ostalim produktima zdrave ishrane koliko za vikend ... check out my post OLUJNI VETAR... :D

 

Al ajd da mi ne kaze posle kako sam nezahvalan - EVO JOS JEDNOM, ZAHVALJUJEM PRIJATELJU DEXTERRU NA NESEBICNOJ POMOCI!

 

:kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja