Jump to content

Moto Zajednica

MZ Elektrika

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

pozdrav,trazim neko detaljno uputstvo kako na mz 150 nastimati magnetno paljenje,imam od pucha magnet i kolo malo sam gledao gmt i to trebam novu kajlu na radilici namjestiti kako ju je najbolje odraditi i ako neko ima bas detaljno uputstvo kako to sve sloziti da napise unaprijed zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: MZ 150cc

Momci, resio sam problem.... :) isti je bio na automatu za rucnu kocnicu. Automat nije valjao. Motor se sada ne gasi jer sam otkacio one dve zice sto se ubadaju na automat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Da li to paljenje treba da snabdeva neke potrosace ili samo da motor radi0stabre.gif

to bi trebalo samo da moze upaliti bez ikakvi potrosaca jer tu masinu planiram ubaciti u ram od crossa tako da netrebam suvisnih potrosaca da vucu snagu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Bjelovar-Croatia
  • Motocikl: MZ 150 TS

Ne morate nista da proveravate.Srecom sam nasao nacrt stampane plocice.Mislio sam da se izgubilo pre 2 god,kada su mi crkla 2 nova hdd-a za mesec dana.

Reulise se u pozitivnoj grani.

Evo i slike plocice,pa ko hoce moze i sam da napravi.

 

 

 

 

Pozdrav Joska, Nov sam ovdje, zanima me dal je to elektronski regler za 6v? Ako da, prema slikama mogu napravit, ( bio sam serviser tv radia i sošta). a možeš li nam reči na sliki za što ova znači pod slova A i K.? Mislim jel to osigurač ili? Unajprijed te pozdravljam. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav narode. Novi sam ovdje pa bih molio za pomoc.

Prije par dana kupio ja m etz 150, 1988 god za neke sitne pare od 50 eura. Motor je u jadnom stanju izvana od dugo stajanja jedino masina valja posto je upalila na 4-5 kurblu,ima oredjenih svega 10000 km,ako ga netko nije vracao,pa cu si dati treuda i vremena da ga dovedem u red preko zime.

Naime problem je sledeci :stavio ja nov akumulator,prikopcao a ono svjetli i crvena i zuta,okrenem kljuc u poziciju za paljenje svjetli samo zuta,kad ga hocu ugasit on i dalje radi i upali se i crvena i zuta,i necr da ugasi dok ne otpojim akumulator. Koliko se meni cini morat cu da cijelu struju rastamburam zicu po zicu trazeci kratke spojeve. Struja je 12 V,alternator je elekronski al nije mi jasna sta je ono ispod sjedala s nekim diodama na nabi,ide u nju tri zice s alternatora ,masa i koliko sam skuzio zica na lampicu. I jos da na pomenem jad otkopcam tu zicu od lapice s te svari ispod sjedala crvena lamica za kontrolu punjenja svjetli.

Znam da sam sad puno toga nadrobio al tu kod mene u blizini nema nikog da mi bas pomogne oko toga,svi furaji japance i kineze.

Dali je moguce negdje u HR naruciti sve djelove ili ako ima cjelokupno magnetsko paljenje pa da se rjesim.platina i cetkica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

На овом форуму ћеш сигурно наћи и добити помоћ , само мала опаска : ниси се представио !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

На овом форуму ћеш сигурно наћи и добити помоћ , само мала опаска : ниси се представио !

Sorry sta kasmim s predstavljanjem. Evo i to rijesio. Pa koliko vidim ovde ima puno stvari koje ce mi bit od pomoci dok mz- a dovedem u red

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Naravno, sredićemo i tvoju mašinu kao i sve ostale.

 

A ljudi su u pravu, ispuni podatke u profilu, stavi fotografiju u tremu Caffe pa da krenemo polako.

 

Dobro nam došao! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Imam i ja pitanje,mlad sam vozac imam MZ 250 stojao je dugo godina u garazi,i sad je sve sklopljen,ali kada se upali i radi jedno desetak minuta normalno ali posle sam dobija nenormalnu turazu i nece da se ugasi na kljuc morao sam da skinem minus od akumulatora ili plus,da nije to bombina,imam problem oko instalacije.???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Proveri ti prvo karburator i sajle gasa i sauga. Verovatno ti nešto zaglavljuje pa šiber u karburatoru ostaje podignut ili mali šiber od sauga ( možda se u njemu i gumica raspala od starosti. Struja nema veze sa tim, jer da su ti šiberi spušteni - ne bi mogao da diže turažu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Nzm kad je hladan radi 10 do 15 minuta normalno sve,e onda pocinje turaza sam prima gas,i nikako nece da se nasteluje na karburator. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Proveri karburator, jer motor radi na benzin, da je karburator u redu - ne bi podizao turažu zbog struje il bobine. Verovatno kad je hladan - radi lepo, a čim se zagreje digne turažu što je i normalno. Ja kad upalim moj MZ - kad je hladan, moram da mu dodajem gas rukom da se ne bi ugasio, al zato kasnije kad se zagreje - pustim gas a on lepo radi na 1000 obrtaja. Da sam ga naštelovao da hladan radi na 1000 obrtaja, kad se zagreje , radio bi na 1500 - 2000 obrtaja !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

To sto dize obrtaje znaci da treba da ocistis karburator i da ga nastelujes jer je dugo stajao i potrebno mu je ciscenje...

 

Ako motor ne mozes na kljuc da ugasis onda je verovatno nesto lose povezano.Ja sam imao isti problem da kada okrenem kljuc da motor i dalje radi i na kraju se ispostavilo da je ona crvena zica sa reglera bila na pogresnom mestu...Crvena zica sa reglera treba da bude povezana tamo gde je i plus sa akumulatora,meni nije bila i onda je motor radio i kada okrenem kljuc da ugasim motor a gasio se jedino ako skinem plus ili minus ili kad obrtaji padnu na oko 1000 kada ne pravi dovoljno sturje za rad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Hvala,danas pridvece se skida karburator da se vidi dal je on,ii dali bi mogao neko da slika sa nekog MZ ETZ 250 Instalaciju ispod sedista,da se vidi koliko toliko i tamo gde je akumulator kako ide instalacija ??

Drumska lisice ovaj moj kad je hladan radi sve kako treba i prima gas,cim prodje 10 minuta on dobije gas,kao da mu drzis pun gas,moguce da negde sajla od gasa zaglavi.1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo ti šema instalacije u boji, lepo vidiš koja žica ide gde pa proveri :

 

etz12v.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Karburator je ociscen,i instalacija je povezana kao po semi,ali opet isto,dal je moguce da nesto u motoru nije dobro stavljeno pa dize turazu,i provalio sam da je od stajanja kad kad zaglavi sajla za gas.?1staa.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Proveri onda sajlu za gas...Mozda je na neko mesto pocela da se kida i onda kaci i glavi...Imao sam isti problem,da kada pustim gas da se ne vrati lepo do kraja...Onda sam ocistio onaj matalni deo gde ulazi rucica za gas i gde se okrece,malo ispurpijao gde je bilo potrebno i podmazao.Sajlu gasa sam zamenio i tu novu sam isto podmazao.Znaci uzmes neko ulje,sve jedno koje i jedan kraj sajle podignes i kanes nekoliko kapi ulja i sacekas da se slije do drugog kraja sajle.Ako ti i posle ovoga negde zaglavljuje onda je verovatno problem siber...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja