Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Brine me jedino oprema, uvek sve dajem na motor pa se posle vozim kao go što je glupost, život i zdravlje treba da su važniji.

 

Ja sam baš suprotan - više novaca potrošim na opremu nego na motor. Tako sam sad kompletno opremnjen:

 

Kaciga - 150€

Kožne rukavice - 100€

Kožne hlače - 50€

Kožna jakna - 50€

Kožna jakna - 300€

Zimske hlače - 185€

Čizme - 50€

 

Kad se sve to zbroji ispada 4.5 puta više nego sam dao za motor :) Ali zato sam se vozio na -10°C i ostao sam živ.

 

Lekciju sam naučio na teži način - vozeći se Tomosom cijele jedne zime bez prave opreme sam stalno mrznuo. Zima je prošla, ali zato bolovi u koljenima nisu. Ponekad bi bolovi bili tako jaki da nisam mogao spavati. Nije bilo druge, nego se baciti na kupovanje opreme. Nakon što sam nabavio oštenu opremu bolovi su polako nestali i sad više problema nemam, a na motor ne sjedam bez opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ma bas i ja razmisljam o kupovini opreme al jebga kolki sam jedva si najdem i normalnu odjecu pa tak sumljam da bi mogao proci jeftino jebga 195 sam visok imam 110kg i nosim 49 broj patika jebajg dat cu za opremu najmanje 10000 kn a za mz sam dao 3000kn al jebga kad ode zdravlje onda je kasno ev bas planiramo sutra odnosno danas napravit djir po požeštini al bojim smrznut cmo se ko pic...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Kupio sam ga od kubika s ovog foruma. Njega je nešto puklo i odlučio prodati stroj, a ja naravno presretan :) Ima AET elektronsko paljenje, 16" prednji točak koji izgleda predobro. Sinoć sam ga vozio kući 50km i lijepo vozi. Malo sam se najeo straha, jer motor je neregistiran, a ja sam samo stavio svoju tablicu :)

gde mogu da nadjem prednji tocak 16"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Stigli su katalozi među kojima je i MZ-ov i bojim se da ovaj put neću moći da održim reč i okačima ga ovde. jako mi je žao zbog toga ali nisam kriv, katalog je baš katalog, nije prospekt, obiman je i profesionalno urađen, ceo ima 44 strane sa po 30 fotografija na svakoj.

 

Zvao sam Gabora opet i preneo mu naše želje o elektronskom katalogu, cenovniku i nabavci ovde i načelno smo se složili. Ostalo je da se dogovor finalizuje sa našim osnivačima što je super ali ne mora ništa da znači, do sada sam bio nebrojeno puta u situaciji da se posao tako ugovori a onda iz ko zna kojih razloga do realizacije ne dođe. Zbog toga, dok se ne zaključi ugovor a mogućnost kupovine ne ukaže ovde kod nas, ne verujem previše ni u šta. Sa druge strane siguran sam da smo svi dali sve od sebe,  osnivači BJB-a su dozvolili da zovem ponovo Gabora i pokušam da dobijem ono što nam treba a BJB će biti ponosan ako može da izađe u susret potrebama svojih članova. Pa šta ćeš više.

 

Osnivači, hvala vam.  :)

 

E sad, i da sve na kraju bude uredu to će sigurno trajati jedno vreme, artikala ima mnogo jer ima SVE a to treba pretvoriti u elektronsku prodavnicu. Delovi su većinom Mađarski mada je kod pojedinih artikala naglašeno da ima Mađarskih, Nemačkih ili sa Tajwana.

Model 301 je zastupljen kao i ostali a u potpuno ravnopravnom odnosu su ETZ modeli i TS, to je to u jednakoj količini i vrsti.

Sem delova iznenadile su me i gume među kojima ima Pneumant guma raznih dimenzija i ozbiljnih profila sa cenom od oko 50-60 evra.

Kompletnih klipova svih mogućih vrsta pa i za ES-a, sve od 125 do 301 sa cenama od 9 do 18 evra po komadu, odudaraju samo za 175 koji su 25 evra  ???

 

To je ugrubo to.

 

2 Nash

 

Pošto jesmo voljni da imamo prodavnicu u našoj kući ali to nije moguće istog trenutka a ti momentalno radiš na motoru, pozovi onaj kontakt i traži CENOVNIK. Cenovnik i katalog su identični samo su u cenovniku navedene cene dok u katalogu iznad artikla stoji prazna zvezdica pa onda moraš da zoveš da bi znao cenu. Ovako, imaš i sve slike i sve cene. Zadnji točak 16 i 18 su istih cena, 80 evra a kada se setim na moto otpadu su mi tražili 50 evra s tim da najavim kada bih došao po njega jer mora da se otkopa iz blata. To ti je izbor ako je uopšte neki izbor.

Za točak daj oglas ovde pa čekaj, možda ga neko ima a da je zaboravio na njega.

 

Šta da radimo, motori mora da se održavaju pa dok ne dobijemo našu prodavnicu snalazimo se i dalje kako možemo.

 

I besan sam na dobavljača sa Buvljaka, igle karburatora 250/251 nisu iste i to što mi motor malo troši čista je sreća, potrefilo se nekako.

 

Mrzim kada me lažu!  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Bas me raduje sto cujem takve price, moj cale je vozio MZ-e od onog skoro prvog koji izaso pa sve do zadnjeg i kaze da ovaj poslednji ga i nije bog zna odusevio a na jednom mislim da je to neki TS (pokusacu da nadjem sliku) presao je 110000km bez generalke i prodao ga u odlicnom stanju. Al sad kad cujem da i sa ovim jeftinim delovima moze da se sredi MZ i putuje bez vecih problema prilicno me ohrabruje, posto san mi je da na dvotockasu odem negde na letovanje... E dajte neki link ako ste pisali o prodavcima delova ili dajte neku preporuku, posto ja sam naleteo na njih nekoliko i nisu bas korektni cini mi se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 Biker

 

Otac se očigledno dobro razume a nije ni čudo kada se namenjao i navozao.

 

Poslednji dobavljač do koga smo došli naveden je na predhodnoj strani.

 

Ako si u prilici okači te stare slike u MZ - naši ljubimci, lepo bi bilo da stoje u kolekciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Kupio sam ga od kubika s ovog foruma. Njega je nešto puklo i odlučio prodati stroj, a ja naravno presretan :) Ima AET elektronsko paljenje, 16" prednji točak koji izgleda predobro. Sinoć sam ga vozio kući 50km i lijepo vozi. Malo sam se najeo straha, jer motor je neregistiran, a ja sam samo stavio svoju tablicu :)

gde mogu da nadjem prednji tocak 16"?

 

Morat ćeš sam prežbicati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

znaci kupim zadnji tocak,prebacim sa prednjeg ono kuda prolazi osovina(jbg neznam kako se zove) provucem zbice i to je to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Boki,odlican ti je ovaj TS.Za trenutak sam ga video parkiranog izmedju ES-a i ETZ-a ali samo za trenutak.Nemoj vise da nalazis ovakve stvari,naljutice mi se zena pa cu i ja da spavam u garazi pored njih.ETZ-a voli i rado se vozi na njemu,ES-om i nije bas odusevljena ali vidi valjda kako meni oci sijaju pa je i njega prihvatil.Ali jos jedan bi bio previse ili mozda ne bi ??? Opet sa druge strane nema se vremena,ES-a nisam pipnuo barem dve nedelje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

ES-a nisam pipnuo barem dve nedelje

 

Kako ide to ''pipanje'', dokle si stigao?

 

Ja sam napokon ubedio majstora da skine kabinu sa šasije prikolice i nekako sam je dopremio do kuće, stoji na terasi. Sad predstoji posao.

 

2 Bokilic

 

Ovo što sada treba da radim na poliesterskoj kabini je za mene totalna nepoznanica, nemam koga ni da pitam, niko ovo nije radio. Uglavnom se informišem po farbarama gde imaju zaista veliki izbor koječega pa mi najviše vremena odlazi na mozganje, ne na rad. Pisao si u ''Sam svoj majstor'' zaista dobre tekstove i znaš posao pa bih hteo da se posavetujem sa tobom.

 

Namera mi je da postojeću boju sa poliestera skinem hemikalijom koju zovu ''skidol''. Zapravo, nekada se zvalo ''skidol'' što je naziv za domaći proizvod koga više nema, sada su u ponudi neki Italijanski ali kažu da je to isto.

 

Na delovima gde je kabina pukla sa unutrašnje strane bih zakrpio poliesterskom smolom iz seta, to jedino nešto znam od kada sam pravio čamac.

 

Kada na taj način dođem do gole plastike, zovem prijatelja majstora u pomoć oko pripreme. I on je iznenađen i kaže da je svašta budžio ali da nije radio Trabante pa nije baš siguran da je ova priprema adekvatna. No, na golu plastiku pukotine bi kripio poliesterskim gitom, verovatno Body mada ko zna a na taj sloj bi išao aluminijumskim gitom. Zašto ovo drugo - neznam.

 

Kako i dalje izbegavam obično farbanje i preferiram plastifikaciju poliestera u farbari kažu da se inače za plastične delove boja teško lepi i da hoće brzo da se potklobuči pa za osnovu savetuju ''prajmer''. To neznam ni kako izgleda a u mom slučaju bi trebalo da zameni špric git, da odeli jednu plastiku od druge.

 

Pošto je sada sve u mojim rukama svaka bi mi pomoć dobro došla.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Cuj, Vujo, ne znam tacno kakav je poduhvat u pitanju, ali imam nesto iskustva sa poliesterom.

"Skidol" ili slicno, ne bih koristio, da ne ostane u pukotinama, ogrebotinama i sl. Takodje, ako imas

pukotina u poliesteru, ne bi trebalo da ides na njih direktno gitom. Trebalo bi obrusiti - osmirglati sve

preko i oko pukotine do zdravog, a zati preko toga novo platno i polester. Git koristis samo u kozmeticke

svrhe, da poravnas pre farbanja. Za poliester ti nije neophodan neki poseban prajmer, samo matiras

vodenom smirglom i onda u zavisnosti od vrste boje ide i odgovarajuca podloga. Nadam se da sam ti bar

malo pomogao, ako nista drugo, onda da ta popravka ima duzi vek do sledece :)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

2 VUJA

Mislim da slika govori koliko je uradjeno.Sve je rastureno do poslednjeg srafa,predstoji farbanje koje ce da mi radi drugar samo da ofarba par autobusa,imam nesto malo da varim na ramu posto ne stavljam njegovo sediste nego ga pravim sam.Masina je u Nisu kod TS-choppera ali je on to priveo kraju.A dok ne bude farbanje ja cu da sredjivam ono sto mogu,kao sto su tockovi,karburator,moram da napravim filter vazduha posto mu necu stavljati one poklopce sa strane,ocistim i podmazem lagere,pripremim sajle i nove srafove koje mogu da nadjem,jer ima onih koji su van svih standarda.Tako kada ga ofarbam da mogu da sklapam bez zastoja.

 

post-2200-12878993160436_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ES-a nisam pipnuo barem dve nedelje

 

Kako ide to ''pipanje'', dokle si stigao?

 

Ja sam napokon ubedio majstora da skine kabinu sa šasije prikolice i nekako sam je dopremio do kuće, stoji na terasi. Sad predstoji posao.

 

2 Bokilic

 

Ovo što sada treba da radim na poliesterskoj kabini je za mene totalna nepoznanica, nemam koga ni da pitam, niko ovo nije radio. Uglavnom se informišem po farbarama gde imaju zaista veliki izbor koječega pa mi najviše vremena odlazi na mozganje, ne na rad. Pisao si u ''Sam svoj majstor'' zaista dobre tekstove i znaš posao pa bih hteo da se posavetujem sa tobom.

 

Namera mi je da postojeću boju sa poliestera skinem hemikalijom koju zovu ''skidol''. Zapravo, nekada se zvalo ''skidol'' što je naziv za domaći proizvod koga više nema, sada su u ponudi neki Italijanski ali kažu da je to isto.

 

Na delovima gde je kabina pukla sa unutrašnje strane bih zakrpio poliesterskom smolom iz seta, to jedino nešto znam od kada sam pravio čamac.

 

Kada na taj način dođem do gole plastike, zovem prijatelja majstora u pomoć oko pripreme. I on je iznenađen i kaže da je svašta budžio ali da nije radio Trabante pa nije baš siguran da je ova priprema adekvatna. No, na golu plastiku pukotine bi kripio poliesterskim gitom, verovatno Body mada ko zna a na taj sloj bi išao aluminijumskim gitom. Zašto ovo drugo - neznam.

 

Kako i dalje izbegavam obično farbanje i preferiram plastifikaciju poliestera u farbari kažu da se inače za plastične delove boja teško lepi i da hoće brzo da se potklobuči pa za osnovu savetuju ''prajmer''. To neznam ni kako izgleda a u mom slučaju bi trebalo da zameni špric git, da odeli jednu plastiku od druge.

 

Pošto je sada sve u mojim rukama svaka bi mi pomoć dobro došla.

 

skidol ni slucajno ne koristiti,vec smirgla pa polako,krpiti isljucivo sa poliester setom iliti staklo plastikom i naravno sitnom metalnom mrezicomradi ojacanja pukotine,,a popravljati razna udubljenja plasticnim bodijevim gitom,a sto se tice farbanja ako je vec ofarbana plastika nema potrebe za plastik prajmerom,to ti je isto sto i spric git,ako se nesnadjes zvrcni me lakse mi je da ti objasnim ili daj da ti ja to odradim u zamenu za prasence jagnjence  ;D ;D ;D ;D,ako pamtis pokojnog kicu trkaca,plasticara, kod ats a ,onda zznas i mene ja sam radio kod njega,a nisam upucan od cega je ta skoljka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

2 Vuja & Duki:

 

Evo jednog ES-a 250, opremljenog za ekspediciju. Vlasnik je Buca, predsednik

kluba "Alfa Gedeon" iz Vrsca. U Gedeonu se inace gaji veliki pijetet prema MZ

motociklima, ima bar 6-7 komada. Ista situacija je i sa BMW bokserima.

 

rwDfS_esexpeditionzc5.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Letos na skupu Majilovcu video sam 3 MZ ES,u jednom dvoristu. ili bese 2 ? nema veze jedan je pocet da se cerupa,a ostali ( Ipak mislim da su bila TRI) samo stoje puni prasine? eto raspitajte se kod njih ciji su. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

pozz svim ljubiteljima mz-a!!!!!!!!!!!!!!!

davnih osamdesetih prelazio sam silne kilometre prvo sa ts 250,a zatim sa nekoliko etz-a 250.

u to vreme bilo nas je 5-6 u ekipi sve mz-jci i jedna jawa 350!!!

vozili smo se skoro svaki dan i to nestedeci masine i jedna sigurna stvar je da je mz referenca sto se tice pouzdanosti

i izdrzljivosti.prakticno neznam sta znaci kvar na njemu.

ispricacu vam jedan vrlo interesntan dogadjaj iz davne 90-te,koji ce vam potvrditi izdrzljivos mz-a!!!!!!!!!

bio je novembar mesec,prilicno hladno.drugar beli koji je vozio etz 250.zove me da dojem go njega ali obavezno mz-eom.

nije mi bas bilo do vozanja ali ajde kad covek zove red je da se ide.kada sam usao u njegovo dvoriste ugledah etz 300 s prikolicom

prepunom svega i svacega.pogledam tablica strana prvi put vidim tako nesto i uopste nemam predstavu odakle bi mogla biti.

u tom beli izlazi i sa njim ,,tajanstveni putnik,, koji pruza ruku i kaze ,,hay I am ARNOLD,,

zatim pocinje upoznavanje uz nas indijanski-engleski i sa nevericom saznajem da je covek iz JOHANESBURGA(juzno africka republika)

i uz to zestoki fan mz-a.marsuta mu krece sa juga afrike skroz do egipta, zatim evropa uz obilazak vecine zemalja zavrsno sa

holandijom odakle je inace.ovo mu je druga tura znaci ukupno oko 70 hiljada kilometara!!!!!!!

zamislite to sve mz izdrzava bez ikakvih problema!!!!!imao je peh u blizini rume , sleteo je sa puta a beli je slucajno naisao i

izvukao ga iz jarka i doslepao kuci.bio je 3 dana kod njega. odmorio motor smo sredili i ispratili ga na nastavak putovanja.

nekoliko god kasnije dobijali smo novogodisnje cestitke od njega koje cuvam i danas.

eto otprilike to vam je MZ!!!!!!!!!!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Pozdrav, ljudi...zanima me koliko kosta trenutno registracija za MZ etz251 i ima li razlike u ceni ako je registrovan na tudje ime i ako upste nije registrovan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

sve zavisi od opstine do opstine. one takse nisu iste(ekoloska,narocito) na tudju samo produzavas, a nova placas tablicu i knjizicu,oko 1000 din oba, s tim da moras normalno imati odjavljen motor ili ako nije nikad registrovan racun, placen porez itd, e tada je mnogo vise nego kod registrovanog,najbolje se raspitaj u policiji. za 250 je oko 5000-6000 din za produzenje kod nas u Svilajncu. nema veze na koga se vodi, vazno je da imas kupoprodajni ugovor.mozes da ga odjavis pa pravis dozvolu na tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

hehe Fruskogorac to je ko ona sto ja pito zasto ETZ nema kasetu za alat , pa zato sto nije predvidjen da se kvari hahahahahaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

meni je istekla registracija davne '94 godine...kada zavrsim sredjivanje prvo sto cu uraditi je registracija....

 

danas se probudim i setim se da imam nekog posla. kupio sam nov auspuh za kadeta i red bi bio da ga stavim na auto. auto na kanal,ja ispod auta i gotov posao. e sad se pitate kakve to ima veze sa MZ-om... pa pogledajte sliku...

srednji lonac sa kadeta(kao pravi akrapovic)..

 

post-1656-12878993259025_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

simpaticno :)

mada probaj ali mislim da ce buti do jaja bucan to je prolazni lonac ,ima vunu ali ga nece utisati opet to je dvotaktna masina i jako su bucne,montirali smo mi razne prolazne lonce na Draculin MZ i to je bilo bucno kao tenk da ide  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja