Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Taksa na taksu... :P

 

Firma koja je uvoznik Bosna svećica nije više na stadionu OFK Beograda i niko nezna da mi kaže gde su sada.

 

A to znači da za mene nema Bosne pa od Gabora treba da uzmem Shampion ili Isolator.

 

Šta je savet?

 

Iako trenutno nije ali na Crncu treba da bude Joskino paljenje koje smo skinuli zbog generalne i bušenja na 300 ccm. Znači treba mi svećica koja će da trpi onolku strujčinu.

 

Ili da negde ipak potražim Bosnu 100 pa opet kupim kilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Glas za Bosnu 100,vozio je dve godine na ETZ i eno je sada sljaka na televizoru.

Nego da postavim sliku Falkonca,napravismo ja i Sneza danas oko 100 km.Malo voznje po lokalu pa Cuprija,Senje,manastir Ravanica pa dalje klisurom ka Manastiru Sisevac i istoimenom izletistu.

post-2200-12879027582638_thumb.jpg

post-2200-12879027583238_thumb.jpg

post-2200-12879027583793_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ih bre, pa stvarno lepo izgleda.

 

Kofer prepoznajem  ;D, koje su gume?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Trayal 3.50-18 obe,tu dimenziju su fabricki propisali.Nego ne mogu nigde da nadjem unutrasnu u toj dimenziji,trayal ne radi-strajkuju a sto se tice tigra to je posebna prica:

Prvo sam zvao radnje po Jagodini pa zatim blizoj i daljoj okolini,pa tigar trgovine sirom Srbije,nadjoh jednu jedinu gumu u Knjazevcu ! Ostali prodavci kazu godinama nisu videli unutrasnju gumu za motor.Zovem tigar u Pirotu i pitam imate li guma za motorcikle-unutrasnjih kaze-zovi fabriku u Babausnici oni to prave.

Halo Babusnica jel pravite unutasnje gume-pravimo,nego sta.

A gde mogu da kupim-evo ti broj prodavnice u varosi.

Zovem,kaze ima jedna 2.50-18 ali stoji vec godinama i ne garantuju za nju,isto nisu dobijali godinama unutrasnje gume.Kaze prodavac-izgleda da sve to ide za izvoz.

Pa da logicno,zasto bi je mi placali po 200 din kom kada mozemo lepo da uvezemo nasu gumu i platimo 3 puta vise isto to.

Vidim u Gaborovm katalogu da ima unutrasnje,mozda cu da uzmem od njega jednu za rezervu jer sam navikao da je uvek ima sa mnom.

Mada sam se bio bas zainatio da kupim domace ali ne daju,5-6 dana je trajalo moje maltretiranje tigra,slao sam i mejlove ali mudro cute.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Predivan Guzzzzzzzzi  ;)

Stvarno lepo izgleda-u zdravlje ga vozio !!

 

P.S.Jel' su zadnji zmigavci od MZ-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

...slao sam i mejlove ali mudro cute.

 

Tigar pravi Michelin gume i sve izvozi, kažu da im se ne isplati da prodaju kod nas. Prave se blesavi, neće da ti odgovore namerno.

 

Pamet se javlja u jako čudnim oblicima, izgleda da za njih krize nema.  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Jesu,zadnji migavci su od MZ-a.Nego je prekidac za migavce nezgodan,na desnoj strani,pa razmisljam da nadjem komande za struju od ETZ-a i sve lepo imam na jednom mestu sa leve strane.Razlike u odnosu na ETZ:

Treba mu duplo vise vremena da ubrza,ali dostigne putnu brzinu i posle bez problema ide.

Tezak je 230 kg pa nema zazanja kada se preparkirava guranjem a o zanosenu zadnjeg kraja da bi ga lakse izgurao iz garaze nema ni govora,jednom sam ga drzao jednom rukom i krenuo je da pada na mene,nisam mogao da ga zadrzim samo sam uspeo da ublazim pad.

Ali zato suvozaca i ne osecam,moze da radi sta hoce motor ide kuda ja zamislim.

Prostora koliko hoces,nema guranja sa Snezom,struje koliko volis,ima dinamu od 5 kila koju pokrece kajis sa zamajca a akumulator od 18 ampera.

Mozez da se vozis u gacama,nigde ne duva sve me obilazi i ide na suvozaca ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Zdravo drustvo ja se juce odvezo do BG a danas se vratio.

Odluku o voznji doneo sam 15 min.pre pokreta pa je tako sve ispalo na brzinu.

Danas sam se video sa Vujom i uzeo svoje majce.

Majce su super uradjene a Vuja je ispao pravi drugar jer je za mene ne najavljenog ipak nasao

malo vremena izmedju njegovih mnogobrojnih  obaveza.

Pozdrav Vuji i pozdrav Bokilicu bez koga nebih uspeo da stupim u kontakt sa Vujom i pozdrav svima na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

E pa drugari i ja da se javim.  Nema me bas cesto na forumu ali gledam koliko mogu da pratim aktuelne MZ-teme.

U subotu sam ts-a malo provozao do Krusevca, tacnije do sela Vratare, gde smo imali neku ekolosku akciju. Putavo sam iskljucivo starim putem, jer auto-put ne podnosim zbog svoje monotonosti. Ono sto mi je najvise smetalo tokom puta je celava zadnja guma (nemojte me kritikovati jer ce do kraja nadelje biti zamenjena), zbog koje sam na svakoj ostrijoj krivini morao ozbilnjo da smanjujem brzinu. Duvao je prilicno jak vetar pa mi putna brzina (sa suvozacem) nije prelazila 115km/h a najcesce se kretala oko 100km/h. Na nekim delovima puta je rezim voznje bio takav da je trazio ostrije ubrzanje i naglije kocenje.

Medjutim jos uvek nisam siguran da li sam samo umslio ili je zaista u motoru pocelo da mi se cije neko zveckanje. Kada dobijem vremena slinucu cilindar i klip i proveriti karike i gornji iglicasti. Moguce da su iglicasti ipak slabi za mz-ovu kompresiju, u tom slucaju cu pokusati da nadjem fag-ove kojih trenutno nije bilo kada sam sklapao masinu.

Javljam sta se desilo kada skinem glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Svi bre nesto voze, samo ja "tavorim" :(

Bobber je uz pomoc MZ-a izasao iz radionice (podruma)...iskilavili smo se ja i MZ na onim stepenicama  :D

Sada cekam majstora da zavrsi plehove  :-\ :-\ sve je izgitovano i pripremljeno za spric git, danas je Crveno slovo, pa majstor nece raditi tako da tek sutra(valjda)sledi spric git, pa obrada pa...valjda ce do kraja meseca biti zavrseno  :( :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

I tako MZ podforum izadje iz Garaze sa ostalim motorima, pa dosta smo bili u mraku!!! Cestitamo!!!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Da platis pivo Mihac ;D

Nego mogli smo neki dan malo do Beljanice i vodopada,da se skupi neka ekipica,podjemo malo ranije pa raspalimo rostilj i udarimo neko ladno pivce. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

I tako MZ podforum izadje iz Garaze sa ostalim motorima, pa dosta smo bili u mraku!!! Cestitamo!!!! :D

 

Eto ko je prvi video trijumf!  :)

 

Da mi njemu platimo pivo, zaslužio je.

 

Nego, nešto novo:

 

Nema me bas cesto na forumu...

 

:D :D :D :D :D :D

 

Moguce da su iglicasti ipak slabi za mz-ovu kompresiju, u tom slucaju cu pokusati da nadjem fag-ove kojih trenutno nije bilo kada sam sklapao masinu.

 

Ti igličasti što si stavio 100 puta su bolji od ovih koje prodaju kao original. To nije ni za privezak, uopšte mi nije jasno kako može da radi sa tim.

Ako nađeš rešenje za ovaj problem uradićeš stvarno veliku stvar.

 

Svi bre nesto voze, samo ja "tavorim" :(

 

I ja tavorim, više guram Crnca nego što ga vozim. Zapušen karburator a bez Joskinog je paljenja pa zajebava, neće na hladno nikako.

 

Sada sam doterao Hondu kući i vozikam se. Nisam baš srećan jer na kraju pored svih zajebancija nemam motor za grad, na Crncu treba skidati prikolicu a to je na ulici skoro nemoguće dok je Honda ogromna i teška, i to nekako nije za Beogradske gužvetine i provlačenja između svega i svačega.

 

No, rešenje je u najavi. Treba da uzmem delove pa će doktor Boki da osposobi Crnca ovde dok ću Hondu da razvlačim do Svilajnca na detaljan servis.

 

Nego uhvati me gužva na svim stranama a i u ovaj sitan datum se plaća porez pa...  ;D

 

Duki je koliko vidim miran, on može u vožnju kada hoće, završio čovek sve na vreme.

 

I Kataran je miran samo da ga oslobode posla, njegova je mašinica ko bombonica.

 

Makice nam nema?  ???

 

A Miha od kako je napravio dodatnu količinu piva i rasturio mašinu nema ni njega.  ;D

 

Ni Joske nema. Nema ni Impulsa, njegov trkač je trebao da bude gotov za ovu sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Duki je koliko vidim miran, on može u vožnju kada hoće, završio čovek sve na vreme.

 

Jeste samo sto me ceka prenos i registracija ovih dana a racuni stizu a plate nema ni u najavi pa ce biti povuci-potegni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Da platis pivo Mihac ;D

Nego mogli smo neki dan malo do Beljanice i vodopada,da se skupi neka ekipica,podjemo malo ranije pa raspalimo rostilj i udarimo neko ladno pivce. 8)

 

Cekaaaajte meneeee...jos koji dan  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Kako stvari stoje izgleda da cu i ovog vikenda imati malo duzu voznju. Naime u subotu i nedelju imamo jos jednu ekolpsku akciju ali ovog puta u G. Milanovcu.Jos uvek nisam siguran da li ce neko iz organizacije putovati sa mnom ili cemo mozda autom, ali ja navijam da idem sam,  motorom.  ;D ;D ;D  Zna li neko koliko ima od Nisa do G.Milanovca, nikada nisam vozio po tom kraju ali rekao bih da ima oko 150km  ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Nisli lose procenio, ima oko 140 plus minus par kilometara...  ;) Nego gde dolazis u GM i kakva je akcija u pitanju? I ja za vikend dolazim kuci (u GM), ali vec imam isplaniranu satnicu!  ;D U svakom slucaju evo ti telefona pa ako ti bilo sta zatreba ti se javi. Pozdrav! 064 14 80 322 Gile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Trebalo bi da sam tamo u subotu najkasnije do 18h, i bicu verovatno do nedelje popdne. U subotu uvece je neka EXIT zurka koja prati nase ekoloske akcije, pa cu biti ili tamo ili u planinarskom gde cemo najverovatnije spavati. U nedelju nam akcija pocinje od 10h i traje do 13h a posle toga je rucak i nadam se da cu, pre povratka imati malo vremena, za obilazak GM-a.

Hvala na kontakt telefonu.  :) Ako ikako uklopimo vreme moglo bi da padne koje hladno pivo  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ironija zivota... ;D ;D ;D ali nije sve bas tako...

Cvaje sagorevaju mesavinu ulja i benzina, ali postoje i ekoloska, sinteticka, ulja ciji produkti sagorevanja nisu kao kod klasicnih mineralnih. Pored njih postoje i ulja biljnog porekla (recimo ricinusuvo...). Buduci da cu, (nadam se do kraja godine) biti ing. zastite zivotne sredine, malo istrazijuem na temu alternativnih goriva i ulja kod dvotaktnih motora. 

Cetvrototaktni motori nisu bas mnogo cistiji od cvaja.

Znate li sta se desava sa nekoliko litara ulja koje menjate svom autu na svakih recimo 7000km ??? ??? ??? ???

Pored ovoga, moj mz trosi oko 3.5l ,za razliku od prosecnog auta koji trosi oko 8l ,sto se direktno ogleda u kolicini izduvnuh gasova. Parking prostor potreban za motorcikl je mnogo manji nego za putnicki auto, sto opet znaci vise prostora za zelene povrsine. Kroz gradske guzve je kretanje motora mnogo brze, zaustavljanje na semaforima mnogo krace sto za posledicu ima krace vreme provedeno u saobracaju, a samim tim i krace vreme rada motora i napokon manje izduvnih gasova. Prmema statistici u vecini slucajeva se kroz grad, u automobilu, vozi jedna ili dve osobe, a auto je tezak oko 1200kg...zar to nije uzaludno rasipanje energije, koju jos uvek dobijamo iz fosilnih goriva  ??? ??? ???

Tema je dosta kompleksna i o tome se moze pricati danima ali jednostvano nemojte da vas bude sremota sto vozite vase  MZ-e... ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Jos malo pa da se otkljuca tema o MZ druzenju!!! Da bi utanacili Tacan  Datum i Brojno Stanje!!

p.s. Di nam je Makica i ekipa iz Obernovca?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

A registracija MZ-a kod nas kosta 7.200. din ako nekoga zanima. Jerbo me to ceka za 10-ak dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ma evo i mene jos sam ziv al piva mi vec skoro fali hehe ma ev sad i skuter popravljam hehe

w1ehj6.jpg

 

a zovem ovog majstore jos mi nije namontiro klipnjacu na radilicu kad treba napravit treba im 7 dana a kad platim sam o zabibere cjenu e ti danasnji majstori a samo kukaju da nemaju posla  ;) ;D

pa da ga sklopim ovo lepo vrime a ja ganjam skutercica al zakon je on po gradu ubi me emzo po gradskim gusvama skutercic je zakon hehe

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja