Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

prosle godine polovinom avgusta bilo nas je 10tak na keju, da ne nabrajam ko, i posli oko 01:00 da napravimo coporativno krug po gradu pa razlaz. na semaforu kod gradske bolnice lagano stajemo, a neka budala sa c5 iz krajne leve trake KROZ NAS, kroz kolonu, skrene skroz u desnu i ode u zetsku, ka pivari. dvojica prvih krenu za njim,a i mi ostali sporiji. oni mu naritali auto, ima ostecenja, ali ono sto je bitno este da su ga vijali skroz gore kroz apelovac, pa kroz mokranjcevu prema sabornoj crkvi,e dalje sam ih ja izgubio, ali znam je tip proleteo kroz jedno 3-4 crvena, bezao preko trotoara, itd, usput zvao beloglave supove, i na kraju se u starom salunu cula prica kako postoji neka grupa divljih motordzija koji maltretiraju posten svet,ali da je bolje sklanjati se od svih jer ne znaju ko su. ja sam posle doso u bc pa ne znam da li se sta promenilo u odnosu na dvotockase,ali sam tu pricu u salunu licno cuo i ne mogu da kazem da mi nije bilo drago.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Voznja motora, bar po meni, predstavlja uzivanje. To bi znacilo da mi nije bitno kada stignem, vec da uzivam u voznji dok ne stignem. A ludaka ima na svakom putu, raskrsnici... Moji mladji drugari, vozite opusteno i bez jurnjave. Godine su pred nama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da vam ulepsam dan.

 

"Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane", kaže narod.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Sta se radi ljudi,kako je,hoce li biti kakve akcije za kraj sezone.Pozdrav sa plavog Jadrana.

 

Gde si bre Duka, bas se nesto pitam gde lis i, nema te...!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Sta se radi ljudi,kako je,hoce li biti kakve akcije za kraj sezone.Pozdrav sa plavog Jadrana.

 

Duki, javi mi se na pp ili na mob. , kada se vratis sa letovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Uzeo sam od prijatelja turbinu sa audija 1.6 (400ccm po cilindru sto bi trebalo solidno da radi na 250ccm-dvotaktnih). Posto cu izbeci ECU i direktno ubrizgavanje, karb ce se kaciti na turbinu, odakle ce ici na usisny granu, a turbina ce biti prikacena na izlazi rezonantog auspuha kome cu iseci prigusnicu i vratiti cev napred prema cilindu motora, kako bi mi usisna grana bila sto kraca...

Znaci imacu expanzioni prostor u auspuhu, koliko je potrebno, a sam auspuh ce ublaziti detonacije dvotaktne masine koje bi unistile turbinu (da je stavljena direktno na izduvnu granu). Iz turbine bi izlazila kratka cev bez dodatnih prigusivaca (pa sta ako se malo vise cuje :) ). Moracu da napravim malu pumpu za ulje koja bi ibezbedila dodatno pdmazivanje tubine (najverovatnije ce se nalaziti na deklici, gde se kaci obrtomer).

 

Ambiciozno, ludo.... i neizvesno.... ali ja sam avanturista, i cim se zavrsi ispitni rok krecem realizaciju..... naravno ostavicu mogucnost da se sve vrati u predhodno stanje.

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :D :D :D :D :D;) ;) ;) ;) :) :) :) :) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

mislis ovako...  :);) ;)

 

Ne ovo je idiotski i beskorisno. Karburator je na metar od usisa, a turbinica je kao sa neke igracke.... pretpostavljam da ovo ide slabije od originala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Uzeo sam od prijatelja turbinu sa audija 1.6 (400ccm po cilindru sto bi trebalo solidno da radi na 250ccm-dvotaktnih). Posto cu izbeci ECU i direktno ubrizgavanje, karb ce se kaciti na turbinu, odakle ce ici na usisny granu, a turbina ce biti prikacena na izlazi rezonantog auspuha kome cu iseci prigusnicu i vratiti cev napred prema cilindu motora, kako bi mi usisna grana bila sto kraca...

Znaci imacu expanzioni prostor u auspuhu, koliko je potrebno, a sam auspuh ce ublaziti detonacije dvotaktne masine koje bi unistile turbinu (da je stavljena direktno na izduvnu granu). Iz turbine bi izlazila kratka cev bez dodatnih prigusivaca (pa sta ako se malo vise cuje :) ). Moracu da napravim malu pumpu za ulje koja bi ibezbedila dodatno pdmazivanje tubine (najverovatnije ce se nalaziti na deklici, gde se kaci obrtomer).

 

Ambiciozno, ludo.... i neizvesno.... ali ja sam avanturista, i cim se zavrsi ispitni rok krecem realizaciju..... naravno ostavicu mogucnost da se sve vrati u predhodno stanje.

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :D :D :D :D :D;) ;) ;) ;) :) :) :) :) ;D

znas li ti na kolko bara radi turbina...za kolko ces po proracunu dici pritisak u stublini,,,to se neradi bas teko... za to postoje proracuni....

moras malko da uznes knjige da to rastumacis,treba ti alat da izmeris potisak turbine itd itd,moz da probas,ali,,ja nesto sumnjam u uspeh  ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Polako, empirijski.Spremis par masina i bezbroj dzigerice (klipova, radilica...) i lagano. Gajba, dve pivkane i tako su Ameri stigli na Mesec ili negde slicno.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

znas li ti na kolko bara radi turbina...za kolko ces po proracunu dici pritisak u stublini,,,to se neradi bas teko... za to postoje proracuni....

moras malko da uznes knjige da to rastumacis,treba ti alat da izmeris potisak turbine itd itd,moz da probas,ali,,ja nesto sumnjam u uspeh  ??? ??? ???

 

Pa na turbini postoji ventil za regulaciju pritiska. Moja ideja je da krenem sa sto manjim pritiskom pa polako povecavam. Ne verijem da cu ici preko 1 bara (recimo oko 0,8-0,9). Ali bih i za to morao da pdmetnem neki deblji dihtung (lim) na glavi, kako bi malo smanjio kompresiju, da mi ne pukne klip.

Za merenje pritiska cu iskoristiti sat iz nekog auta, nisu bas precizni ali su (u mom slucaju) u  granicama tolerancije.

Ne pravim ja motor za obaranje brzinskog rekorda pa da sve mora biti perfeknto, zadovoljicu se i sa povecanjem snage od nekoliko konjica, a mislim da cu rezonatorskim auspuhom, turbinom, i trenutnim karburatorom to i postici.

 

A sto se knjiga tice, sumnjam da cu igde naci bilo sta o turbini na dvotakntom motoru.....  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Stitar;Sabac
  • Motocikl: izh planeta 4;izh planeta 5;apn 6

za ts chopera

mozes li ti to malo da skiciras pa da postavis ovde

bas bi voleo da vidim kako bi to trebalo da izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

za ts chopera

mozes li ti to malo da skiciras pa da postavis ovde

bas bi voleo da vidim kako bi to trebalo da izgleda

Pa pokusacu da skiciram, ali malo samo da dodjem do vremena. Otvoricu novu temu kad krenem sa radovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Joj sto bi ja do Rumunije!! Pazi ovo groblje motora, ma mora da ima neki valjan!!

post-2555-1287909562779_thumb.jpg

post-2555-12879095628501_thumb.jpg

post-2555-12879095629672_thumb.jpg

post-2555-12879095630764_thumb.jpg

post-2555-12879095632557_thumb.jpg

post-2555-12879095637688_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja