Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ajd i od mene, srecan rodj. i neka ti sve ide fino i glatko kao MZ  ;D

:D :D :DPa njemu MZ i ne ide :D :D

 

Srecan rodjendan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ajd i od mene, srecan rodj. i neka ti sve ide fino i glatko kao MZ  ;D

:D :D :DPa njemu MZ i ne ide :D :D

 

Srecan rodjendan!

 

Mislio sam kao sto mz ide uopste...  ovaj... gledano u globalu... mislim... ..... .. . pa dobro nemoj da mi kvaris cestitku  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ma ide MZ ali na gurku.Eto kompromisa. Zahvaljujem na cestitkama, poklonima i novcanim donacijama. :D

Inace, proslava je bila u uzem krugu prijatelja, prijateljica...

 

th_33567_861fc_tito7_122_229lo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Tri godine nemogu da upalim motor. Kurblaj ovako pa onako, pa mu smeta vlaga, urokljivi pogledi, zle misli... Sve mu smeta...

 

Ne daj Bože da moram da ga ugasim na ravnom ili ako nema nikoga na ulici da me gura, onda mogu samo da plačem. Na Novi Beograd nesmem da odem ako nema ko da me povuče, prvo da dogovorim sa onima kod kojih idem da mi obezbede auto i sajlu pa tek onda mogu na motor...

 

Vremenom se čovek na svako zlo nauči, psujem, brundam ali tako je, šta ću... Nekako sam se pomirio sa tim da drugačije nemože i baš mi je bilo krivo što ljudi na ulici gledaju kako vazda guram i ne pokazuju razumevanje. Ove komšije naročito, mrze me zbog parking mesta i kako ja na motor tako oni na prozore pa se smeškaju. Dođe njihovih 5 minuta za svo zajebavanje koje im pričinjavam, jeste da zauzimam parking ali to ima svoju cenu, ''sad ćeš ti majstore da guraš do iznemoglosti''.  :P

 

Gola zloba, eto šta je.

 

Onda dođe dr. Bokilic i kod Scube i Arakisa opravi kvar.

 

Jutros izlazim na ulicu u nameri da Crncem odem po decu. Kako sam izašao tako su se načičkali po prozorima, gledaju, zlobno se smeškaju, nema nameru niko da pomogne ali se rado naslađuju mojom nesrećom.

 

Nema razloga da budem fini, znamo se, tu živimo dugo i gledamo se svaki dan u svim situacijama.

 

''Šta je bre glodari, šta je bilo?''  >:( >:(>:(

 

Povuku se koji santimetar sa prozora, kao prostiru veš, ovaj prekoputa šiša travu, niko me ne gleda, samo se zlo smeškaju..

 

Prilazim lagano motoru, nežnim pokretima desne ruke u predelu zgloba vadim ključ, dajem kontakt i ...

 

RN DN DN DN...

 

;D ;D ;D ;D ;D

 

A onda ga ugasim.

 

Sa prozora se čuje: ''NEEEEeee!!!!!!'' :o :o :o

 

Ne valja, kacigu sam zaboravio, o deci sam mislio i eto... ::)

 

Vratim se kući, uzmem kacige za sebe i decu pa sve ispočetka. Sad su već svi prozori bili puni posmatrača. Gurnem ključ i gledam okolo, na nekim prozorima ima i više njih, guraju se ko će bolje da vidi.

 

Kurbla nalegla na zub i RN DN DN DN.....

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ijao kakvo razočarenje među posmatračima. Oborili njuške, veš im je važniji, nastavljaju da šišaju travu. Posle pitaju: ''Jel to onaj nemestio, onaj što je Hondu rasklapao?''

 

Jeste, taj.

 

I ništa, nema više komentara. Onda komšija što šeta pudlu kaže kako je on znao da će to da se popravi, šetao je kera kada smo radili, video je on da je to dobar majstor kada je na ulici rasturio onoliki motor bez alata...

 

''Ma nije imao dovoljno goriva u karburatoru, video sam ja odmah nego komšija neume da popravi''.

 

I tako, sad su svi pametni, problem nije bio veliki nego sam ja budala pa volim da godinama guram motor.  >:(

 

Eto, malopre izlazim da preparkiram motor, da imam bolji pogled sa terase, da se MZ slova lepše vide iz svih uglova  ;D ;D ;D

 

Pa neću valjda da ga guram, upalim ga lepo na prvu kurblu, okrenem kružić od par metara pa nazad na pobednički tron.

 

Ma da mi se napasu one ošišane trave svi odreda.  :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Kada te pitaju ;"Komsija ,kako ste popravili motor?" Ti elegantno odgovori da si mu sipao malo Vijagre u rezervoar. Imam jos malo komsija, hocete da vam dam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Znaci nema vise trcanja pored makine!? To nije dobro, nabacices kilograme! :D :D :D :D A taman si napravio liniju ih! :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sad je smeša dobra pa nema ni pregrevanja, bar ne ovako po gradu.

 

Od radova na motoru, bez prikolice, ostalo je da za ovu godinu zamenim ulje u menjaču, vratim Joskino paljenje, stavim nove gume fuzastera i ručice volana, i umesto Tomosovih stravim original MZ-ove migavce nazad. Da, satovi mi nerade, to moram da nosim kod taksimerdžije...

 

Obzirom na uslove koje imam, nedostatak mesta gde bih čačkao i život koji vodtim tj. premeštanje sa jednog na drugi posao svakodnevno, ovo će da traje dva meseca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

...

 

Prilazim lagano motoru, nežnim pokretima desne ruke u predelu zgloba vadim ključ, dajem kontakt i ...

 

RN DN DN DN...

 

;D ;D ;D ;D ;D

 

A onda ga ugasim.

...

 

Kurbla nalegla na zub i RN DN DN DN.....

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

 

 

:D :D :D :D :D :D Lepsi opis rada MZ-ejca recima nisam video...

Bravo Vujo, legendooooooooo...

 

P.S.I sta je bilo u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Karburator. Lisac je u pravu od prvog dana, nekada nešto novo mora da se kupi. Ovaj što je Bokilic stavio nije nov ali je odličan jer nije mnogo radio, taman koliko treba.

 

I još nije temeljno naštelovan zbog 300 ccm, treba verovatno drugačija smeša ali i po ovim vrednostima za 250 ccm radi izvanredno. Treba malo da ga vozim pa ću videti kakvo je fino podešavanje potrebno.

 

Evo sad gledam stari karburator i sve je unutra novo, sve je ispravno, valja, radi, lepo izgleda... ali motor sa njim nikako. :P

 

Sumiju treba taj karburator pa ću mu poslati samo da uhvatim poštu ispred koje mogu da se parkiram i uguram se preko reda. Po mom mišljenju kanali u kućištu nisu kako treba pa Sumi kad od dva sklapaš jedan ostavi svoje kućište jer je ono sigurno dobro čim je sa njim motor radio a sa ovog isprebacuj sve ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Sumiju treba taj karburator pa ću mu poslati samo da uhvatim poštu ispred koje mogu da se parkiram i uguram se preko reda. Po mom mišljenju kanali u kućištu nisu kako treba pa Sumi kad od dva sklapaš jedan ostavi svoje kućište jer je ono sigurno dobro čim je sa njim motor radio a sa ovog isprebacuj sve ostalo.

 

kod mene je problem to sto mi motor nec vise nikako da radi...  ::) ::) nece da upali bez sauga i kad je vruc i kad je ladan, i nema ler gas. u voznji cim pustim gas nema ono bum bum bum, nego samo kao da je nestalo goriva...  :-\ :-\ kanale sve sam produvao sve ok, namontiram krk , ista prica  , poludeo sam...  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Jos ako mu je povecana potrosnja verovatno ti je propao siber...!

potrosnja je za primer....  ;D ;D 3,5-5l zavisi od voznje... a siber je ekstra...  ::) ::) mislim nema lufta(preterano) inace karb je kao kod 251 modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Beli Manastir

Jos ako mu je povecana potrosnja verovatno ti je propao siber...!

potrosnja je za primer....  ;D ;D 3,5-5l zavisi od voznje... a siber je ekstra...  ::) ::) mislim nema lufta(preterano) inace karb je kao kod 251 modela.

 

sumi sumi meni ovo smrdi na malu diznu ili siber pre nisko postavljen. digni ga malo. daj corbe emzi . pa nece na zrak da ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Jos ako mu je povecana potrosnja verovatno ti je propao siber...!

potrosnja je za primer....  ;D ;D 3,5-5l zavisi od voznje... a siber je ekstra...  ::) ::) mislim nema lufta(preterano) inace karb je kao kod 251 modela.

 

sumi sumi meni ovo smrdi na malu diznu ili siber pre nisko postavljen. digni ga malo. daj corbe emzi . pa nece na zrak da ide.

sredjeno... Pola Vujinog, pola mog i ideeee....  :D :D  a da i jos bio problem zazor na svecici... stavim novu svecicu nece isto se ponasa, povecam ja zazor preko 1mm (sad munja na svecici umesto varnice... ;D ;D)  kad brm bm bm .... upali... i radi na leru neznam ispod 1200 ili oko 1200 kad se ugreje obrtaji padnu na 1000  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Umesto da beres maline ti tipkas po tasteturi, sramota!! :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Umesto da beres maline ti tipkas po tasteturi, sramota!! :D :D

kod mene maline tek pocinju za 10 - 15 dana a od prekosutra idem da berem maline za pare...  :D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pravi li neko rakiju od tih malina? Ovakve, žive, kao voće, nemogu da ih smislim a vidim da je ceo svet poludeo za malinama: kupuje se, afere pune novine kako i ko sve izvozi, čitao sam kako su stranci pali u nesvest kada su videli koliko malinjaka ima po i oko Arilja.

 

Verovatno je dobar posao u pitanju samo me interesuje finalni proizvod a da nije slatko.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja