Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Zverinjak,ti si baš u elentu danas.Kuglaš.sutra(nedelja) od 9.00.Ja sam tamo oko 11.00

 

Gde sam ja danas? Lociranje ti ne ide bas od ruke... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nažalost Zverinjak je u pravu, mora drugačije.

 

Đušina ulica,to ti je takovskom do semafora kod botaničke bašte pa onda desno,pa prva ukica desno.Pri kraju s desne strane je kuglaš.

P.S- Šaljem lokaciju u PDF formatu

 

Iz Takovske se u 27. marta nemože, jednosmerna je što je važno kako i tako ali stoji policija stalno... ( i piše li piše a ima i tarifu, beskrupuloznu >:()

 

Prva sledeća je Dalmatinska, jednosmerna je na toj raskrsdnici udesno i ulevo, džaba...

 

Jedini pametan prilaz je iz 27. Marta od Vuka. Ali ako je prilaz od Slavije, gledano odozgo od ugla Starine Novaka i Beogradske levo (put tramvajskih šina) posle koje je put 27. marta raskrsnica za levo za Majora Ilića i nije bitna, prva sedeća sa desne strane je Đušina ulica, odmah je posle semafora a banka je sa desne strane neposredno je pre raskrsnice.

 

Sve ovo nebulozno zvuči ali nisam ja kriv, tako su ih krstili pa ko se snađe a ako se uzmu u obzir i znaci sa propisima onda je sve ne/jasno. >:( >:(>:(

 

Dakle, od Vuka nizbrdo do ugla sa majora Ilića pa prva desno sa desne strane, onda dvadeset metara napred pa levo je Kuglaš. Tabla je na zidu. Parking ima ako se dublje zađe u levo dvorište (prvo posle ulaza za Kuglaš)  i to ako sreća posluži pa ispred škole nema nikoga za vikend.

 

Da ja sad čitam ovaj post ni meni ne bi bilo jasno, jebi ga, tako su napravili pa ko se snađe, neumem drugačije da objasnim, nisu normalni.

 

U Beogradu ne važe karte, Garmin od 10 vožnji potrefi 3, i to profi garmin za taksiste pa šta ja sad pametno da kažem.

 

Eeee živote, dokle su nas doveli, a mala ulica u centu grada...  :P :P :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Danas, u `Kuglasu`, parkiram Plavog Goluba, gledam, hocu li videti neki od poznatih modela :Crnca, Crveno Magarence(nije na prodaju),Prosetan gips na ruci...I,taman se,rasplakah od samoce,kao Orleanka,naplavom GPZ-u, ispod djavoljih rogova-Makica.Upoznah,napokon,bar jednog od vas.Ljudi,sto je to obicno nestandardna devojka.Makice,glasam za tebe.I jos nesto-nisam najgabaritniji.Covek,sjaha sa nekeJamahahahahe.Ha, pa ja sam muvica.

pozzzzzzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Oko od Bivola,mimoiđosmo smo se za malkice.Video sam se sa Makicom.Ona mi reče da si bio do pola12.Nažalost,moja gospoja je radila frizuru,tako da sam malo zakasnio u odnosu na planirano vtreme .Žao mi je,baš smo imali želju da se upoznamo.Na kraju,obojica smo iz Beograda,tako da nije problem da se vidimo kad god oćeš.U prestavljanju članiova imaš moj broj pa udri kad imaš vremena.Ja ga imam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

I jos nesto-nisam najgabaritniji.Covek,sjaha sa nekeJamahahahahe.Ha, pa ja sam muvica.

 

Trenutno sam na -14 kg. Nisam srećan, GLADAN SAM!

 

Bila je i neka žurka na kojoj sam upoznao tipa koji se lečio od alkoholizma. Alkohol u tim količinama je zlo, ubi zdravlje. Priča čovek i navodi podatke, ne pije toliko i toliko godina i dana, kriza je trajala dugo, u početku intenzivnije pa sve manje. Sada je dobro, nema krize i živi zdravo.

 

Onda ga ja pitam da li je zadovoljan životom, kako to sve izgleda iz ugla treznog čoveka. I dobijem neočekivan odgovor: Razočaravajuće. Život je sranje, mnogo je bolje bilo dok je pio. Sada je sve dosadno, ništa te ne uzbuđuje, ljudi nemaju humora ni dobrote u sebi, samo su interesi važni a zloba prožima sve relacije između ljudi.

 

Treba čovek da udovolji sebi, od drugih će to retko i teško doživeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

I jos nesto-nisam najgabaritniji.Covek,sjaha sa nekeJamahahahahe.Ha, pa ja sam muvica.

 

Trenutno sam na -14 kg. Nisam srećan, GLADAN SAM!

 

Bila je i neka žurka na kojoj sam upoznao tipa koji se lečio od alkoholizma. Alkohol u tim količinama je zlo, ubi zdravlje. Priča čovek i navodi podatke, ne pije toliko i toliko godina i dana, kriza je trajala dugo, u početku intenzivnije pa sve manje. Sada je dobro, nema krize i živi zdravo.

 

Onda ga ja pitam da li je zadovoljan životom, kako to sve izgleda iz ugla treznog čoveka. I dobijem neočekivan odgovor: Razočaravajuće. Život je sranje, mnogo je bolje bilo dok je pio. Sada je sve dosadno, ništa te ne uzbuđuje, ljudi nemaju humora ni dobrote u sebi, samo su interesi važni a zloba prožima sve relacije između ljudi.

 

Treba čovek da udovolji sebi, od drugih će to retko i teško doživeti.

 

Da li je ovo uvertira u kojoj zelis da nam kazes da odustajes od dijete?Citam "izmedju redova" :Zivot je sranje, mnogo je bolje bilo dok sam jeo..... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Alkohol...Ne pijem alkohol 13godina,cak ni pivo. Pre toga nisam brojao piva ali je litar vinjaka bio dnevna doza. Licno smatram da je to moj najveci uspeh. Sto se tice dijete,Vujo kazi mi gde nalazis volju. Pokusavao sam i slabo uspevam. Kakvu dijetu drzis? Jedna moja rodjaka,leskovcanka,kada su joj rekli da mora da prestane da jede ljuto,slano,kiselo,slatko jer joj je, u suprotnom zivot ugrozen,izjavila je-"...Mu j...em mater.Sto cu jedan dan da si umrem,cel zivot dagladujem..."

Zivi ona po svom ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Izbacio sam SVE masti i ugljene hidrate a forsiram belančevine i vlakna. Zejtin u kući nemam, ne kupujem ga uopšte, ne treba mi. Meso koliko mogu zamenim ribom i to bilo kojom, važno je da je raznovrsna da se ne bi i ona smučila. Najzdravija riba je ustvari najjeftinija, skuša, živi u severnim morima gde nema ništa zaprljano a u svom sastavu ima lako razgradive masti koje su organizmu potrebne i ne talože se.

 

Za slatkišima inače nisam lud pa me poneka voćka zadovolji a povrće jedem neograničeno.

 

U suštini, jedem meso i povrće, ako jedem određeno jelo ono što se kuva po našim kućama, onda uskratim sebi jedan obrok.

 

U početku sam grešio, baš nisam jeo koliko sam god mogao. Onda sam imao vrtoglavice, kako radim više poslova kriza me hvatala baš kada taksiram, nemam koncentraciju, neznam gde sam bio i gde idem, iskaču zvezdice pred očima. Naglo sam skinuo, nije ni to dobro.

 

Ostaje mi još 5-6 kila pa da završim sa skidanjem naslaga. E, onda je problem, onda dolazi deo koji je bolan a to je trajna promena navika, drugačiji život. Ovo do sada i nekako, oduvek sam sebe maltretirao na neki način: studije i posao uporedo pa tako doživotno ali ovaj novi režim treba da bude trajno opredeljenje, nov način mog života.

 

U poslednje vreme od ljudi koje vozim taksijem čujem samo pozitivne stvari o određivanju ishrane na bazi krvne grupe i sastava krvi. Analiza se radi u nekoj privatnoj laboratoriji na uglu Đure Đakovića i Vojvode Dobrnjca i košta oko 4.000. Cela stvar ide u više faza, prvo odrede ishranu za skidanje kilograma a onda tu problematičnu, trajnu.

Iako nema nezadovoljnih a rezultati koje sam čuo su izuzetni (Pablo ima zeta koji je skinuo preko 36kg) njihov jelovnik mi ima neke nelogičnosti koje ne razumem. Npr. jednoj su ženi rekli da NIKAKO ne jede šargarepu a to mi baš nije normalno iako daje rezultate.

 

Zverinjak dobro naslućuje jer me taj nastavak priče brine, šta sad. A jasno je, pored hrane u optimalnoj kombinaciji dolazim i do ovog dela:

  Vujo, u  Utorak uvece se vidimo u teretani,......

 

Znao sam ja da je fizička aktivnost neizbežna ali sam je odlagao, imam milijardu opravdanja. Međutim teretana je 100 metara od moje kuće, posećena je i stalno se ljudi muvaju oko nje što govori da valja a Vlada Afrika je trener. I šta sad, da je daleko - nije, da je loša teretana ne bi se toliko sveta skupljalo u njoj pa još i trener koji je moj čovek, pa gde bi više.

 

Užas, nema opravdanja, nema laganja ni sebe ni drugih, samo u meni može da bude problem.

 

Borba se nastavlja, u ishod nemogu da budem siguran. Nije sramota biti debeo i srećan, kome smeta neka gladuje i u tome traži svoju sreću. Ali morao sam makar da pokušam, nisam mogao da izađem iz kola da bi nekome ubacio kofer u gepek, ako staje unutra može a ako ne staje nađi drugi taksi, ja bre nemogu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Ma,budi tisrecan ali ne i debeo...Ja sam se upropastio.Radim, a akda radim ne jedem i na kraju,kada ljudi spavaju ja ne izlazim iz frizidera...To je bilo doksam mogao da udjem u frizider.Sada samo na dohvat ruke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Svojevremeno sam bio natuko kilazu, i onda sam jednog dana resio da se " dovedem u red " . Kupio sam onaj mali digitalni brzinomer za bicikl, motirao ga i zadao sebi zadatak da svaki dan odvozam izmedju 10 i 15 km .  Receno ucinjeno, i ja za mesec dana skinuh oko 10 kg. I to bez ikakvih izmena u ishrani. Jednostavno samo malo fizicke aktivnosti. Da ne pominjem da mi se sredila stolica, pa je postala redovna, a pre toga svaki treci dan .  E onda su mi ukrali bicikl i ja opet nagura 110 kila .

  Ustvari ukrali su mi jedan, ja kupim drugi, pa su i njega ukrali.  E sad moram da kupim i treci !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ipak mislim da je psiha važnija od težine i gabarita. Imam dobrog prijatelja koji je niži rastom, bio je prosečne konstitucije ali je za par godina dobio preko 160kg. I tada su počeli problemi: povukao se čovek u kuću, izlazio je samo noću ali tamo gde nema nikoga.

Mi smo se kao društvo ''preselili'' kod njega, tu smo se okupljali jer on nikada nigde nije hteo da ide, sramota ga.

Lekari su i tada govorili da je to najgore, da baš zato treba među ljude, da živi normalno, kreće se, druži u što širem krugu ljudi...

 

Nažalost i ljudi su različiti pa loši nisu retkost. Jednom prilikom sam ga naterao da se vozimo kolima po Srbiji, ne izlazimo iz kola a ako nešto treba ja ću izaći. Onda u jednom selu pored Mladenovca odemo da vidimo najveću svinju u Srbiji, čovek napravio svoju sortu i kome god je pokazao fotografije ili meso izazvao je zaprepašćenje: London, Moskva, ma ceo svet...

Odemo tamo a ispred kuće sede seljaci i piju pivo. Onda se nađe jedan pametan: ''Znao sam ja da ovoliku svinju može da kupi samo toliki čovek, bravo debeli''.

 

Stvarno sam poludeo od besa, na spisku su im bili i živi i mrtvi, i zadnje pare za lekove uz sve prateće ukrase... >:( >:(>:(

 

Onda su shvatili o čemu je reč, izvinjavali su se a njemu je bilo još gore, hteo je u zemlju da propadne. I ja sam opet uvideo da ne vredi da vređam više, ne vodi nigde, nema smisla...

 

Poslednji put sam ga video na sahrani oca našeg prijatelja. Nije mogao da ne dođe ali me zamolio da ne vozim nikoga u kolima, da smo sami... Tom prilikom mu kažem da sam napravio motor za nas dvojcu, ima prikolicu, tovario sam ga, može da vuče..

Kaže ''crći će ti motor, greota, dugo si ga radio, dosta te košta''.

Pa nek' crkne kažem ja, zato sam ga i radio da vuče pa kad crkne uradiću ga opet.

 

Dogovorimo se kada da dođem. I dođem, zvonim na vrata a niko ne otvara. Ja lupam, vičem ''otvaraj bre da ne čučim po hodniku''. Komšinica izlazi iz stana, kaže ''neće Dejan da izađe kada je sam kod kuće, dođi popodne kada je neko tu''.

 

Posle toga se nijednom nije javio na telefon kad god sam ga zvao. Roditelji kažu da je tu ali ne smeju da ulaze u sobu, ljuti se, neće da priča ni sa njima.

 

A eto meni je i dalje krivo, emotivno me boli i nemogu da razumem zašto sam izgubio prijatelja. Ljudina bre, čovek ko' planina, nema kome nije pomogao, našao mu se kad treba... A sada kad njemu treba neće nikoga, hoće da bude sam.

 

Nisam se ja od Debelog oprostio, nisam ga zaboravio, samo neznam kako da mu pomognem, psihijatra u kuću nije hteo da primi...

 

Da mi je samo malo vremena da mu objasnim da ljudi nisu zli i nehumani, da mu kažem da niko nikoga nije ostavio u nesreći zbog bolesti, izgleda, invaliditeta... Ali jeste zbog naravi, drkadžija nikom ne treba, taj ni sebi nije prijatelj.

 

Ali džabe, ni do takve prilike više nemogu da dođem. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Za bicikl ste u pravu,dok sam ga vozio redovno nisam bio debeo mada nikad nisam bio mrsav(geni su cudo),bio sam ni tamo ni ovamo,e posto sam sada otisao ovamo ;Dplaniram da ga izvucem iz podruma,napumpam gume i krenem da vozim ali tek kada zavrsim sa terenom posto svakodnevno pesacim po sumi pa mi kondicije ne manjka.A sto se tice kompleksa oko fizickog izgleda ne razumem te ljude i mislim da im treba pomoci ali se plasim da ce po dovodjenju tezine u red taj komplek zameniti neki drugi i tako redom-znam neke slucajeve.Ja tih problema nemam ali sam svestan da nije dobro po zdravlje biti preterano gojazan i moram da radim na tom planu.Neko kaze da je takav po priorodi,jedem malo a gojim se,OK ima i toga(geni su cudo) ali niko od njih ne jede malo a goji se :P,ja bre volim da pojedem i popijem i jedva cekam da se vidimo negde i upraznjavamo isto 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Da ja ne komentarišem puno,šaljem Vam svima ( i sebi,mada nemam velikih problema sa težinom) link. http://www.cikloberza.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=1982&p=28206&hilit=ishrana#p28206

Kombinacija DUKI + VUJA je prava stvar.Odnosno kombincija klope (redukovane - VUJA) + šetnje šumom (DUKI).

P.S. I punački  Lala  vozi piciklo,pa vid'te Vi onda.

P.S.S. Nimalo nisam zajedljiv,ciničan i zovite to kako hoćete.Znam kako je meni bilo kad sam skidao 7 kg i znam koliko je to SPORO išlo,tako da Vas sve razumem.

Pozdrav sa željom da ISTRAJETE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

E muke, vala! :D

Moj drugar bio ono u klasi stotinjak i jos 20kg, a sada jedva 70kg, svu tu kilazu skinuo jednostavno IGRANJEM?! Jednostavno po ceo dan igrao Aerobik!! :D

p.s. Bolje da se umre sit nego gladan, ako je dotle doslo. Kazu doktori ne ovo, ne ono bem ti taki zivot!!!  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Dragi moji,znani i neznani MZ-jasi,

  Pre dva i po sata sam, na Bulevaru, kod Bolonje imao saobracajku. Upisujem se u knjigu zrtava nesavesnih vozaca, koji nedostatak razuma i svoju bezobzirnost nadoknadjuju gabaritom automobila.Covek me je ladno bacio na sine i nije me video...Cuvajte se, ovi sa 4 tocka nisu svi normalni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

STRAŠNO!  :o :o :o

 

Kako si? Da li ti je dobro?

 

Prošao sam tu u to vreme, to je ugao sa Jagićevom. Išao sam Bulevarom uzbrdo preko šina jer se kolona otegla do Skupštine (kolaps u saobraćaju) a ja sam kasnio na adresu pa sam dao sebi za pravo taj bezobrazluk.

 

Zastoj je dugo trajao i kada sam pokupio čoveka koji me je čekao, stao sam preko puta da vidim o čemu je reč. Nisam shvatio, nije bilo motora, stajao je beli policijski karavan  ??? , stolica na kolovozu i flaša vode pored nje ???.

 

To je danas četvrti sudar koji sam video ili u trenutku dešavanja ili neposredno posle.

 

Kako si prošao, treba li ti nešto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Dragi moji,znani i neznani MZ-jasi,

  Pre dva i po sata sam, na Bulevaru, kod Bolonje imao saobracajku. Upisujem se u knjigu zrtava nesavesnih vozaca, koji nedostatak razuma i svoju bezobzirnost nadoknadjuju gabaritom automobila.Covek me je ladno bacio na sine i nije me video...Cuvajte se, ovi sa 4 tocka nisu svi normalni...

Deder kazi kako si ti, jel' sve u redu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Nadam se da nemas nkih vecih povreda?

p.s. Jesi li bio pesak ili na MZ-u??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja