Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

floyde napredujes polako ali sigurno! bice to lep mz kad ga zavrsis! ;)

 

 

danas sam planirao da idem u Muzlju na susret, nije mi daleko a nemam bas sta da radim danas...napunim rezervoar odem po devojku i krenemo... prodjemo Melence i tu nas uhvati KISA...(a u Melencima sunce >:()...a posto ja od opreme imam samo kacigu, okret i kuci...jako sam razocaran u sebe jer nisam kupio nista od opreme...tek sad vidim koliko je dobra oprema veoma vazna... tako da mi je sad u planu da posle eventualne prodaje mog, i kupovine drugog motora, polako skupljam pare i da kupim sve sto mi treba od opreme za mene i suvozacicu...toliko sam iznerviran i razocaran da mi je dan skroz propao... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja nista ne kupujem u toku sezone,lepo sacekam zimu i onda kupujem polako sta mi treba od opreme jer tad pare ne idu na benzin a i veca su snizenja. Bez dobre opreme nikud dalje se ne mozes uputiti. Jakna,pantalone,cipele-cizme,pojas,rukavice,kisno odelo i naravno dobra kaciga su neki minimum. Ja sutra idem na skup na Zlatibor i bez svih ovih nabrojanih stvari bi bilo tesko poci...planina,kisa,nize T...

Nisam ja nista imala od ovoga kad sam kupila motor,cak ni kacigu kakvu valja ali sam polako skupljala i sad mogu gde hocu da idem.

Naravno,opreme nikad dosta tako da ce i ove zime biti troskova. Samo polako i nakupice se...

A i oprema glavu cuva  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600F2

Za svega 550€ ali sa prvom koja lupa i kurblom koju sam polomio pre nedelju, dve, nesto unutra. I pored svega toga decko je upalio na gurku i bez problema odvezao neunistivog MZ ETZ 251 do Kraljeva, nemam reci! :D

Zadovoljan sam cifrom posto sam i tako planirao ako ce novi vlasnik sam da popravlja, ja nisam imao vremena ni za voznju. :(

Prodao sam i staru kacigu za 3000din. tako da pun pogodak.

Izgleda da cu ostvariti san i kupiti Suzuki GSX-R 750 SRAD  ;D :o :D

128KS i ja 129!!!!!!! Malo li je?!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Bez dobre opreme nikud dalje se ne mozes uputiti. Jakna,pantalone,cipele-cizme,pojas,rukavice,kisno odelo i naravno dobra kaciga su neki minimum. Ja sutra idem na skup na Zlatibor i bez svih ovih nabrojanih stvari bi bilo tesko poci...planina,kisa,nize T...

A i oprema glavu cuva  ;)

 

Jedva čekam da vidim fotke - tebe u full oremi na novom motoru! (sa rogićima ili bez)

Želim vam lep provod. Go KawaMaki, Go!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

formulama iz dendrometrije(izracunavanje drvne mase u dubecem stanju)

 

Nerazumem, kako je to ''dubeće stanje''?  ??? ??? ???

 

Da li je to izračunavanje količine posečenog drveta/drvene građe po određenoj površini zemlje ukoliko je drvo/stablo poznatih dimenzija?

 

Izvinjavam se ako sam se izlupetao ali baš me zanima.

 

Juce sam nekim kljestima davao kontakt da vidim jesam dobro povezao instalaciju  :D

 

Moram do Joske Crncem zbog montaže najnovije generacije uređaja za paljenje i razvlačenja instalacije u prikolicu pa bi bilo dobro da baci oko na to što si radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Dzoni, svaka cast tebi i svakome, ali kada vidim na motoru ono R....!!  >:(

Veliki sam protivnik R motora!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600F2

Dzoni, svaka cast tebi i svakome, ali kada vidim na motoru ono R....!!  >:(

Veliki sam protivnik R motora!!

Sta cu kad volim kako poteze R, to mi je san, a opet volim i da krstarim. Takva kombinacija nikako ne ide. Kupicu pa koliko me bude drzalo, sta da radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

R je lep za uvo i dusu ali posle 10-15 km voznje vec ti lomi kicmu i kolena pa moraz da se protezes na njemu al mlad si probaj pa vidi nego jel uputi tog decka na forum posto nemam nikoga iz kraljeva da vozi mz aktivno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

"R" + krstarenje = "F"

 

Izbor nije mali u ovoj kategoriji, potraži i naći ćeš nešto zadovoljavajuće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Paracin

E dosao je i taj dan ,da i meni crkne magare :'(

U povrartku sa Zlatibora ispusti dusu na samom ulazu u Cacak ;D

 

VELIKO HVALA  Vuji i Vujo032 na velikoj pomoci

Vujo032 cuvaj mi magare :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

to bas i nije lepa vest  :(

jel znas sta je u pitanju?

 

isao sam danas u Novi Sad na najlon pijacu sa namerom da pokusam tamo da prodam motor... dolaze ljudi, pitaju i na tome se sve zavrsava... zamalo danas da prodam motor, pitate se kako? pa prodao covek pored mene...  ;D :( danas je prodat samo jedan skuter... cinjenica je da se nista ne prodaje kao nekad...

bar sam se prijatno iznenadio kad sam stao na benzinsku pumpu...krenuo sam sa punim rezervoarom iz Basaida preko Beceja, Temerina do Novog Sada i u povratku u Temerinu na poslednjoj benz stanici stanem da naspem benzina...kazem majstore sipaj za 500din (tek da budem siguran) kad ono moze da stane samo za 400din...sto znaci da je na tom putu moj MZ potrosio 3.92L, a non stop sam vozio 85-90km/h sa suvozacicom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Nista neobicno moj nikad nije presao preko 4 litra potrosnje i to agresivnije voznje.

Neverovatno su ekonomicni.Sto se prodaje tice i ja sam mislio da prodam mog ali nemam srca ostace kod mene  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

E dosao je i taj dan ,da i meni crkne magare :'(

U povrartku sa Zlatibora ispusti dusu na samom ulazu u Cacak ;D

 

VELIKO HVALA   Vuji i Vujo032 na velikoj pomoci

Vujo032 cuvaj mi magare :P

 

Lako ću ga čuvati, samo da vidimo da ga što pre i što bolje vratimo u vozno stanje!

Ako bude trebalo da dođeš radi popravke obezbeđeno ti je i prenoćište, ispred kuće ima

parče travnjaka, a ti imaš šator i vreću :)

Bilo je: "pomoć prijatelja" i malo gurke do moje kuće,

al opet je srećna okolnost što je magare  riknulo u urbanoj sredini :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

stajao sam odmah pored cesme, skroz u cosku tamo gde su motori... krenuo sam kuci oko 11:15, verovatno smo se mimoisli... najverovatnije dolazim i sledece nedelje ako sve bude kako treba pa navrati da bacis pogled na masinu i da se upoznamo i popijemo nesto... ovo vam je otvoren poziv za sve ko god se zadesi tamo... ;)

 

snake, ja sam ocekivao vise posto nikad nisam nosio nekog na malo duzi put a i kad sam isao sam nisam obracao paznju na potrosnju...tako da je za mene ovo prijatno iznenadjenje  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

MZ Rider-a stvarno poterao maler. Crče motor na ulazu u Čačak. Prvo pomislim da je to dobro, njemu nije ništa što je najvažnije, blizu grada je pa gladan i žedan neće biti što je takođe dobro...

 

Sašamajstor je najavio svoj odlazak na more pa ne vredi da ga zovem. Lisac planira da ide na skup u Čačak ali koliko će ranije otići tamo i da li je već tamo neznam. Telefon zvoni, ne javlja se. Ok, na motoru je, javiće se kad vidi poziv.

 

Onda zovem Vuju 032 i rođa sve reši: pošalje drugara do MZ Ridera i smeste motor u njegovo dvorište. Interesantno, čovek uopšte nije bio u Čačku, sve je završio iz Guče.

 

Onda se javlja Lisac, mislio čovek da dolazim do Joške, ništa mu loše ne pada na pamet...

 

Zašto je sve ovo važno? Pogledajte koliko naših telefona imate u imeniku/mobilnom. Sve to treba, ne daj Bože ovakvih situacija džabe mobilni ako nema broja u njemu, i pored najbolje namere niko ne može da pomogne. U ovom konkretnom slučaju bilo je i loših i dobrih momenata, kako se uzme. Npr. interesantno ali u Čačku nema nikoga. Sa druge strane ja Nedeljom gasim mobilni, to je dan koji je posvećen mojoj deci pa kad je samo jednom nedeljno neka bar bude potpuno. Sad ga ne ugasim, hteo Fića da igra igrice u telefonu i sva sreća što nije odbio poziv kada je MZ Rider zvao. (Uh!  ::) )

 

Treba da se naučimo na ovoj situaciji pa je moj savet da ne budete lenji, razmenite sve kontakte PP-om a ja se nadam da ćemo ih koristiti SAMO za druženje, jedenje i pijenje, nikad za ovakve stvari. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Pogledajte koliko naših telefona imate u imeniku/mobilnom.

 

Imamo tebe - ti si mozak i ti koordiniraš svim operacijama :)

TraBE_adportonetwallpaperforc.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ja sam pak bio na skupu u Zajecaru,bilo je "ludo burazeru ludo".Svrstavam ga u najbolje skupove ikada a i ostali koji su bili se slazu.Nego kada sam stigao u ZA ne odoh odmah na skup nego malo da se provozam gradom,da vidim jel se sta promenilo od kada sam sluzio vojsku u njemu.Prodjoh pored kasarne nalegnem na sirenu na sta gomila vojske s one strane ograde odpozdravlja,vozim gradom i prolazim pored prakiranog TS 250,koci koci i vracaj se nazad,sacekam da se gazda vrati obavestim ga o svemu posto covek nema internet, voljan da dodje na nas skup i razmenismo brojeve pa cu da ga obavestavam na vreme.Iz Pirota je vozi TS vec par godine,naleteo je na fabricki primerak i tako ga i odrzava jedino je stavio drugi auspuh.Motor je kao nov,nudio me tri puta da ga provozam ali ja nisam hteo,strah me bre da ne ostetim coveku onakav motor.

post-2200-1287904503636_thumb.jpg

post-2200-12879045036957_thumb.jpg

post-2200-12879045037404_thumb.jpg

post-2200-12879045037865_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

E dosao je i taj dan ,da i meni crkne magare :'(

U povrartku sa Zlatibora ispusti dusu na samom ulazu u Cacak ;D

 

VELIKO HVALA   Vuji i Vujo032 na velikoj pomoci

Vujo032 cuvaj mi magare :P

 

Uf, taj Cacak!! Jede MZ-ove ko Chuma decu!!! >:( :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

E dosao je i taj dan ,da i meni crkne magare :'(

U povrartku sa Zlatibora ispusti dusu na samom ulazu u Cacak ;D

 

VELIKO HVALA   Vuji i Vujo032 na velikoj pomoci

Vujo032 cuvaj mi magare :P

Daj obavestavaj nas-sta se desilo??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@ MZ Rider

 

Videla sam te u par navrata na Zlatiboru ali uvek na putu i to u suprotnom smeru tako da nije bilo sanse da ti se javim.

Kao za baksuz te ni jednom nisam videla u kampu.

 

A na Zlatiboru je bilo superrr,a jos bolji je bio povratak u nedelju preko Tare, pa kupanje na Peruccu, a krivina koliko god hoces!

GPZ me odlicno sluzio,potrosnja oko 5L na 100km u brdskim uslovima,ma prezadovoljna!  :)

 

Stavicu par slika u putovanja,samo da dodjem do svih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja