Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Cuj sta kaze . Gong ko Fiat. To je verovatno zato sto sam resio da ugradim bezkontaktno paljenje od Yuga ,na MZ.

E, al nezna Djenka da sam ga malopre sa tim paljenjem i upalio. Prede ko macak.

Malo je bilo posla oko prepravke ali nije mi zao . Kida.

 

Lepo je sto prede ali je bitnije kako poteze i kakav je u špicu???Javljaj kada probaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Eno slika u MZ prepravke, valjda im je tamo mesto, ovo je Caffe, za čavrljanje i ogovaranja :lol:

 

Za probu je sad malo Brrrrrr,

Jedino ako hoce Djenka da proba, on nije zimogrozljiv.

Ja mislio da radiš u firmi :zbunjen: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nemogu da se setim da li poni ekspres treba da ima saobraćajnu? Ima do 50 ccm pa bi valjda trebalo da ima a bicikl je sa pomoćnim motorom pa je koliko se sećam PSP bio potreban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Nemogu da se setim da li poni ekspres treba da ima saobraćajnu? Ima do 50 ccm pa bi valjda trebalo da ima a bicikl je sa pomoćnim motorom pa je koliko se sećam PSP bio potreban.

 

da, treba da ima saobraćajnu(bile su u pitanju opštinske trajne tablice), a potrebno je min. PSP..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

da li neko ima zadnji tocak 18" i da hoce da menja za 16"? da li su dumenzije glavcine iste kod 18" i 16"?

 

trebalo bi da jesu!! 0takoje.gif

 

bilo bi dobro da jesu... sad samo jos da neko ima pa da se menjamo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kataklinger - Cestitam kupovinu motora

 

 

da li neko ima zadnji tocak 18" i da hoce da menja za 16"? da li su dumenzije glavcine iste kod 18" i 16"?

 

Sve zavisi za koji ti motor treba tocak, i od cega uzimas tocak. Konkretno, tockovi kod motocikala ETZ 250 ( 18 coli ) i ETZ 251 ( 16 coli ) - nisu isti i ne mogu se zamenjivati.

Najbitnija razlika je u dosedu tocka na lancanik. Na ETZ 250 tocku - ona tri paoka koji ulaze u gumeni zglob na lancaniku su pravougaoni, a na ETZ 251 su valjkasti ( il obrnuto ) . Tako da ako se menja tocak, treba i drugi lancanik. Ako se menja lancanik , onda treba zameniti i zupcanik pinjona u bakelitu jer su i oni razliciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Kataklinger - Cestitam kupovinu motora

 

 

da li neko ima zadnji tocak 18" i da hoce da menja za 16"? da li su dumenzije glavcine iste kod 18" i 16"?

 

Sve zavisi za koji ti motor treba tocak, i od cega uzimas tocak. Konkretno, tockovi kod motocikala ETZ 250 ( 18 coli ) i ETZ 251 ( 16 coli ) - nisu isti i ne mogu se zamenjivati.

Najbitnija razlika je u dosedu tocka na lancanik. Na ETZ 250 tocku - ona tri paoka koji ulaze u gumeni zglob na lancaniku su pravougaoni, a na ETZ 251 su valjkasti ( il obrnuto ) . Tako da ako se menja tocak, treba i drugi lancanik. Ako se menja lancanik , onda treba zameniti i zupcanik pinjona u bakelitu jer su i oni razliciti.

 

Izvini Lijo ali mislim da gresis 1neznam.gif Koliko sam upucen samo na etz 150 i 125 su valjkasti.. (u katalogu je ista ona guma sto ide u lancanik za 250/251)

 

Skorpija je stavio tocak 16 pozadi on moze iz prve ruke reci dali ima razlike... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa moze biti i da gresim, al Nash nije ni rekao tacno od kog modela trazi tocak, vec samo da mu treba tocak od 18 coli, a tu dolaze u obzir i tockovi od TS i ES modela, a kod njih su valjkasti. Prema tome nek zna sta da gleda kad kupuje !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Bravo Kataklinger čestitam :takoje:, i moje razmišljanje ide u tom pravcu, samo još da uteram dug od bivše firme <_<

 

Ja bih pozadi 17 coli točak :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Kataklinger, čestitam! Neka te dobro služi i samo bezbedno, kao što reče krilatica BJB-a. Mnogo lepo motorče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja