Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Mnogo decenija se druzim sa MZ-om, oduvek me je nervirao njegov izgled i maksimalno neudobno sediste.Obisao sam pola stare Jugoslavije sa njme i jos mi trne dupe kada se setim tih putovanja. Oduvek sam hteo da napravim nesto ovako ali su tada delovi potrebni za ovakvu prepravku bili preskupi. Sada je sve to mnogo jeftinije i pristupacnije.

Sto se tice zadnjeg dela, u ocekivanju sam trapova od gpz-a a zadnja viljuska je duza oko 40mm i to je taman da ispravi opticku anomaliju koju si primetio.

Preselicu temu gde joj je mesto da ne zloupotrebljavamo ovaj prostor.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/54468-zverinjak/page__gopid__1184789#entry1184789 :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Mnogo decenija se druzim sa MZ-om, oduvek me je nervirao njegov izgled i maksimalno neudobno sediste.Obisao sam pola stare Jugoslavije sa njme i jos mi trne dupe kada se setim tih putovanja. Oduvek sam hteo da napravim nesto ovako ali su tada delovi potrebni za ovakvu prepravku bili preskupi. Sada je sve to mnogo jeftinije i pristupacnije.

Sto se tice zadnjeg dela, u ocekivanju sam trapova od gpz-a a zadnja viljuska je duza oko 40mm i to je taman da ispravi opticku anomaliju koju si primetio.

Preselicu temu gde joj je mesto da ne zloupotrebljavamo ovaj prostor.

 

http://forum.bjbiker...89#entry1184789 :zdravo:

 

Tu si potpuno upravu, ne mogu ni 100 km da predjem da mi dupe ne otrne.. 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Deki kako napreduje MZ stritfajter uz popodnevnu kafu jel stigao na red da se provoza

 

 

Pozdrav svima :zdravo: Retko posecujem forum,nemam vremena nizasta bukvalno.Neki ovde znaju da sam svojevremeno upao u neke probleme,pa se to neduvalo,pa novine pa ...i tako..potrosih dosta vremena na to,naravno sve se po mene zavrsilo donekle dobro,imajuci u vidu u kakvoj drzavi zivimo itd,toga ste svesni naravno.

I daaaa,projekat SFMZ ,da,provozao sam ga naravno,testirao,pazi Bobane,sve sto sam napakovao ne njega je ok,samo nisam zadovoljan sa zadnjim vesanjem,tj,monosokom koji sam zbudzio,to mi se ne svidja,meni,nekm drugom da,ali meni ne nikako.Bilo je smesno sto ljudi nisu provaljivali kakav je to motor,o cemu se radi hehehe,strasno.Kao sto sam napisao neke nove igracke placke su stigle u medjuvremenu,pa se malo sa time zezam kada mogu,ocekujem da cu u skorijem periodu imati mnogo vise vremena za svoje projekte,a imam ih za sada nekoliko u planu,stacu kad volim, a da mi nije toga,bio bih jos ludji nego sto jesam sada hehehe.Vidim Zverko se opremio novom spravom,cestitam,samo napred,neznam dokle je Picasso stigao sa svojom Hondom,Peca se lepo ugnezdio na BMWu,resto naroda i dalje krpi svoje djunte,ako,tako i treba jbg,nek smo zivi i zdravi.Postavicu neke slike u temi koju sam zakljucao,ide zima,mora i forum da zivne malo... :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Lepo Deki kaze, da malo ozivimo forum...

 

Kao sto znate MZ bobber je pronasao novog vlasnika a ja sam pronasao Hondu cb 750 F super sport iz 1975 godine

OVhRQ_28747520884925265741073.jpg

 

motor je 2001-ve iz Austrije uvezen u Srbiju, malko se vozio jer je vlasnik pre par godina umro tako da je poslednjih pet godina stajala u garazi... na satu nesto vise od 23000 km. Motor sam dovezao iz tog sela iako rastelovan totalno nije lose isao...

mqHEm_33031821301154471211073.jpg

 

Na jednom cilindru je duvao a kada sam rasturio glavu video sam da su gumice otisle!! Karike kada smo gledali u cilindru nisu imale lufta ali... (internet forumi su cudo) na jednom Americkom forumu sam pronasao da je ta masina '75-te godine radjena u dve serije! Masine pravljene u prvoj polovini '75-te godine nosile su karike debljine 1.8 mm dok su u drugoj debljine 1.1 mm. Ko je na ovom motoru menjao karike nije to znao pa mu je stavio karike 1.1 mm! Na svu srecu cilindri i klipovi nisu osteceni. Zbog povoljnih (citaj lopovskih) cena Nasih trgovaca, bio sam primoran a karike porucim iz Amerike gde sam platio sva cetiri kompleta za sumu koliko ovde kosta jedan komplet!! Dok cekam karike sredio masinu...

IjnkL_31318322886377300791073.jpg

 

...sredio prednju kocionu celjust i zamenio gume!

3XXMc_38056323409708383741073.jpg

 

6Pkwx_29644723412031241811073.jpg

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

U kom fazonu je sredjujes?

Ne prepravljam nista, ostaje sve u originalu... samo ce farba i jos po neki detalj da bude u fazonu "tribute to cafe racer"!! :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

http://auto.oglasi.r...ort+1989+ostalo

 

Da li se zna nešto ovom motoru,moj dobar prijatelj hoće daa ga kupi pa reko ajde da priupitam čisto informativno.

Za 80 evrića je odličan :)

 

nema masinu.. 1zvizduk.gif

 

Ima, sa sve 4 cilindra i 250KS.

 

Treba to videti, slika je loša... I da objasni zašto nije u voznom stanju, šta mu fali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Zvali smo čoveka tj. dečka da se raspitamo i baš mi bilo žao što nisam snimio razgovor.Ima mašinu ali je razmontirana u delići zbog jednog zupčanika valjda nije išo u neku brzinu.Ima valjda sve delove osim nekih sitnica, nešto oko prednje kočnice i žmigavce i akomulator i paljenje i regler i sedište i sećam se kad mu naglo dam gas preskače lanac negde pozadi.Na moje pitanje da li je to baš ETS Trophi model iz 1989 godine, kaže da nezna a ja ga pošaljem da vidi kako izgleda cilindar, on psujući neke džakove i neki kupus, posle minut dva kaže kockast je nije okruglikast. E tu nestade kredita.Nadali smo se da će on da zove ali nije zvao.

Nastavak sledi, moj prijatelj kupac je mehaničar i farbar (on mi farbao rezervoar i blatobran) i verovatno će ga kupiti.Biće zanimacije cele zime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Na moje pitanje da li je to baš ETS Trophi model iz 1989 godine

 

 

Ako je 1989 godiste - nema sanse da je ETS, jer se ETS proizvodio od 1968 do 1973 godine. Ukupno je napravljeno 16.222 ETS 250 motocikla, od kojih je 62 prodato u Jugoslaviji !

 

 

MZ ETS 250

 

ETS 250

 

Produktionszeitraum 1968-1973

 

Hergestellt wurden

 

1968 - 21 Exemplare

1969 - 2739 Exemplare

1970 - 4501 Exemplare

1971 - 3698 Exemplare

1972 - 4250 Exemplare

1973 - 1013 Exemplare

 

Gesamtsumme 1968-1973 = 16.222 Exemplare.

 

Die Eckdaten:

 

Bj. 1968 – 1973

243 ccm

19 PS bei 5200 rpm

130 km/h

151 kg

 

 

Die 16.222Stück wurden folgendermaßen aufgeteilt:

 

12723 Maschinen in der DDR,

1517 gingen in die BRD,

649 nach Frankreich,

634 in das Vereinigte Königreich,

182 nach Dänemark,

102 in den Irak,

64 nach Australien,

61 in die Niederlande,

62 nach Jugoslawien,

50 in den Iran,

47 in den Jemen,

26 nach Griechenland,

25 in die UdSSR,

18 nach Norwegen,

13 nach Portugal,

9 nach Columbien,

8 nach Ungarn,

7 in die Schweiz,

6 nach Cypern,

4 in die USA,

3 nach Bulgarien,

jeweils 2 Maschinen nach Cuba und Panama

jeweils 1 Maschine nach Finnland, Polen, Ghana, Tansania, CSSR, Rumänien, Schweden und Syrien.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Zvali smo čoveka tj. dečka da se raspitamo i baš mi bilo žao što nisam snimio razgovor.Ima mašinu ali je razmontirana u delići zbog jednog zupčanika valjda nije išo u neku brzinu.Ima valjda sve delove osim nekih sitnica, nešto oko prednje kočnice i žmigavce i akomulator i paljenje i regler i sedište i sećam se kad mu naglo dam gas preskače lanac negde pozadi.Na moje pitanje da li je to baš ETS Trophi model iz 1989 godine, kaže da nezna a ja ga pošaljem da vidi kako izgleda cilindar, on psujući neke džakove i neki kupus, posle minut dva kaže kockast je nije okruglikast. E tu nestade kredita.Nadali smo se da će on da zove ali nije zvao.

Nastavak sledi, moj prijatelj kupac je mehaničar i farbar (on mi farbao rezervoar i blatobran) i verovatno će ga kupiti.Biće zanimacije cele zime.

A otkud to da ETS ima "okruglikast" cilindar !?!

Eto posedujem jedan primerak od tih 62 koliko je prodato u SFRJ i mogu reci da to nije istina nego je vise kockastog oblika .

Jos bih iskoristio priliku da obnovim potraznju za fuzasterima (vozaca) jer su identicni sa modela ES . A ne bih zeleo da "nabudzim" neke ne originalne .

Pa ako neko ima , molio bih da mi se javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mnogo ste ga ozbiljno shvatili, nema taj poima o čemu govori, već za 85 evra ima da bude prošlogodišnji model.

 

Treba dosta živaca, rada ali i para ali kad već čovek zna mehaniku onda može da se upusti u taj posao.

 

Jedan motor više, jedan naš čovek više - to je prava stvar. Bravo Đenka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

E sad mi definitivno nista nije jasno covek prodaje etz 25o koliko se ja razumem u mz motore sa dodatim plasticnim recervarom i repom a okakvom vi ETS modelu pricate bas bi voleo da vidim u cemu je razlika izmedju ta dva modela 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Nađosmo nekako seoce Miloševac nadomak Krnjeva i u tom seocetu zanimljivu kućicu

ESWED_78427357.jpg

 

Pomislih možda bolje izgleda odozgo

 

Y5d0w_37172178.jpg

 

Da li može od ovog da se napravi nešto pitamo se mi

 

NTqXF_52681770.jpg

 

Ram deluje prav i neoštećen

 

Yghvi_88163366.jpg

 

Da mi proverimo brojeve radi reda i zakona

 

3zGOR_83822912.jpg

 

Ovo ne morate da platite to vas častim

 

DtTWs_37311604.jpg

 

A ova gajbica 3 banke iliti 3 000 dinara đuture

 

GUF5A_17943585.jpg

 

Ima još mesta, daj još nešto

 

lGhkT_84300406.jpg

 

Kad čovek nezna šta ga čeka, sve mu je interesantno

 

1Lkb6_56257358.jpg

 

Neko bi tražio bar crvenu da ovo utovari i istovari

 

KduG4_98898290.jpg

 

Na desetom kilometru od Paraćina ka Zaječaru u mestu Donja Mutnica, pumpa i prodavnica i kafić Mihajlović, slika iz toaleta.

MZ ETZ 1988 godište, kupljen za 8 000 dinara, da ne bude da smo mlatili toliki put baš džabe.Kupac je moj mnogo dobar prijatelj,i pokušaćemo da još jednog MZ-a vratimo na drum.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Liči da ste napravili odličan posao vas dvojica i to višestruko: em kupili za jeftine pare, em relativno mlado motorče, em, daj Bože, još jedan MZ vraćen u život. 'Alal vera i nek je rad preko zime sa srećom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja