Jump to content

Moto Zajednica

Grcka- Lefkada

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Ja sam razmatrao Lefkadu u junu sa devojkom i ovo kao mahom muska tema moze da mi pruzi najvise odgovora, tako da se prikljucujem :).

 

ma par plaža koje su napuštene, ali ipak pristupačne.

 

Posle proslogodisnje Sitonije mi je jurenje ovakvih plaza postalo imperativ :D, tako da bih te zamolio za sto detaljnija uputstva kako doci do njih i ako ima kakva slika da se nadje.

Naravno, obisao bih i one cuvene rajski lepe plaze, ali me Robinson Cruso plaze najvise znimaju.

 

Ono sto mi ostaje kao pitanje kakvo je more u junu, jer proslogodisnji halkidiki je pocetkom avgusta imao predivno toplu temperaturu mora, pa bi me zanimala neka paralela ako je moguca. I takodje, koliko turista ima u to vreme, jer mi ne trebaju guzve na putevima i plazama.

 

Ja sam razmatrao Agios Nikitas kao bazni kamp, pa me zanima kakvo je za smestaj, parking auta, iznajmljivanje nekog dvotockasa, cene....

Nisam u fazonu da jurim samo luksuz jer sam radiji da taj novac potrosim na istrazivanje ostrva, ali naravno, ako su cene korektne, pogled sa terase na more i lep apartman nikako nisu visak :D

 

 

Ja već par godina letujem na Krfu. On je načičkan malim plažama. Bukvalno, imaš put koji ide ukrug po ostrvu i gde god vidiš parking van smisla, onako "u sred ničega" - tu ti je mala plažica. Super za parove.

 

 

Ove godine (ako budem ok sa finansijama), plan je takođe Lefkada, Zakontos ili sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

E to bi bilo savrseno za mene, ali obavezan trajekt i nemanje plinskih stanica kao osetna finansijska opterecenja prilicno kvare uzitak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Lefkada je slicna Krfu, ista prica - put oko ostrva i svuda plaze, samo su plaze malo nepristupacnije i nekako lepse sa manje civilizacije nego na Krfu.

 

 

I takodje jedna stvar koja se meni svidela a drugima mozda nece : nema puno nocnog zivota, glasne muzike i pijanih klinaca kao u nekim mestima na Krfu.

A i nema Jece,Cece i srpske seljane i vasara kao na Halkidikiju

Sve je lagano i opusteno, priroda, dobra hrana i Mitos 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

E to bi bilo savrseno za mene, ali obavezan trajekt i nemanje plinskih stanica kao osetna finansijska opterecenja prilicno kvare uzitak

 

Eeeee ja već platio školu.

 

Pretpostavljam da ideš kolima ? Trajekt Igumenica - Krf - Igumenica, za auto i dve osobe je oko 100 E. i on ide na svakih 15min do pola sata.

 

E sad, uzmeš trajekt Igumenica - Lefkimi - Igumenica, i taj košta oko 50 - 60 evra :takoje: .Doduše, on ide na svaka dva sata, pa moraš malo bliže da tempiraš dolazak u Igumenicu da ne bi čekao.

 

Gorivo (benzin) sam tankao na onoj pumpi na granici MK - GR, a plin ima na 15- 20 km od Igumenice. Tu se tankam LPG-om do vrha, idem na trajekt i gasssss nekih 5-7 dana. Ostalo koristim makedonski benzin, pa čim sidjem sa trajekta opet LGP. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Lefkada je slicna Krfu, ista prica - put oko ostrva i svuda plaze, samo su plaze malo nepristupacnije i nekako lepse sa manje civilizacije nego na Krfu.

 

 

I takodje jedna stvar koja se meni svidela a drugima mozda nece : nema puno nocnog zivota, glasne muzike i pijanih klinaca kao u nekim mestima na Krfu.

A i nema Jece,Cece i srpske seljane i vasara kao na Halkidikiju

Sve je lagano i opusteno, priroda, dobra hrana i Mitos 1zvizduk.gif

 

Generalno, teško ćeš da promašiš sa bilo kojim ostrvom u Jonskom moru. Jedino mi je za Kefaloniju par ljud reklo da se nisu oduševili. Drugi mi kažu da je Kefalonija super ... valjda priča o različitim ukusima.

 

I daaaa ... giros i mitos :Bokilic::cirka2: sad mi se ide ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ne zanimaju me izlasci, ne zanima me guzva, ceca ne pogotovu, samo me zanima fin smestaj na lepom mestu i odlasci sa sopstvenim suncobranom i sendvicima na sto pustije plaze :)

 

Taj model letovanja sam primenio i prosle godine na Sitoniji koja je drugi prst Halkidikija i koju od srca preporucujem, jer su more, plaze i predeli veoma lepi, a sva naselja, plaze i putevi nikada sa guzvom, iako sam isao u samom spicu sezone.

Dakle, idem da budem sam sa devojkom, uz operativni minimum komunikacije sa ostalim svetom. Ako plaza ima vise, ako su pristupacnije, a opet prazne, Krf mi se naprasno izbacuje u prvi plan kao dobra destinacija. Sto se plina tice, meni je autonomija oko 300km sa punim tankom, e sad ne znam da li je to dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Ne zanimaju me izlasci, ne zanima me guzva, ceca ne pogotovu, samo me zanima fin smestaj na lepom mestu i odlasci sa sopstvenim suncobranom i sendvicima na sto pustije plaze :)

 

Taj model letovanja sam primenio i prosle godine na Sitoniji koja je drugi prst Halkidikija i koju od srca preporucujem, jer su more, plaze i predeli veoma lepi, a sva naselja, plaze i putevi nikada sa guzvom, iako sam isao u samom spicu sezone.

Dakle, idem da budem sam sa devojkom, uz operativni minimum komunikacije sa ostalim svetom. Ako plaza ima vise, ako su pristupacnije, a opet prazne, Krf mi se naprasno izbacuje u prvi plan kao dobra destinacija. Sto se plina tice, meni je autonomija oko 300km sa punim tankom, e sad ne znam da li je to dovoljno.

 

Teoretski, (finansijski) sve se svede na isto. Za Lefkadu ti ne treba trajekt, ali je skuplji smeštaj (otprilike za cenu trajekta), Zakintos je prelep (možda i lepši od Krfa i Lefkade ) smeštaj je najjeftiniji - ali je najdalji (dakle još goriva + trajekt) i opet dodješ na manje - više isto.

 

Autonomija za LPG od 300 km je ok da iz par sipanja predješ razdaljinu koju želiš. Npr. MK granica, pa malo posle Soluna (cca 150 km), pa kod Janjine (opet 150 km) - odatle ako ideš ka Krfu sipaš malo pre Igumenice (oper cca 150 km), a ako ideš ka Lefkadi sipaš tamo. LPG pumpe jesu retke, ali ih ima dovoljno ako "uradiš domaći" i napraviš spisak gde ih ima i sipaš tamo. Ja sam tako uvek radio i nikad nisam ostao bez goriva :aha: .

 

Što se plaža tiče, imaš kakvih hoćeš. Ni ja ne volim gužvu (iskreno Cecu nisam čuo ni jednom, a bio sam nekoliko puta ... ). Neću ti davati "moje preporuke", ali ja kod Krfa furam uvek isto kod istih ljudi. Mesto gde idem je Benitses (istočna obala, na 10tak km od grada Krfa, nema gužve a Krf je blizu za večernje šetnje, kupovine, Srpsku kuću, ostrvo Vido tj. plavu grobnicu - sve ono šta vredi videti). To seoce nije pregaženo turistima (koji se najčešće odlučuju za mesta tipa Moraitika, Dassia, Kavos koji je pun pijanih engleza, Ipsos itd - pa njih izbegavam).

 

 

Inače, Krf ima više tih skrivenih mesta od Lefkade, samo zato što je veći i ima više obale. Mada, iako ja lično preferiram Krf - ne sporim da je Lefkada možda za nijansu lepša (ali zaista nijansu, ako je uopše).

 

Uglavnom, za LPG ne brini - samo isplaniraj sipanja. Ako kreneš bez plana, pumpe se teško nalaze :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Razgovarao sam sa grupom koji su isli motorima po Grckoj, i niko ne savetuje da se ide motorom. Putevi su klizavi, sa puno rizle, a Grci voze ko ludaci, naravno ne govorim o autoputevima. Mi smo planirali ove godine veliku rutu kroz Grcku, ali su me ovi pokolebali dosta. Tako da i mene zanimaju iskustva, ko je vec bio. Mi smo bili prosle godine, od Soluna do Hilandara, pa ka Albaniji. Ali toliko smo lutali, da i nisam stekao nikakav utisak, navigacija nas je vozala tamo-vamo, bilo je busnih guma, klizanja, ali to je ipak samo 1000km ukupno, ovogodisnji plan je oko 4500km, pa moram dobro da se informisem.

 

Druze, gde ti inace vozis motor po Srbiji? Da nije Navak u pitanju?

 

okrpi ti mene na pravdi Boga.

 

Ok, koju rutu si vozio i za koliko dana ?

 

kakav je asfalt, da li je blizina mora u junu problem tj. da li se kliza u krivini. Znajuci da vulkanizeri nece da krpe gumu na motorima, gde se nalaze motorbike friendly servisi ? Da li je pesak pravio probleme u blizini mora. Iz iskustva po Crnoj Gori i u Grckoj prosle godine, veoma je neprijatno kad ne slusa u krivini motor (cca 400kg)Koliko sam ispratio po stranim forumima, samo enduro motorima voze.

 

Pa posto sam razmazen, ovih nekoliko informacija me zanima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

sto se LPG tice, bio mi je drugar na krfu prosle godine tako da znam sve gde ima plin ;), konkretno sam pomenuo autonomiju zbog same kretnje po ostrvu

 

inace, moram priznati da ste me naterali da razmisljam o krfu, tako da se bacam u novo istrazivanje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Ok, koju rutu si vozio i za koliko dana ?

 

kakav je asfalt, da li je blizina mora u junu problem tj. da li se kliza u krivini. Znajuci da vulkanizeri nece da krpe gumu na motorima, gde se nalaze motorbike friendly servisi ? Da li je pesak pravio probleme u blizini mora. Iz iskustva po Crnoj Gori i u Grckoj prosle godine, veoma je neprijatno kad ne slusa u krivini motor (cca 400kg)Koliko sam ispratio po stranim forumima, samo enduro motorima voze.

 

Pa posto sam razmazen, ovih nekoliko informacija me zanima

 

 

Jednostavno moram da pitam:

Koji motor vozis i koje brzine su u pitanju?

 

Prosle godine sam dvaput isao u Grcku motorom (jun i septembar), 2010 (u julu, takodje motorom) sam obisao celu (uslovno receno) i nista od toga sto ti navodis nisam video/doziveo. Inace putujemo 2up i sami (jedan motor).

 

Gde to vulkanizeri nece da krpe gumu na motorima? Spominjes iskustvo iz Grcke, a na forumima moras da citas sta voze? (Osim ako se pitanje odnosi samo na priobalne delove na jugu :neznam: )

Jedino na sta treba obratiti paznju je nedostatak pumpi na autoputu i sve ostalo je nebitno. Sto se tice gume kit za cepovanje ili rezervna i ne treba ti vulkanizer. Ionako ne mozes da stignes do njega sa izbusenom gumom, a da skines tocak pa da ga nosis...

 

 

Ali ako ti asfalt u Grckoj i blizina mora i peska stvara problem mozda da ipak poslusas Mikulanca i drzis se necega sa vise tockova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Ne odustaj tako lako od Lefkade..

 

 

Salim se, treba ici na oba mesta a posto je Lefkada ipak lepsa onda je mozda bolje prvo na Krf pa sledece godine na Lefkadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Ja sam bio na Krfu, mesto Ipsos, i ne bih ga preporučio nikome, mislim na Ipsos. Odlepićete od muzike koja trešti celu noć (joj kad se setim prve noći i naših domaćih narodnjaka u 3 ujutru...agonij), plaža mala i bukvalno je samo trotoar deli od magistralnog puta. Jedina dobra stvar što se tiče Ipsosa, je njegov položaj, koji je na sredini ostrva, pa vam je blizu sve relativno blizu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Lefkada je lepa i ima divnih plaza,narocito zapadni deo.Taj deo grcke obale, meni je licno i najlepsi.Najlepse p

laze,su na kopnenom delu, izmedju Parge i Preveze. Ima puno pustih , lepih plaza.Vecina ih je tesko pristupacna ali motorom uglavnom moze.

Sa k 100 sam uspevao da dodjem do vecine,sa nekim laksim motorom ne bi bilo nikakvih problema.Ima super kamp, na plazi lihnos, 10ak km od Parge.Kamp je u sumi, na samoj plazi.U junu i septembru , nema guzve.More je malo hladno u junu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

IMG_3840.jpg

 

IMG_3948.jpg

 

IMG_4101.jpg

 

IMG_4106.jpg

 

Evo par slika od prošle godine.Meni je bilo extra,jeste da sam na ostrvu napravio 700 km sa kolima za 10 dana ali vredelo je.Bukvalno smo obišli sva mesta na ostrvu.Putevi su zajebani,uzani,kroz slela prolaziš,ali kad dođeš do plaže sve zaboraviš.Inače jako dobar izazov za bajkere.Video sam i jednu ekipu bajkera iz Srbije onako u prolazu.Ja sa bio smešten u gradu Lefkadi glavnom gradu na ostrvu,inače ništa posebno,dve ulice-marina i to je to,najlepše plaže su na jugu ostrva i najudaljenije ali vredi otići.Taman malo uživaš u vožnji pa se rashladiš u moru.Odličan izbor,inače sam obišao i Krf,Lefkadu,Zakintos i svako ostrvo ja na svoj način,nećeš se zeznuti ako odeš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / DE
  • Motocikl: Pravi- Momacki

Kako stvari stoje sa benzinom 98 ili 102 oktana u Srbiji i Makediniji,

 

dali ga ima uopste i ko vrsi distribuciju.

 

Pozz :moto3: LEFKADA :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

U Grčkoj je cena jesenas bila 1,84- 1,99 evra.

U Makedoniji sam nalazio 100 oktana na privatnim pumpama na auto putu Skoplje - Tetovo. Cena je otprilike kao u Srbiji, 1,4-1,5 evra ako dobro računam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Zainteresovan... :)

Ali pocetkom Jula,tj do 6-7 bih krenuo i max 10dana tj najbolje bi bilo 7(zbog posla)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Razgovarao sam sa grupom koji su isli motorima po Grckoj, i niko ne savetuje da se ide motorom. Putevi su klizavi, sa puno rizle, a Grci voze ko ludaci, naravno ne govorim o autoputevima. Mi smo planirali ove godine veliku rutu kroz Grcku, ali su me ovi pokolebali dosta. Tako da i mene zanimaju iskustva, ko je vec bio. Mi smo bili prosle godine, od Soluna do Hilandara, pa ka Albaniji. Ali toliko smo lutali, da i nisam stekao nikakav utisak, navigacija nas je vozala tamo-vamo, bilo je busnih guma, klizanja, ali to je ipak samo 1000km ukupno, ovogodisnji plan je oko 4500km, pa moram dobro da se informisem.

 

Druze, gde ti inace vozis motor po Srbiji? Da nije Navak u pitanju?

 

okrpi ti mene na pravdi Boga.

 

Ok, koju rutu si vozio i za koliko dana ?

 

kakav je asfalt, da li je blizina mora u junu problem tj. da li se kliza u krivini. Znajuci da vulkanizeri nece da krpe gumu na motorima, gde se nalaze motorbike friendly servisi ? Da li je pesak pravio probleme u blizini mora. Iz iskustva po Crnoj Gori i u Grckoj prosle godine, veoma je neprijatno kad ne slusa u krivini motor (cca 400kg)Koliko sam ispratio po stranim forumima, samo enduro motorima voze.

 

Pa posto sam razmazen, ovih nekoliko informacija me zanima

 

Oprosti, ne zameri i izvini, ali ne zvuci mi kao da zaista vozis to sto ti je na slici. Ako se, pak varam: ne slusaj gluposti "po forumima," sledi primer ovog drugara i slobodno zapucaj u Grcku, uzivaces u lepoj voznji po odlicnim putevima.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin
Na Lefkadu sam bio pre tri sezone a ovu plazu smo nasli slucajno i ostali puni utisaka samo smo ostali svega 3-4 sata jer smo morali dalje da putujemo....bilo je kao u raju a ovo je jedna od 40 najlepsih plaza u svetu.

picture285an.jpgl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / DE
  • Motocikl: Pravi- Momacki

Zainteresovan... :)

Ali pocetkom Jula,tj do 6-7 bih krenuo i max 10dana tj najbolje bi bilo 7(zbog posla)

 

ja planiram druga polovina avgusta ili pocetak septembra, hteo sam prvo da idem krajem maja ali sam zaluto u dolomitima.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja