Jump to content

Moto Zajednica

Honda NSR - svetla

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Занима ме да ли се може урадити нешто поводом светала код Хонде НСР 125, пошто су светла стварно слаба, и ноћу је прегледност никаква.

Какве би сијалице одговарале да се ставе на њу и да се боље види?

Чуо сам да су људи покушавали да ставе ксеноне, али су им се при томе истопили фарови.

 

Хвала унапред.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

То знам, то је и мени било чудно кад сам чуо.

Онда је вероватно имао неких проблема са струјом, или нешто. Сумњам да је од ксенона, па сам хтео то да проверим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Oce sijalice koje su imitacije xenona da greju vise,ali sam xenon koliko ja znam ne moze da greje vise i to toliko vise da otopi far ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Значи мислиш да када би ставио ксеноне не бих имао никаквих проблема?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki zzr1100

Zasto ksenone ?

 

Prvo sto vuce vise struje,drugo opterecenje za instalaciju,trece ako ne odradis to dobro i kvalitetno moze da ti se zapali instalacija tj motor...ali bez zezanja...

 

Prvo proveri akumulator kakav ti je !

Pa onda sijalicu promeni,stavi kvalitetniju Philips-vu !

 

mislim da je 1200 dinara par za kola,h4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

1.Xenon ne vuce vise struje,povuce vise struje pri punjenju,ali ako se namesti da manje vuce struju tj balast da sporije puni xenon onda ce se i to popraviti.

2.Halogen uvek vuce vise struje pri konstantnom radu.

3.Halogen od 35W vuce 3.5 AH dok xenon od 35W vuce oko 4AH , tu je razlika.Ali ako motor puni struju kao sto treba da puni vise od potrebne nece biti problem da drzi xenone.Primera radi moj skuter od 49ccm puni 7.5AH i toliko je i akumulator recimo.Dakle 125ccm sigurno puni preko 9AH.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki zzr1100

Hm,to jesti upravu.

 

Ali generalno mislim da decko ima problema sa strujom na njegovom motoru.Niko do sad koga ja znam se nije zalio na osvetljenje na NSR-u.

 

Mozda ce dobiti nesto samo ako kupi novu H4 sijalicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Stakleni izlomljeni far = far kao i svaki drugi izrezbaren na starijim pa i nekim novijim motociklima,gde su rebra usmerivaci nekocentrisane svetlosti sto dolazi iz sijalice odnosno u ovom slucaju xenona.

 

Ja imam xenon na KLE,a i na Golf 2,a imaju i moji drugari na motorima i imaju mnogo bolju preglednost nego sa H4,pa nisam sad siguran zasto ti mislis da tu xenon ne moze ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Na nsr-u su generalno dosta slaba svetla. Ja sam hteo da uzmem halogene sijalice, ali mi komsija elektricar rece da ne moze valjda ona u nas far, ne znam zasto, a i kao ako se stave jace sijalice mogu namotaji da stradaju. Zbog toga sam odustao. Aj bas me zanima sta ce kolega svaler da uradi po tom pitanju pa da vidim i ja, jos malo pa pocinje sezona, valjalo bi srediti motorce :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ma jok, halogene, ove koje su nama u farovima su one obicne balonke. O ksenonima nisam razmisljao zbog cene :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Jednostavno treba proveriti koliko puni motor struje i to je to.Al mora bar da 9AH puni,znaci ne verujem da puni manje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Покушавао сам нешто са другом, ставимо обичну Н4 сијалицу, и фар много боље светли, кад гледаш у њега бео је, нема ону жуту боју коју има са "балонкама", и јако добро баца светлост. Ја сам мислио да је проблем у фаровима, да они не бацају светлост добро, ал' сад сам видео да је само проблем у сијалицама.

 

Сад ми је остало само да купим 2 сијалице, и баласт да ставим за сваки случај, да сачува инсталацију ако нешто не буде одговарало.

И спојићу само једно кратко, да не вуче струју безвезе преко дана.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ali generalno mislim da decko ima problema sa strujom na njegovom motoru.Niko do sad koga ja znam se nije zalio na osvetljenje na NSR-u.

 

 

Брате, не знам како то, кога год са НСР-ом у околони ја знам сви се жале једино на светла код њега.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

moj kolega koji vozi nsr je stavio halogene 35w, merio je potrosnju struje i nema razlike u odnosu na balonke a svetli dosta bolje... mozda je to i najbolja i najjeftinija varijanta...

 

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/OSVETLJENJE/SIJALICE/SIJALICA-12V-35/35W-XENNON/prod_2946.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

Stakleni izlomljeni far = far kao i svaki drugi izrezbaren na starijim pa i nekim novijim motociklima,gde su rebra usmerivaci nekocentrisane svetlosti sto dolazi iz sijalice odnosno u ovom slucaju xenona.

 

Ja imam xenon na KLE,a i na Golf 2,a imaju i moji drugari na motorima i imaju mnogo bolju preglednost nego sa H4,pa nisam sad siguran zasto ti mislis da tu xenon ne moze ?

 

 

ja sam na kolima sa staklom i obicnim farom za h4 sijalicu stavljao ksenon, i svetli dosta bolje ali rasipa preko one tacke gde svetli i verovatno smeta drugim vozacima, a i pitanje na tehnickom dal bi proso da to neko gleda.... kod tebe mozda to nije toliko primetno kao kod mene, ili su farovi drugaciji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

moj kolega koji vozi nsr je stavio halogene 35w, merio je potrosnju struje i nema razlike u odnosu na balonke a svetli dosta bolje... mozda je to i najbolja i najjeftinija varijanta...

 

http://shop.motobike.../prod_2946.html

 

A jel znas mozda jel morao nesto da prepravlja? Interesuje me zato sto mi isti taj komsija rece kao da ne moze halogena u moj far

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

pa jel vidis kakva je sijalica iz linka sto sam nalepio, ista kao balonka znaci samo uzmes i zamenis nema prepravki...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Pa ja vidim kakva je ova sa linka al nisam znao kakva je moja, nisam to skidao nikad. Hvala na informaciji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

moj kolega koji vozi nsr je stavio halogene 35w, merio je potrosnju struje i nema razlike u odnosu na balonke a svetli dosta bolje... mozda je to i najbolja i najjeftinija varijanta...

 

http://shop.motobike.../prod_2946.html

 

A jel znas mozda jel morao nesto da prepravlja? Interesuje me zato sto mi isti taj komsija rece kao da ne moze halogena u moj far

 

Са оваквом сијалицом не требају никакве преправке. Док са обичном халогеном требаш да осмислиш неки осигурач који ће да је држи.

На нашим фаровима кад скидаш окренеш мало у десно, шкљоцне и искочи из лежишта, и вадиш у назад сијалицу за џеком. Исти принцип кад врађаш, само окрећеш лево да се се закачи.

 

Неци, јел има разлике између тих сијалица, или је једино разлика у томе што се ова са линка уврће у џек? Нема разлике у бацању светлости и то?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

nema razlike ,jace sija, ona na linku je kao xenon izgled i svetli belje malo a ima i obicna koja je i jeftinija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja