Jump to content

Moto Zajednica

Manja krajnja brzina...

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Zaprljanost

 

-karburatora

(natalozi se prljavstina od stajanja i kad povuce onda slabije ide)

 

-auspuha

(mada ovo ne moze samo od sebe)

 

-filtera za vazduh

(ako je od sundjera nije na odmet cesce ga prati em sto manje trosi em sto bolje ide)

 

Manji pritisak u gumama

(ovo se oseti na krajnjoj brzini)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ako nisi menjao lanac i lančanike onda si se zeznuo.

Motor će uvek ići istom brzinom na npr. 11000 obrtaja. Dakle ako tvoj ide 130kmh na 11000obrtaja, bez obzira u kakvom je stanju, prljav filter, loše ulje, nenaštelovan, taj menjač će na 130kmh uvek biti na 11000 obrtaja.

 

Znači ili ti sad kliza lamela ili si zamenio lanac i lančanike i stavio drugi raspored.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Zaprljanost

 

-karburatora

(natalozi se prljavstina od stajanja i kad povuce onda slabije ide)

 

-auspuha

(mada ovo ne moze samo od sebe)

 

-filtera za vazduh

(ako je od sundjera nije na odmet cesce ga prati em sto manje trosi em sto bolje ide)

 

Manji pritisak u gumama

(ovo se oseti na krajnjoj brzini)

filter sam juce prao i vratio ga, a gume sam pre voznje doduvao tako da to dvoje otpada :) jedino karburator ostaje :) hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Ako nisi menjao lanac i lančanike onda si se zeznuo.

Motor će uvek ići istom brzinom na npr. 11000 obrtaja. Dakle ako tvoj ide 130kmh na 11000obrtaja, bez obzira u kakvom je stanju, prljav filter, loše ulje, nenaštelovan, taj menjač će na 130kmh uvek biti na 11000 obrtaja.

 

Znači ili ti sad kliza lamela ili si zamenio lanac i lančanike i stavio drugi raspored.

 

nista pipao nisam... samo sam ga parkirao u garazu :) jedino za Bozic kad smo vozili onda sam turirao i palio gumu pa se mozda nesto zeznulo sta znam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Nikad nisam imao taj problem ali verovatno ubaciš u treću i zabodeš kočnicu (ili staneš točkom pred zid) i otpuštaš kvačilo pa ako se ugasi nije to a ako krene da diže obrtaje (proklizava) bez pomeranja točka onda je lamela.

Najbolje da ti objasni neko ko je to već radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Ja bih proverio i kompresiju. Ako si spaljivao gumu, i pri tome dizao na visoke obrtaje hladan motor (mislim ne zagrejan), može da se desi i da su ti karike otišle.

Takvo sam ja iskustvo imao, niam nikad zagravao 2t motor pre vožnje, jako malo, pa onda gasss. Ubrzo mi je opala i krajnja brzina, i teže je palio, ispostavilo se da je do kopresije. Znači, ne može hladan u vožnju, pogotovo ne u velike obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Nikad nisam imao taj problem ali verovatno ubaciš u treću i zabodeš kočnicu (ili staneš točkom pred zid) i otpuštaš kvačilo pa ako se ugasi nije to a ako krene da diže obrtaje (proklizava) bez pomeranja točka onda je lamela.

Najbolje da ti objasni neko ko je to već radio.

 

Lamele se pokazu kad su lose(a mogu biti samo opruge) kad klizaju na zestokom izvlacenu na visokoim obrtajuma..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Ja bih proverio i kompresiju. Ako si spaljivao gumu, i pri tome dizao na visoke obrtaje hladan motor (mislim ne zagrejan), može da se desi i da su ti karike otišle.

Takvo sam ja iskustvo imao, niam nikad zagravao 2t motor pre vožnje, jako malo, pa onda gasss. Ubrzo mi je opala i krajnja brzina, i teže je palio, ispostavilo se da je do kopresije. Znači, ne može hladan u vožnju, pogotovo ne u velike obrtaja.

 

ok, hvala pogledacu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

To je samo moje iskustvo, ne mora da znači da će se i tebi destiti isto.

Ako znaš nekog ko ima ono čudo što meri kompresiju, prosto je, zavrne se crevo umesto svećice a na drugom kraju creva je merač kompresije.

Zavergla se potom, i onda se vidi. Cvaja je to, mora kompresija da bude na nivou, bar su meni tako stariji rekli, a ako jeste dobra onda traži dalje, npr. što i sam kažeš lamele, karb., ko zna...

Pozdrav i nadam se da češ brzo rešiti problem. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

To je samo moje iskustvo, ne mora da znači da će se i tebi destiti isto.

Ako znaš nekog ko ima ono čudo što meri kompresiju, prosto je, zavrne se crevo umesto svećice a na drugom kraju creva je merač kompresije.

Zavergla se potom, i onda se vidi. Cvaja je to, mora kompresija da bude na nivou, bar su meni tako stariji rekli, a ako jeste dobra onda traži dalje, npr. što i sam kažeš lamele, karb., ko zna...

Pozdrav i nadam se da češ brzo rešiti problem. 1zdravo.gif

 

i ja se nadam :) vecina mi je rekla da imam manjak kompresije... da treba da dodam kompresiju... nikako mi to nije jasno kako i sta al valjda cu naci nekog "strucnjaka" koji zna to :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Moraš bar malo da razumeš sastav svog agregata, tu ima neki klip koji ide gore-dole, i kad ide na gore, on pravi neki pritisak, sabija

prostor, znači kopmpresuje.

Klip se kreće gore dole u cilindru, koji je približno iste veličine kao i klip, zapravo je samo malo,malo,malo širi.

Između klipa i cilindra postoje karike, koje ne daju sabijenom vazduhu da pobegne. Kada motoru oslabi kompresija, onda treba zameniti karike a ne retko i ceo klip.

Naravno u ovaj prostor koji se kompresuje ulazi i benzin.

Mislim da ti je ovo gore neka osnova da shvatiš zašto ti govore da imaš manjak kompresije.

Znači, tvoj motor je izgubio tu na snazi, i samoj pouzdanosti.

Treba to neko stručan da otvori, izmeri, pa da vidiš šta ćeš.

Ne znam kakav NSR voziš, kako je održavan ranije, i koliko je dran, niko ga sigurno nije kupio da stoji.

To su obično cvaje (cvaje-dvotaktni motori, od nemačke reči -cvajtakt-, to jest dva takta), koje su drane i loše servisirane, tako da je verovatno klip za zamenu.

Kilp sa karikama je (ja bar mislim) oko 100E za NSR, plus majstor, a može biti i dodatnih troškova (širenje cilindra, honovanje).

Ne bih da ispadnem neki pametnjaković, dajem ti moj savet, šta bi ja uradio da sam na tvom mestu.

Pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Moraš bar malo da razumeš sastav svog agregata, tu ima neki klip koji ide gore-dole, i kad ide na gore, on pravi neki pritisak, sabija

prostor, znači kopmpresuje.

Klip se kreće gore dole u cilindru, koji je približno iste veličine kao i klip, zapravo je samo malo,malo,malo širi.

Između klipa i cilindra postoje karike, koje ne daju sabijenom vazduhu da pobegne. Kada motoru oslabi kompresija, onda treba zameniti karike a ne retko i ceo klip.

Naravno u ovaj prostor koji se kompresuje ulazi i benzin.

Mislim da ti je ovo gore neka osnova da shvatiš zašto ti govore da imaš manjak kompresije.

Znači, tvoj motor je izgubio tu na snazi, i samoj pouzdanosti.

Treba to neko stručan da otvori, izmeri, pa da vidiš šta ćeš.

Ne znam kakav NSR voziš, kako je održavan ranije, i koliko je dran, niko ga sigurno nije kupio da stoji.

To su obično cvaje (cvaje-dvotaktni motori, od nemačke reči -cvajtakt-, to jest dva takta), koje su drane i loše servisirane, tako da je verovatno klip za zamenu.

Kilp sa karikama je (ja bar mislim) oko 100E za NSR, plus majstor, a može biti i dodatnih troškova (širenje cilindra, honovanje).

Ne bih da ispadnem neki pametnjaković, dajem ti moj savet, šta bi ja uradio da sam na tvom mestu.

Pozdrav 1zdravo.gif

znam ja to sto si ti naveo gore... mislim da je ovaj pre mene normalno vozio i servisirao je kod najboljeg majstora u Zlatiborskom okrugu.... tako da je to sve uredu nego sto sam ga ja zapalio ove sezone :P jer ga ne stedim ama bas ni malo non stop je na velikim obrtajima i tako to :) ali u svakom slucaju hvala na savetima sad cu ja da pocnem da se raspitujem ko bi to mogao da mi uradi pa kad otopli malo pravac kod majstora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja