Jump to content

Moto Zajednica

skije elan slx racing world cup sa vezovima

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2876 postova

takmicarske elan skije slx world cup, 192 visoke,klasicne ,iz 2000 godine,jako dobro ocuvane -ne ukrstam dok vozim,skijano 20 dana sa metalnim ,ne plastikaneri tirolija vezovima,danas da ih neko kupuje isti model u karvingu bi bi 1000 eura sa vezovima,cena daj 10 eura i nosi,zao mi da bacim profi stvar i poklon odlicni stapovi u racing narandzastoj boji,sasa novi sad 0641352299

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ništa te nisam razumeo :moto3: pogotovo ne ovaj deo:

...danas da ih neko kupuje isti model u karvingu bi bi 1000 eura sa vezovima.... :lol:

Kako si samo to izračunao :care: (dao sam ti + )

 

Ne bih mnogo da pametujem, znaš i sam da se danas skije voze do brade/nosa/max. očiju.

a da te preko 180 cm. idu u tarabu, nego mene bi možda zanimale pancerice i štapovi.

Kako stoje stvari po tom pitanju?

Tražim pancerice prvenstveno od broja 43 pa na više ako neko ima.

 

Pozdrav-Vujo032!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2876 postova

sad se takve skije vise ne prave sto neznaci da one ne mogu da se voze ako su tolko visoke jer im je onda bila takva konstukcija.A 2000 godine su skije vec bile smanjene .Ja sam pre 20 godina vozio najvece skije od 220 cm.Sto se tice cene danas je takva skija ali u karvingu posto se ona stara ne pravi oko 700 eura a vez oko 300.Pogledaj malo svetski kup u skijanju ,danas je bio valda Adel Boden u svajcarskoj slalom-znaci najkraca skija ,ali staza nije bila previse strma i zatvorena i sve skije su bile vislje od takmicara.Pre neki dan je bio veleslalom zene skija bar 10-15 cm veca.I ja sam se iznenadio vise to tolko ne pratim,amoguce je da su opet dosli da zakljucka da skija treba da je veca.Razlika izmedju karviga i obicne skije je ta sto je bocna ivica skije vise zaobjenija i boguce je opisati isti luk sa kracom skijom a ona je i laksa za manevrisanje.Postoji i razlika u tehnici skijanja ali za onog ko dobro skija potpuno je nebitno na kojoj skiji vozi.Moje je misljenje da za pocetnike uopste nije bitno koju skiju voze jer ce se dosta napatiti da nauce.Elan je pre 30 godina pravio skiju sa promenljivom geometrijom.Slija je bila sastavljena iz 2 polovine-po duzini podeljeno i spojeno na 3 mesta a geometrija se stelovala po zelji imbusima.Ta skija nikad nije zazivela.U to vreme je smisljen i monoski-daska kao za snoubord ali se stoji pravo i namenjena je za dubok sneg i vozi se sa klasicnim pancericama.To su znali da skijaju samo vrhunsi skijasi i ni to nije zazivelo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2876 postova

imam ja takmicarske alpina sr 84 pancerce, broj 43,crne sa metalnim kopcama koje se steluju na sraf,a sama pancerica ima stelovanje nagiba napred nazad i levo desno kao i svaka profi gojzerica.U dobrom su stanju,cena 25 eura.Sada imam vrhunske ali rekreativne pancerice i razlika je velika za onog ko moze da oseti.Sa ovom starom alpininom koju prodajem je moguce osetiti svaku promenu na stazi i korigovati je extra brzo i precizno,a ako jos imas i takmicarsku skiju uzitak je zagarantovan-kao da vozis auto za trku -skakuce na sve strane ali ide tamo gde ti hoces.sasa novi sad 0641352299

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Kolko rece, 10€! Za te pare se rentira skija max 1 dan. Bila nekad dobra skija.

inace, nisam siguran za te cene koje si spomenuo. Mozda nisam dobro video ali u sred Cortine, pre manje od 10 dana, za najskuplju full carving skiju koju sam video cena je bila oko 400-450€ + vezovi 200-250€! Za skije se ne secam koji model je bio u pitanju, ali vezovi su RRR do 200Kg sto dovoljno govori o kvalitetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1455 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ja i dalje teram Elanove "tarabe" od 190cm, iz inata svima, lepo se provodim, i necu kupovati ove igrackice od karvinga, dokle god se budu nalazile tarabe za smesne pare. Vozite muske motore, muske terence, muske skije, i nosite pantalone!!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1455 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Zovem te vecera ili sutra.

 

 

Mene??? OK, ocekujem poziv. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja