Jump to content

Moto Zajednica

kupovina bmw r1150 gs adventure

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

A šta ako ti naleti neki lep ktm 990 adv u plavoj boji? Ja bih plakao :-)

 

e, ovo je nizak udarac.....nešto slično kao kada si spakovan, pališ motor i ideš na godišnji , pa ti posle 20-30 kilometara od kuče glas pozadi postavi najneugodnije pitanje "jesi li ugasio bojler?"...onoga trenutka više nisi siguran da je ugašen.....0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: leskovac

nema šanse! ja sam afrikanac u duši i taj motor obozavam,pre par dana sam imao lep primerak u ponudi,ali rekoh sebi treba i nešto drugo da se proba, tako da je pala odluka na bmw-a i to u silver boji

post-8711-0-54022300-1358203888_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Ovo je zaista bila šala. Izvinjenje budućem ktm/bmwdziji. Videste li smajlija u postu?

Kad već piskaramo, nemoj da ti boja motorcikla bude glavna vodilja. Lepo je ako naletiš na željeni kolorit, ali pre svega gađaj suštinu. Doduše, švajcarsko tržište je veliko pa možda možeš da nađeš ono šta poželiš.

Meni se lično čini da u ranijim godištima dominiraju crni, a u kasnijim sivi. Beli dolaze 'na kraju'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: BMW 1200GS

E ovako:vozi sam gs1100 i gs1150 to po nekih 40000-50000km i mogu ti reci da sam bio zadovoljan.Na 1150 su otklonili sve one sitnice koje su falile na 1100.Prodo sam ih sa oko 90000km i jos se srecno voze.Obrtni momenat je dobar,potrosnja mi nikad nije prelazila 8l i ako sam na auto putu terao i po 180kmh,po gradu tu do 7l a na otvorenom oko 5-6l.Jedina stvar na koju moras da pazis je potrosnja ulja,zna da potrosi i po 1l na 1000km.To se nije desavalo na 1100.Izbegavaj grad i gradsku voznju to mu bas ne prija zbog pregrevanja.Po gradu i na otvorenom se vozi ko bicikl,lako i okretno.Sto se tice odrzavanja mozes sve sam ako se malo razumes u mehaniku,delove mozes da nabavis preko ebay povoljno.Mada dosta stvari pasuje sa razno raznih automobila pa tako ako muka natera moze da posluzi.I da redovno radi servis i po servisnoj knjizi sta treba,ima da se navozas bog da te vidi.

Posto sam kupio 1200gs javicu vam za kojih par desetina km kakva mi je iskustvo i dal sam se pokajao.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: leskovac

da, čuo sam da troše ulje i čitao na forumu da li mineralno ili sintetičko ulje da se sipa u njega, ali za sada je samo bitno da se kupi, a otom potom oko održavanja. Meni je bitno da sam po mišljenju forumaša izabrao u globalu dobar i pouzdan model,a šta ću da kupim i u kakvom će stanju biti o tome ću naknadno pisati.

koliko sam shvatio,bitno je da bude sa što više dodatne opreme i sa privlačnim vizuelinim stanjem(očuvan) a km nije presudna( da li ima 50,80 ili 100k km)

hvala svima na komentarima i pružanoj podršci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

...a šta ću da kupim i u kakvom će stanju biti o tome ću naknadno pisati.

koliki ti je budžet? Ako je neumesno pitanje, izignoriši ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ako su to 6-7-8 hiljade u pitanju ti mozes uzeti odlican primerak. Nikako ne kupuj bez kofera i brdo opreme jer imas dovoljno para za full opciju.

 

Puno srece u trazenju!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Hahaha, prekrstio si se!

I ja sam po netu nailazio na adv modele sa malim tankom. Izgleda sa su i takve pravili. Ne znam da li sam vec rekao, ali 1150adv se prodavao u razlicitim nivoima opreme u zavisnosti u kom periodu i za koje trziste je pravljen. Znam da neki nisu imali kres barove. Npr moj je kupljen u Sankt Peterburg-u (Rus) i za to trziste nisu imali onaj plasticni blatobran na zadnjem tocku sto se kaci kod kardana.

 

Inace, kao sto Mikulanac vec rece, za taj budget mozes da kupis odlican komad.

 

Vidim ja da je sve pod kontrolom i da ces ovu akciju rutinski odraditi. A i mi se radujemo da dodjemo u LE da zalijemo bembaru! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Ako budes mogao da biras batali plastikance od kofera. Na linku oglasa pise neka tezina 328kg???

hahaha, mozda je blindiran. doduse, u USA ga zovu "BULLETPROOF" :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ne vidim niti jedan valjani razlog da sa tim budzetom kupujes motore sa 100.000+ km. Da li si se bas odlucio za 1150 adv? Pitam jer u tom cenovnom rangu imas mladje GS1200.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: leskovac

ne bih običan gs pa makar bio i 1200,mora da ima ADV na sebi. A što se tiče kilometraže u švajcarskoj se rade redovni servisi tako da nema problema,zamene i srede oni sve što nije dobro i takav su narod da ne prodaju sa skrivenim manama i problemima, a što je veča kilometraža to je cena manja cena je manja

ovaj nema nikakav problem a ima sve od opreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Druze, za pocetak nemoj biti naivan. Od kada su narodi istocne Evrope preuzeli primat u trgovini motornih vozila rec postenje polako pada u zaborav.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja