Jump to content

Moto Zajednica

Prva voznja skutera

Recommended Posts

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Sine, ako se baš desi, padni. Boleće te sve što ugruvaš. Čisto da znaš. I ima da skršiš plastike. I to boli samo na drugi način. A ako kreneš od toga da ćeš pasti, pašćeš nema boga. Bolje kreni sa time da uživaš pa možda i nećeš pasti. Što kažu, "čile, dešava se". Nema toga koji nije pao a ozbiljno vozi nešto na dva točka. Par najgorih padova sam imao baš sa biciklom.

 

Nego, nabavi ti Tomos APN6 pa uči na njemu. To ti je dobar uvod u motore. Skuter je... jbg, hoklica na dva točka sa motorom. Tomosa cepaj jednu sezonu pa traži pravi motor posle toga. To ti je moj savet. I ne nasedaj na podsmeh za Tomosa. To je pravi motor sa menjačem samo je toliko mali da je baš bicikl. A sve ćeš naučiti što treba da sedneš na pravi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Najbolje ,kao sto su svi gore rekli, je da malo provezbas na prazan poligon ili parking. Posto sam pomogao na nekoliko drugarice da bas kao u tvom slucaju savladaju strah od pad, evo nekoliko saveta:

-kad pocnes da vezbas pocni samo sa davanje gasa i drzanje pravca, ako imas neku liniju probaj da je gazis tockom, kad stignes na kraj poligona, zaustavi se koristeci zadnju kocnicu i okreni motor u suprotni pravac tako sto ces spustiti noge i gurati dok sedis na njemu (na taj nacin ces shvatiti kakav okretni radius ima). Ponavljaj sve ispocetka dok shvatis kako motor drzi pravac na razlicitim brzinama.

-kad zavrsis sa ovim stani i spusti noge i podigni se malo sa sedista, i probaj malo da iskosis motor levo desno kako bi stekao osecaj koliko je motor tezak

-zatim uzmi par flase od 2l, napuni ih vodom i postavi ih duz linije na oko 10-15m razmaka, i opet ponovi vezbu pravca samo sto ces kad stignes do flase uraditi mali slalom, kako budes uvezbao mocices ili brze da ides ili da smanjis razmak izmedju flase.

- postavi flase na oko 1,5m jednu od drugu, ubrzaj do 30km/h i kad predjes izmedju flase zakoci lagano kako bi stao, probaj istu vezbu postepeno povecavajuci snagu kojom kocis, kad shvatis kako idu kocnice na 30, mozes polako povecavati brzinu

-uzmi dve flase i vezi neko kanapce od 1,5-2m za vrh flase i zategni ga, sad probaj da ubrzas i da se zaustavis pre nego sto dodirnes kanapce ali i da istovremeno sto blize mu pridjes.

 

A sve ostalo ce samo po sebi doci uz dosta vezbanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Gilera 50ccm se racuna kao moped, i za njega ti ne treba A kategorija, vec PSP, odnosno, poznavanje saobracajnih propisa. Ipak, ako nije registrovan, imaces problem. :-( Mnogo veci od straha.

 

A jel mogu ja s mojih 16 godina da ga registrujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Ne mozes na svoje ime dok ne napunis 18, ali mozes na primer na ime oca, mocices da vozis bez ikakvog problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

Evo i ja da pametujem :)

 

za voznju mopeda ti treba dozvola, registracija i kaciga (bilo bi lepo i rukavice, tek prosle godine sam ih kupila i sacuvale su mi dlanove). I ostatak opreme koliko budes u mogucnosti da obezbedis.

 

Dozvola:

 

Morao bi za PSP odnosno AM da polazes jer ti probna B ne vazi kao dozvola za moped. Procackaj po forumu, bila je tema pre par meseci o AM i probnoj B. Cini mi se da je neko pitao za svoje dete...Dozvola ti je neophodna da ne bi za par meseci otvarao temu kako da izbegnes da platis mnogo hiljada dinara kaznu(mislim 100.000 ili vise)... Takodje da u slucaju udesa ne daj boze ne bi pisalo po forumu ili jos crnje i gore u novinama pu pu daleko bilo "taj i taj bez posedovanja vozacke dozvole vozio i desilo se__________(dopisi sam sta sve moze da se desi).

I trece verovatno i najbitnije, ti moras da odlicno poznajes propise. I da imas papir/plastiku na kojoj pise da ih poznajes i da ti je dozvojeno da vozis.

 

Registracija:

OBAVEZNO! Imas puno tema na temu istekle registracije, procackaj po forumu i procitaj koliko neprijatno moze da bude. Sem kazni za neregistrovano vozilo moze da ti se desi da ucestvujes u sudaru sa nekim preskupim automobilom. Tvoja krivica npr. a ti neregistrovan (strasno!) i nemas osiguranje koje ce pokriti skupu stetu koju si napravio (jos strasnije!). Da ne pominjem to sto ces stalno biti u strahu da te ne zaustave, o detinjim i opasnim pokusajima bezanja od policije sa 50ccm i da ne pricam...

 

Kaciga:

Znas zasto ti je neophodna, integralna obavezno da ne razbijes bradu, zube, vilicnu kost itd... I obavezno vezana, vezivanje moze da napravi razliku mrtav-ziv!

 

Rukavice: Dlanovi se lako oderu i pri najblazem padu, ali tebe bas briga verovatno ne peres sudove pa to i nije tako bitno :)

 

A sad o strahu: poligon, prazan parking, dvoriste...sta god... Kacigu na glavu, sednes na motorce i polako. Naucis da ides pravo, da skreces, vezbaj "osmicu" itd...Vidi koliko "prima gas", kako koci...Za kratko vreme ces shvatiti kako se upravlja skuterom. Namerno necu da kazem da ces nauciti da vozis. Jer neces. To dolazi posle.

 

Uzivaj! Pozz

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Evo i ja da pametujem :)

 

za voznju mopeda ti treba dozvola, registracija i kaciga (bilo bi lepo i rukavice, tek prosle godine sam ih kupila i sacuvale su mi dlanove). I ostatak opreme koliko budes u mogucnosti da obezbedis.

 

Dozvola:

 

Morao bi za PSP odnosno AM da polazes jer ti probna B ne vazi kao dozvola za moped. Procackaj po forumu, bila je tema pre par meseci o AM i probnoj B. Cini mi se da je neko pitao za svoje dete...Dozvola ti je neophodna da ne bi za par meseci otvarao temu kako da izbegnes da platis mnogo hiljada dinara kaznu(mislim 100.000 ili vise)... Takodje da u slucaju udesa ne daj boze ne bi pisalo po forumu ili jos crnje i gore u novinama pu pu daleko bilo "taj i taj bez posedovanja vozacke dozvole vozio i desilo se__________(dopisi sam sta sve moze da se desi).

I trece verovatno i najbitnije, ti moras da odlicno poznajes propise. I da imas papir/plastiku na kojoj pise da ih poznajes i da ti je dozvojeno da vozis.

 

Registracija:

OBAVEZNO! Imas puno tema na temu istekle registracije, procackaj po forumu i procitaj koliko neprijatno moze da bude. Sem kazni za neregistrovano vozilo moze da ti se desi da ucestvujes u sudaru sa nekim preskupim automobilom. Tvoja krivica npr. a ti neregistrovan (strasno!) i nemas osiguranje koje ce pokriti skupu stetu koju si napravio (jos strasnije!). Da ne pominjem to sto ces stalno biti u strahu da te ne zaustave, o detinjim i opasnim pokusajima bezanja od policije sa 50ccm i da ne pricam...

 

Kaciga:

Znas zasto ti je neophodna, integralna obavezno da ne razbijes bradu, zube, vilicnu kost itd... I obavezno vezana, vezivanje moze da napravi razliku mrtav-ziv!

 

Rukavice: Dlanovi se lako oderu i pri najblazem padu, ali tebe bas briga verovatno ne peres sudove pa to i nije tako bitno :)

 

A sad o strahu: poligon, prazan parking, dvoriste...sta god... Kacigu na glavu, sednes na motorce i polako. Naucis da ides pravo, da skreces, vezbaj "osmicu" itd...Vidi koliko "prima gas", kako koci...Za kratko vreme ces shvatiti kako se upravlja skuterom. Namerno necu da kazem da ces nauciti da vozis. Jer neces. To dolazi posle.

 

Uzivaj! Pozz

Sve ti je lepo rekla....odstampaj ovo a mozes da postavis i kao pozadinu na tvom racunaru.

Sve je stvar vezbe,polako i natenane i sve ces nauchiti a strah ce sam nestati.I nikako bez kacige,ni do coska ni u dvoristu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Evo i ja da pametujem :)

 

za voznju mopeda ti treba dozvola, registracija i kaciga (bilo bi lepo i rukavice, tek prosle godine sam ih kupila i sacuvale su mi dlanove). I ostatak opreme koliko budes u mogucnosti da obezbedis.

 

Dozvola:

 

Morao bi za PSP odnosno AM da polazes jer ti probna B ne vazi kao dozvola za moped. Procackaj po forumu, bila je tema pre par meseci o AM i probnoj B. Cini mi se da je neko pitao za svoje dete...Dozvola ti je neophodna da ne bi za par meseci otvarao temu kako da izbegnes da platis mnogo hiljada dinara kaznu(mislim 100.000 ili vise)... Takodje da u slucaju udesa ne daj boze ne bi pisalo po forumu ili jos crnje i gore u novinama pu pu daleko bilo "taj i taj bez posedovanja vozacke dozvole vozio i desilo se__________(dopisi sam sta sve moze da se desi).

I trece verovatno i najbitnije, ti moras da odlicno poznajes propise. I da imas papir/plastiku na kojoj pise da ih poznajes i da ti je dozvojeno da vozis.

 

Registracija:

OBAVEZNO! Imas puno tema na temu istekle registracije, procackaj po forumu i procitaj koliko neprijatno moze da bude. Sem kazni za neregistrovano vozilo moze da ti se desi da ucestvujes u sudaru sa nekim preskupim automobilom. Tvoja krivica npr. a ti neregistrovan (strasno!) i nemas osiguranje koje ce pokriti skupu stetu koju si napravio (jos strasnije!). Da ne pominjem to sto ces stalno biti u strahu da te ne zaustave, o detinjim i opasnim pokusajima bezanja od policije sa 50ccm i da ne pricam...

 

Kaciga:

Znas zasto ti je neophodna, integralna obavezno da ne razbijes bradu, zube, vilicnu kost itd... I obavezno vezana, vezivanje moze da napravi razliku mrtav-ziv!

 

Rukavice: Dlanovi se lako oderu i pri najblazem padu, ali tebe bas briga verovatno ne peres sudove pa to i nije tako bitno :)

 

A sad o strahu: poligon, prazan parking, dvoriste...sta god... Kacigu na glavu, sednes na motorce i polako. Naucis da ides pravo, da skreces, vezbaj "osmicu" itd...Vidi koliko "prima gas", kako koci...Za kratko vreme ces shvatiti kako se upravlja skuterom. Namerno necu da kazem da ces nauciti da vozis. Jer neces. To dolazi posle.

 

Uzivaj! Pozz

A gde da uzmem tu dozvolu za PSP?jel mora da polazem u auto skoli ili?Ali imam i problem,posto ja cu da vozim a na majku ce registacija da se vodi,jel i ona mora da ima za A kategoriju ili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Sada vise nemam osecaj , nego sam siguran :takoje:

 

Ako registrujes na majku i onda ne daj Boze padnes, onda nece tebe boleti nego majku .

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Sada vise nemam osecaj , nego sam siguran :takoje:

 

Ako registrujes na majku i onda ne daj Boze padnes, onda nece tebe boleti nego majku .

 

Majke mi sam ozbiljan,ajde mi pomogni,gde se polaze za PSP?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Strah ce nestati cim budes seo na motor....cujes zvuk....osetis vetar i ureze ti se u srcu za ceo zivot!

 

cuje zvuk skutera hahahahah. enivej, brate prvi motor koji sam ikada vozio je gsxr 600 k9 : )))), tek posle cele sezone vozenja gsxr-a seo sam prvi put u zivotu na skuter od drugara i oduzeo sam se od straha koliko se nesigurno osecam na toj tepsiji...

iskreno se mnogo sigurnije osecam na r-u nego na tome. treba da se plasis zato sto ce svi da te oduvavaju u saobracaju, a sto se tice voznje i ostalog ne treba da se bojis, to je ko bicikla, samo sto se sedi kao kad sednes na wc solju. da si ziv i zdrav i da

batalis skuter i kupis motor. pozdrav!

E ajde zuji oko kafica i pocni da razmislajs koje ces fila papuce uskoro ce sezona...

 

s tobom u pare na kojoj god oces stazi. glupost vecu nisam procitao, uvek nosim ful opremu i 70% moje voznje nije grad. a posto je ovo gore otvorena prozivka sa tvoje strane dodji u beograd ili biraj stazu, dacu ti priliku da mi se napases ...

edit: lol pa ti ni ne vozis motor nego skuter, sta ces ti na moto forumu. aj sad da zovemo i ljude sa bicikla foruma do dodju ovde da prozivaju. samo ti vozi svoju wc sholju i gledaj svoja posla smekeru, a tatu svog prozivaj da se vozi oko kafica a mamu da nosi papuce

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Strah ce nestati cim budes seo na motor....cujes zvuk....osetis vetar i ureze ti se u srcu za ceo zivot!

 

prvi motor koji sam ikada vozio je gsxr 600 k9 : )))),

 

Odlican primer za prvi motor, steta sto nije bila hiljadarka, zar ne? 0stabre.gif

 

steta sto nije bio 750

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Evo ovako posto vidim da nisi bas upucen:

 

Lekarsko uverenje: se vadi u dom zdravlje, prilikom dobijanja ovog dokumenta potrebno je da predjes lekarski pregled i da naglasis da je za polaganje i koju kategoriju polazes (mozes i vise kategorije sa jedno lekarsko)

Potvrda o polozenom vozackom ispitu: to ti je dokument koji dokazuje da si zavrsio polaganje u auto skoli, prilikom upisa na polaganju treba ti lekarsko uverenje i neki licni dokument (licna karta, pasos, a nisam siguran da li jos moze na djacku knjizicu, koju sa ja inace dao kada sam polagao PSP).

Vozacka dozvola: Vozacka se izdaje u SUP, nju mozes dobiti uz potvrdu o polozenom vozackom ispitu i lekarsko uverenje. U njoj su navedene kojim kategorijama vozila smes da upravljas.

Saobracajna dozvola: predstavlja dokaz o vlasnistvu vozila, izdaje je SUP, lice na koje ce se voditi vozilo mora da bude punoletno. Biceti potrebno licna karta, kupoprodajni ugovor, stara saobracajna, i dokaz o izvrsenom tehnickom pregledu, kao i osiguranje vozila. U slucaju da se odlucis za motor koji nije sa nasim tablicama, trebace ti i dokaz o isplati carinskih duznosti, dokaz o poreklu i vlasnistvu vozila, potvrda o prispecu vozila i inostrana saobracajna dozvola.

Tehnicki pregled: se vrsi na godinu dana, kada ides na tehnicki pregled potrebno je da vozilo bude cisto, propisno obojeno (misli se na to da npr. prednji deo maske ti bude zut, zadnji plav, a motor bi trebao da bude sav crn) i da nije osteceno vise od 5% karoserije, odnosno maske, uz to treba ti i licna karta vlasnika vozila.

Osiguranje vozila: postoje vise vrste osiguranja vozila, za registraciju je samo neophodno da imas osiguranje od autoodgovornosti, odnosno najbazicnije, sve ostale vrste osiguranja pokrivaju manje vise sve ostalo, ali su naravno i skuplje (ja licno uzimam osiguranje autoodgovornosti i osiguranje putnika, i izlazi negde oko 1500din)

 

E sad kad pribavis sva ova dokumenta, kako bi vozi svoj skuter kod sebe moras da imas vozacku dozvolu, saobracajnu dozvolu i osiguranje. I to je to.

A sto se tice tvog pitanja, vlasnik vozila ne mora imati kategoriju za upravljanje tim vozilom kako bih mogao da ga registruje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Evo ovako posto vidim da nisi bas upucen:

 

Lekarsko uverenje: se vadi u dom zdravlje, prilikom dobijanja ovog dokumenta potrebno je da predjes lekarski pregled i da naglasis da je za polaganje i koju kategoriju polazes (mozes i vise kategorije sa jedno lekarsko)

Potvrda o polozenom vozackom ispitu: to ti je dokument koji dokazuje da si zavrsio polaganje u auto skoli, prilikom upisa na polaganju treba ti lekarsko uverenje i neki licni dokument (licna karta, pasos, a nisam siguran da li jos moze na djacku knjizicu, koju sa ja inace dao kada sam polagao PSP).

Vozacka dozvola: Vozacka se izdaje u SUP, nju mozes dobiti uz potvrdu o polozenom vozackom ispitu i lekarsko uverenje. U njoj su navedene kojim kategorijama vozila smes da upravljas.

Saobracajna dozvola: predstavlja dokaz o vlasnistvu vozila, izdaje je SUP, lice na koje ce se voditi vozilo mora da bude punoletno. Biceti potrebno licna karta, kupoprodajni ugovor, stara saobracajna, i dokaz o izvrsenom tehnickom pregledu, kao i osiguranje vozila. U slucaju da se odlucis za motor koji nije sa nasim tablicama, trebace ti i dokaz o isplati carinskih duznosti, dokaz o poreklu i vlasnistvu vozila, potvrda o prispecu vozila i inostrana saobracajna dozvola.

Tehnicki pregled: se vrsi na godinu dana, kada ides na tehnicki pregled potrebno je da vozilo bude cisto, propisno obojeno (misli se na to da npr. prednji deo maske ti bude zut, zadnji plav, a motor bi trebao da bude sav crn) i da nije osteceno vise od 5% karoserije, odnosno maske, uz to treba ti i licna karta vlasnika vozila.

Osiguranje vozila: postoje vise vrste osiguranja vozila, za registraciju je samo neophodno da imas osiguranje od autoodgovornosti, odnosno najbazicnije, sve ostale vrste osiguranja pokrivaju manje vise sve ostalo, ali su naravno i skuplje (ja licno uzimam osiguranje autoodgovornosti i osiguranje putnika, i izlazi negde oko 1500din)

 

E sad kad pribavis sva ova dokumenta, kako bi vozi svoj skuter kod sebe moras da imas vozacku dozvolu, saobracajnu dozvolu i osiguranje. I to je to.

A sto se tice tvog pitanja, vlasnik vozila ne mora imati kategoriju za upravljanje tim vozilom kako bih mogao da ga registruje.

ajde dodji na PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1357928930[/url]' post='1426478']
1357900453[/url]' post='1426167']
1357877273[/url]' post='1426093']
1357863246[/url]' post='1426064']

Strah ce nestati cim budes seo na motor....cujes zvuk....osetis vetar i ureze ti se u srcu za ceo zivot!

 

cuje zvuk skutera hahahahah. enivej, brate prvi motor koji sam ikada vozio je gsxr 600 k9 : )))), tek posle cele sezone vozenja gsxr-a seo sam prvi put u zivotu na skuter od drugara i oduzeo sam se od straha koliko se nesigurno osecam na toj tepsiji...

iskreno se mnogo sigurnije osecam na r-u nego na tome. treba da se plasis zato sto ce svi da te oduvavaju u saobracaju, a sto se tice voznje i ostalog ne treba da se bojis, to je ko bicikla, samo sto se sedi kao kad sednes na wc solju. da si ziv i zdrav i da

batalis skuter i kupis motor. pozdrav!

E ajde zuji oko kafica i pocni da razmislajs koje ces fila papuce uskoro ce sezona...

 

s tobom u pare na kojoj god oces stazi. glupost vecu nisam procitao, uvek nosim ful opremu i 70% moje voznje nije grad. a posto je ovo gore otvorena prozivka sa tvoje strane dodji u beograd ili biraj stazu, dacu ti priliku da mi se napases ...

edit: lol pa ti ni ne vozis motor nego skuter, sta ces ti na moto forumu. aj sad da zovemo i ljude sa bicikla foruma do dodju ovde da prozivaju. samo ti vozi svoju wc sholju i gledaj svoja posla smekeru, a tatu svog prozivaj da se vozi oko kafica a mamu da nosi papuce

Uuuuuu izvini rossi nisam te prepoznao...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

@gixxersixxer :rat2:

 

Kako to mislis sta ce on koji vozi skuter na moto forumu? Ili neko drugi ko vozi skuter? Npr. ja...

 

I kako to mislis skuter=wc solja?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

POčelo je :(

 

 

:ups::ups::ups: Bez obzira što mnogi potenciraju da skuteri nisu motori, moram da vas razočaram, oni to ipak jesu. I Kymco od 49 ccm i Nexus od 800 ccm su motori, hteli vi to da priznate ili ne. Kad naprave wc šolju sa točkovima, onda će to biti pokretna wc šolja, a skuter to nije. To bi bilo kao kad bi za R motore neko rekao, to nisu motori, to su pokretne sprave za mučenje, jer posle 15 min vožnje istog imaš utisak kao da te je pohebalo 2 čete vojnika (ovo nije moje mišljenje, ovo je samo primer i time ne želim nikog da vredjam). Pozz i apelujem da se smire strasti ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

Sada vise nemam osecaj , nego sam siguran :takoje:

 

Ako registrujes na majku i onda ne daj Boze padnes, onda nece tebe boleti nego majku .

 

Mozda ti nije bila namera ali si pogodio u srz problematike. Mama je odgovorna za zivot svog maloletnog mladunceta, mama kupuje motor, mama brine, mama placa popravke, mama place ako dete padne... Bio motor registrovan na nju ili ne bio...

Nadam se samo da je dete svesno koliko je nezrelo i koliko oprezno treba da bude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1357933611[/url]' post='1426527']

@gixxersixxer :rat2:

 

Kako to mislis sta ce on koji vozi skuter na moto forumu? Ili neko drugi ko vozi skuter? Npr. ja...

 

I kako to mislis skuter=wc solja?

 

Ako je skuter wc solja onda je R pisoar.....kad sednes na wc solji odmoris se ko covek...a sa pisoram stojis 15min i sve te zivo boli.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja