Jump to content

Moto Zajednica

Savet oko izbora gume....

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki Inazuma GSX 750

Pozdrav svima....Doslo je vreme da se promeni zadnja guma na motoru,pa sam hteo da se posavetujem sa vama oko izbora i kvaliteta pneumatika....Vozim suzuki gsx 750 inazuma velicina zadnje gume 170/60 zr 17 .Voleo bih da cujem vasa iskustva i savete i nadam se da cete mi pomoci u izboru....Naravno ako neko zna za neku akciju i sl. i to dolazi u obzir.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Michelin Pilot Power ili

Dunlop Sportmax GP

 

 

Pozdrav svima....Doslo je vreme da se promeni zadnja guma na motoru,pa sam hteo da se posavetujem sa vama oko izbora i kvaliteta pneumatika....Vozim suzuki gsx 750 inazuma velicina zadnje gume 170/60 zr 17 .Voleo bih da cujem vasa iskustva i savete i nadam se da cete mi pomoci u izboru....Naravno ako neko zna za neku akciju i sl. i to dolazi u obzir.... :)

post-19758-0-76107600-1357822914_thumb.jpg

post-19758-0-16485200-1357822922_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ja imam Bridgestone BATTLAX BT-023 Sport-Touring gumu i zadovoljan sam, mozda joj je malo slabija tacka mokar asfalt pa treba malo opreznije sa gasom, ali generalno sasvim dobro radi posao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki Inazuma GSX 750

Da osvezim temu :) Imam u ponudi gume proizvodjaca AVON,gume su proizvedene 2010 godine,nove su,nikada montirane....Da li ta godina proizvodnje remeti nesto i da li neko zna da mi kaze nesto u vezi te marke?Da li se isplati uzeti ove gume,s' obzirom da je cena korektna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Da osvezim temu :) Imam u ponudi gume proizvodjaca AVON,gume su proizvedene 2010 godine,nove su,nikada montirane....Da li ta godina proizvodnje remeti nesto i da li neko zna da mi kaze nesto u vezi te marke?Da li se isplati uzeti ove gume,s' obzirom da je cena korektna?

 

gosha je jednom kupio avon i trajale su mu 30k i nisu bile ni do pola potrosene1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Da osvezim temu :) Imam u ponudi gume proizvodjaca AVON,gume su proizvedene 2010 godine,nove su,nikada montirane....Da li ta godina proizvodnje remeti nesto i da li neko zna da mi kaze nesto u vezi te marke?Da li se isplati uzeti ove gume,s' obzirom da je cena korektna?

 

gosha je jednom kupio avon i trajale su mu 30k i nisu bile ni do pola potrosene1zdravo.gif

 

Obično kada gume dugo traju, znači da su tvrde, odnosno ne prijanjaju na podlogu koliko neke mekše. Kakvo je bilo iskustvo sa tim gumama u vožnji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Obicno je koliko para toliko muzike (kao analogija za koliko mekane, toliko ljepljive i toliko kratkotrajne).

Da drze i da se ne trose ne moze. To je jare i pare prica.

 

ALI, ako neces voziti na koljenu, onda su ti bolje tvrdje, jer drze dovoljno za tebe ( a ovo "za tebe" je kljucno i po tome treba da biras)

 

* ovo je duza verzija MireCBR-ovog posta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 820 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ako ga obaras, uzimaj mekse, jeste da krace traju, ali si i malo sigurniji. Ja imam odlicno iskustvo sa Bridgstone BT gumama i sada sam stavio Metzeler Sportec i zadovoljan sam - napomena jedna, ne vozim po kisi itd, tako da nemam pojma kako se ponasaju na mokrom, na suvom su i jedne i druge odlicne!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R & KTM 250SX

Imam Metzeler M3, djubre od gume :jok:

Vozim po gradu i otvorenom putu 50:50.

To što guma duže traje, ja na to ne dajem 5 para.

Mora da drži, a da bi držala mora i da se troši, ne znam ima li bitnija stvar na motoru od guma, naravno posle kočnica.

Koliko sam čačkao po netu i čitao mišljenja, moja sledeća guma definitivno Michelin pilot road 2 ili 3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Imam Metzeler M3, djubre od gume :jok:

Vozim po gradu i otvorenom putu 50:50.

To što guma duže traje, ja na to ne dajem 5 para.

Mora da drži, a da bi držala mora i da se troši, ne znam ima li bitnija stvar na motoru od guma, naravno posle kočnica.

Koliko sam čačkao po netu i čitao mišljenja, moja sledeća guma definitivno Michelin pilot road 2 ili 3.

 

To ja koristim trenutno, kao neki kompromis. Nisam jos nikud kliznuo (na nepodmazanoj podlozi :D ) sa ovim gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki Inazuma GSX 750

Hvala na iznetim iskustvima,siguran sam da ce mi pomoci pri odabiru....Posto je moja zadnja guma 170/60 zr17,kako kazu svi prodavci dosta retka,mnogi mi preporucuju da uzmem 180/55 zr 17...Sta vi mislite o tome,da li ima neke smetnje?A takodje hteo sam da pitam, da li je neko imao iskustvasa sa MICHELIN PILOT POWER (jednokomponentna guma)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Pre neki dan uz'o Pirelli Angel ST (sport turing guma) za GSXR-a. Zadivljujuće dobro leži za jednokomponennu gumu. Doduše, nije baš ni jeftina. Pre toga sam imao pomenuti Metzeler, ali teško mi je da poredim jer je ta guma davno bila nova, vozio sam je potrošenu u poslednje vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: sabac
  • Motocikl: yamaha r6

POZDRAV SVIMA.IMAM U PONUDI NOVE AVON GUME "VIPER SUPER SPORT" 120/60-17,180/55-17 PA ME ZANIMA JEL IMA NEKO ISKUSTVA SA NJIMA,KAKO SE PONASAJU U KRIVINAMA I KAKVA SU GUME GENERALNO?

UNAPRED HVALA...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 820 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Imam Metzeler M3, djubre od gume :jok:

Vozim po gradu i otvorenom putu 50:50.

To što guma duže traje, ja na to ne dajem 5 para.

Mora da drži, a da bi držala mora i da se troši, ne znam ima li bitnija stvar na motoru od guma, naravno posle kočnica.

Koliko sam čačkao po netu i čitao mišljenja, moja sledeća guma definitivno Michelin pilot road 2 ili 3.

 

Sta ti se konkretno ne svidja? Pretpostavljam da si nove imao na motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R & KTM 250SX

Imam Metzeler M3, djubre od gume :jok:

Vozim po gradu i otvorenom putu 50:50.

To što guma duže traje, ja na to ne dajem 5 para.

Mora da drži, a da bi držala mora i da se troši, ne znam ima li bitnija stvar na motoru od guma, naravno posle kočnica.

Koliko sam čačkao po netu i čitao mišljenja, moja sledeća guma definitivno Michelin pilot road 2 ili 3.

 

Sta ti se konkretno ne svidja? Pretpostavljam da si nove imao na motoru?

 

Jednostavno tvrda guma, ne osećam se sigurno na njoj, klizi...

 

Sada je pumpam na pritisak pola bara manje od deklarisanog, zadnja 2.0 prednja 2.2, za nijansu bolje ali i dalje nije to to.

 

 

To je moje iskustvo sa njom, jbg :neznam:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja