Jump to content

Moto Zajednica

Canon 500 D - iskustva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

500D je sitan mnogo, e sad zavisi kako kome ali meni to nikako nije odgovaralo guraju mi se prsti sa nosem i okom, 550D je osetno bolji ali ista velicina tela. Dvocifrena tela i jednocifrena su glomaznija i samim tim zgodnija. Ako je za hobi manje vise onda ti nije ni bitno svaki dslr je dobar, kao i motor on moze dosta samo je pitanje koliko ti mozes :)

Obrtni ekran je totalno nepotreban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Dvocifrena tela i jednocifrena su glomaznija i samim tim zgodnija. Ako je za hobi manje vise onda ti nije ni bitno svaki dslr je dobar, kao i motor on moze dosta samo je pitanje koliko ti mozes :)

Obrtni ekran je totalno nepotreban.

 

 

Totalno potreban i korisna stvar.

 

Veliko i glomazno je zgodno? Za šta? Za odmor nije, za šetnju nije?

Ta tela su dobra samo za one kojima izričito treba dva displeja i dodatni dugmići za brže fotkanje. Event-i, svadbe, noćni klubovi, sport.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ako ti je to korisno i potrebno onda si ti prisao fotografiji sa totalno pogresne strane. Dslr ne sluzi da slikas sam sebe, to mozes i u ogledalu sa telefonom.

Koja dva displeja i dodatni dugmici za brzo slikanje, mora da imas neki spec aparat sa nekoliko shutter dugmica, custom? 1zvizduk.gif

Jedan ekran je status drugi za preview u tvom slucaju verovatno za slikanje.

 

 

Covek je pitao za 500d, kao sto rekoh, plastican i mali, ako te fotografija ne zanima a dobijas ga u zameni - prodaj ga. 300-350e

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Dvocifrena tela i jednocifrena su glomaznija i samim tim zgodnija. Ako je za hobi manje vise onda ti nije ni bitno svaki dslr je dobar, kao i motor on moze dosta samo je pitanje koliko ti mozes :)

Obrtni ekran je totalno nepotreban.

 

 

Totalno potreban i korisna stvar.

 

Veliko i glomazno je zgodno? Za šta? Za odmor nije, za šetnju nije?

Ta tela su dobra samo za one kojima izričito treba dva displeja i dodatni dugmići za brže fotkanje. Event-i, svadbe, noćni klubovi, sport.

 

Ocigledno nisi imao priliku da drzis dvocifreno telo u ruci :) Ja kad sam uzeo od tece d5100 iznenadio sam se koliko je to mali i nezgodan aparat sa tamnim trazilom...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ja hocu aparat sa kojim cu da radim ceo dan i sa kojim cu brzo da promenim parametre koji mi trebaju (wb, iso, fokus), i sto je najvaznije dva tockica jer me mnogo nervira drzanje Av dugmeta pri promeni blende, a i neprakticno je.

 

Izvinjavam se za OFF, ali ako ti je to potrebno, uzmi Nikona :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ako ti je to korisno i potrebno onda si ti prisao fotografiji sa totalno pogresne strane. Dslr ne sluzi da slikas sam sebe, to mozes i u ogledalu sa telefonom.

Koja dva displeja i dodatni dugmici za brzo slikanje, mora da imas neki spec aparat sa nekoliko shutter dugmica, custom? 1zvizduk.gif

Jedan ekran je status drugi za preview u tvom slucaju verovatno za slikanje.

 

 

 

Koji si ti mozak burazeru, otkud ti znaš da li ja sebe slikam sa aparatom ili rotirajući displej koristim za snimanje video materijala ili za hvatanje fotki iz uglova koji zahtevaju akrobacije?

Uostalom ko si ti da mi pričaš kako sam prišao fotografiji, jesi ti neki vrhovni učitelj komandant pa svi moraju da prate tvoj put?

 

A kao što ne znaš, dvocrifrena i jednocifrena tela uglavnom imaju prečice za ISO, WB, AF tačke, merenje, blendu a ne dugme zatvarača.

 

I molim te uzdrži se od glupavih komentara, ako nemaš novca za DSLR nemoj da se iskaljuješ na drugima i tražiš manu u tuđoj potrebi za DSLR-om a dodaješ svojoj.

 

 

Ocigledno nisi imao priliku da drzis dvocifreno telo u ruci :) Ja kad sam uzeo od tece d5100 iznenadio sam se koliko je to mali i nezgodan aparat sa tamnim trazilom...

 

Očigledno sam imao prilike da držim dvocifreno telo u ruci i ne želim da vucaram 4kg foto opreme dok se šetam ili dok sam na letovanju ili u bilo kojoj drugoj prilici. Ima tamno tražilo? Ja zaista ne znam šta da ti kažem. Od svih ljudi koji su napravili recenziju D5100 ovo sam samo od tebe čuo. Meni paše odlično, tebi ne paše. Kao što sam već napisao ne pada mi na pamet da vucaram sa sobom torbetinu stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

I cemu svadja uopste oko toga koji je bolji... Covek je pitao za iskustva... Ja sam drzao 500d samo jednom u ruci i koristio, ali posle 50d, 7d i 5d mark II koje sam koristio, meni ne pije vodu... Aparat je verovatno odlican, secam se jos 350d ili Rebel (kako li se vec zvao)... Nisu to losi aparati za entry level dslr... Tako da se neces pokajati ako ga kupis... Sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ako ti je to korisno i potrebno onda si ti prisao fotografiji sa totalno pogresne strane. Dslr ne sluzi da slikas sam sebe, to mozes i u ogledalu sa telefonom.

Koja dva displeja i dodatni dugmici za brzo slikanje, mora da imas neki spec aparat sa nekoliko shutter dugmica, custom? 1zvizduk.gif

Jedan ekran je status drugi za preview u tvom slucaju verovatno za slikanje.

 

 

 

Koji si ti mozak burazeru, otkud ti znaš da li ja sebe slikam sa aparatom ili rotirajući displej koristim za snimanje video materijala ili za hvatanje fotki iz uglova koji zahtevaju akrobacije?

Uostalom ko si ti da mi pričaš kako sam prišao fotografiji, jesi ti neki vrhovni učitelj komandant pa svi moraju da prate tvoj put?

 

A kao što ne znaš, dvocrifrena i jednocifrena tela uglavnom imaju prečice za ISO, WB, AF tačke, merenje, blendu a ne dugme zatvarača.

 

I molim te uzdrži se od glupavih komentara, ako nemaš novca za DSLR nemoj da se iskaljuješ na drugima i tražiš manu u tuđoj potrebi za DSLR-om a dodaješ svojoj.

 

 

Ocigledno nisi imao priliku da drzis dvocifreno telo u ruci :) Ja kad sam uzeo od tece d5100 iznenadio sam se koliko je to mali i nezgodan aparat sa tamnim trazilom...

 

Očigledno sam imao prilike da držim dvocifreno telo u ruci i ne želim da vucaram 4kg foto opreme dok se šetam ili dok sam na letovanju ili u bilo kojoj drugoj prilici. Ima tamno tražilo? Ja zaista ne znam šta da ti kažem. Od svih ljudi koji su napravili recenziju D5100 ovo sam samo od tebe čuo. Meni paše odlično, tebi ne paše. Kao što sam već napisao ne pada mi na pamet da vucaram sa sobom torbetinu stvari.

 

Takodje, samo u obrnutom smeru! No hard feelliiiingss....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

E sad sam se setio nesto .

 

Evo sajt na kome moze covek da uporedi dva fotoaparata pa da se vide slike i kvalitet iste . Slikano je isto u savrsenim uslvima .

 

http://www.dpreview.com/reviews/studio-compare#baseDir=%2Freviews_data&cameraDataSubdir=boxshot&indexFileName=boxshotindex.xml&presetsFileName=boxshotpresets.xml&showDescriptions=false&headerTitle=Studio%20scene&headerSubTitle=Standard%20studio%20scene%20comparison&masterCamera=canon_eos50d&masterSample=canoneos50d_iso100&slotsCount=4&slot0Camera=canon_eos50d&slot0Sample=canoneos50d_iso100&slot0DisableCameraSelection=true&slot0DisableSampleSelection=true&slot0LinkWithMaster=true&slot1Camera=canon_eos550d&slot1Sample=canon550d-iso100&x=0.8256442723074631&y=-0.8141203609964203

 

I sta sad ko bolje pravi slike 550 ili 50d . Postavio sam sliku na pero inace moze gore na originalnoj da se seta prozorce i da se vide druga mesta slike . Pokusajte sa svima i uporedite 550 videcete . Dugujete pice kad se vidimo .

 

Testovi su testovi, a nekad stvari moras uzeti u svoje ruke pa oceniti kvalitet.

Na testu koji si gledao, pogledaj lice dame na krti i to gornje lice, pa ga uporedi sa drugom aparatima cak i sa ff, mislim da je drasticna razlika u ostrini i boji i sl!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Kornish, meni stiže za desetak dana 600d sa kit objektivom.

Čim stigne stavljam ga na prodaju ili menjam uz moju doplatu, za Tamron 18-200 za Canon.

 

E pa stiglo ovo, pa sad ako nekom treba ovaj objektiv 18-55 iz kita neka se javi. Cenu ne znam ni sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Koji si ti mozak burazeru, otkud ti znaš da li ja sebe slikam sa aparatom ili rotirajući displej koristim za snimanje video materijala ili za hvatanje fotki iz uglova koji zahtevaju akrobacije?

Uostalom ko si ti da mi pričaš kako sam prišao fotografiji, jesi ti neki vrhovni učitelj komandant pa svi moraju da prate tvoj put?

A kao što ne znaš, dvocrifrena i jednocifrena tela uglavnom imaju prečice za ISO, WB, AF tačke, merenje, blendu a ne dugme zatvarača.

I molim te uzdrži se od glupavih komentara, ako nemaš novca za DSLR nemoj da se iskaljuješ na drugima i tražiš manu u tuđoj potrebi za DSLR-om a dodaješ svojoj.

 

 

Alo balavac smiri se malo i nemoj da bacas hejt bez razloga prelazis granicu dozvoljene bahatosti vec uveliko, pominjes neke dodatne dugmice za fotkanje, kao takve ja jedino znam za shutter button, a onda pricas o precicama, gde bijes bre ti frljas se pojmovima ko ciga slinama!

Vrhovni ucitelj komadant, hahahah, da! 0takoje.gif

Molim te prosvetli me sto se Canon aparata tice, a inace dlsr se nosi ili ne nosi, svaki je sam po sebi glomazan.

Pozdravlja te panda i kaze da si smesan!

 

post-22759-0-52806300-1360950373_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja