Jump to content

Moto Zajednica

Krivi diskovi

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1100

Postovani,

imam jedan problemcic sa prednjim diskovima na svom kawasakiju zzr1100 '98.

Naime problem se javio letos kad mi je na autoputu u toku voznje izletela plocica sa prednjeg desnog diska i verovatno ga malo iskrivila, te sad svaki put kad kocim tresu mi se jako guvernale. Interesuje me da li je ikako moguce ispraviti diskove? I ako je moguce ko to radi?

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Paracin

Ako se ne varam jedino ispravljanje je obrada na strugu ako ima dovoljno 'mesa' bar kod auta, a koliko je to preporucljivo i moguce za motor ne znam. Mozda da ipak razmisljas u pravcu zamene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Honda transalp

Mi smo uspeli da ispravimo za KLE ali sa dossta truda i to ako ti je disk skoro

nov ako je dotrajao pitanje da li se može uraditi pošto posle ispravljanja se

mora obraditi na strugu i to u alatu koji se obradi za taj disk ..pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1100

pa pocetkom ove godine sam vec menjao diskove jer su se stari mnogo istrosili bili i uzeo sam polovne, a kao da su novi 5mm debljine su. i jako mi je zao ako cu morati ponovo da kupujem druge,cuo sam da je izvodljivo e sad, nisam pametan sta mi je ciniti,a ni pri parama nisam nesto... 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Nadji podatke o minimalnoj debljini prednjih diskova za ZZR1100 ( servis manual ),izmjeri debljinu svojih,pa vidi ima li mogucnosti da ih obradjujes. :zbunjen: Obradu vrsi u radionici koja se bavi iskljucivo tim poslom. :takoje: Inace nije mi jasno kako ce ti ispasti plocica iz kljesta u voznji. :zbunjen::neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1100

nije to u pitanju nego je bas plocica izletela,neki kreten koji je menjao plocice, na onoj osovinici nije vratio osigurac,a on se stavlja sa unutrasnje strane gde stoje i plocice tako da se ne moze videti spolja da li ima ili nema osiguraca,vremeneom od vibracija se ta osovina izvukla i plocica je postala slobodna,usled brzine obrtanja diskova, on ju je lansirao,malo mi okrznula felnu i ostavila dobar trag,i umalo probila blatobran. i jedva sam je nasao na autoputu pokraj kolovoza u travi,nekih 500-600m unazad. sreca u nesreci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1100

inace minimalna vrednost debljine diska za servisiranje je 4,5mm, a maximalna debljina kod novih diskova je 5mm...sad ne znam kod kog bi to smeo da nosim na obradu, da li ima neko nekog za preporuku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1100

Iskreno ja ih ne bi obradjivao,voleo bi da ih ispravim ako je to moguće,pošto su oni jako tanki, jer ako bi ih obradio od njih ne bi ostalo ništa. Ako ni to nije moguće,vozi ću se još malo dok ne skupim pare pa da kupim druge. Jer vožnja je moguća,samo što opasno trese kad kocim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gasim po kucama...povoljno, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Arena
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1100,Yamaha Thunderace 1000

Takodje vozim ZZR-a samo stariju verziju i imam isti problem,nasao sam polovne diskove ali me moj majstor ubedjuje da je to bacanje para i da diskove mogu da obradim pardon ispravim.Kaze da njegov neki drugar to ispravlja sa nekim presama i da je u 90% uspesan,posto su diskovi losi kapiram da nemam sta da izgubim pa cu da probam,ovih dana skidam tocak i nosim mu negde u Bg-u,ne znam tacno gde.Javicu da li je bilo uspesno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

To ti je cisto gubljenje vremena, nije to mali posao, skines disk pa u radionicu, pa namestis nazad disk, probas ne valja, pa opet skidas disk pa stavljas ili polovne dobre ako nadjes ili nove, a majstor ce ti uzeti nesto za pokusaj ispravljanja, ma glavobolja veruj mi ne daj boze da ti provrti neki sraf u felni od tolko skidanja i srafljenja, skoro sam i ja menjao diskove , gorivo i postarine kostaju kao pola cene diska plus izgubljeno vreme, ja sam nasao dva diska 5 mm za 80 eur po oglasima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ma kako misle da ga isprave?Magnetna brusilica ne dolazi u obzir.pogotovo ako disk ima izbocinu na sredini to jest ako nije skroz ravna ploca(sto je sa jakim el.magnetom a brusni kamen ravna povrsinu).Na strugu treba dobar majstor koji zna to da radi a diskovi su veoma tanki za obradu te ce sigurno doci do vibracija diska i bice tesko da se lepo obradi.A kako ce na presi ,e to je vec misterija.Ja se sa tim ne bi igrao.kod mene su plivajuci diskovi,tek to ne bih znao kako da se uradi.Masina ti je jaka,brza i to treba da zaustavis sigurno.Sta ako ti majstor na presi napravi neku naprslinu,koja se na oko ne vidi a ti nalegnes kocnicu?Samo se kod nas sve popravlja i krpari.Skupi para,kupi nove i ne razmisljaj mnogo.Kako hoces,to je moje razmisljanje,ima kompetentnijih od mene,pitaj Bokilica ili jos kog drugog pa vidista ce ti reci,mozda nisam u pravu :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gasim po kucama...povoljno, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Arena
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1100,Yamaha Thunderace 1000

Pazi diskovi su losi zato sto su krivi ne istroseni,ja sam skidam nosim i vracam,a ispravljanje sa presama nije obrada diskova i kosta samo 10 evra,diskovi za moj motor su 120 evra polovni tako da cu da pokusam pa sta bude.Diaskovi nisu ispucali ili nesto slicno tako da mislim da su bezbedni,takodje majstor mi je prijatelj koji je na svom motoru ispravljao diskove i vile i vozi se bez problema.Kaze mi da ako ne moze da ih vrati recice mi jer je cena toga smesna da bi me zajebao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gasim po kucama...povoljno, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Arena
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1100,Yamaha Thunderace 1000

Da zaboravio sam da napomenem da mi je trazio da disk bude na felni nikako skinut sa nje.Nisam ga pitao zasto,ali cim budem to zavrsio javljam kako to ispravljanje presom funkcionise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa,nista ,javi kako si prosao,ali pogledaj malo bolje u louis ili negde drugde.Delovi za nas sport su uvek bili skupi(cuti ,nisi ribolovac ko ja pa vidi sta je skuplje od ova dva sporta :lol: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1100

Ti druže vidi ako to ispravljanje funkcionise pa javi, ja sam ove polovne diskove platio 170e, i posle dva meseca mi se desi ta havarija. Takodje nas kolega sa foruma mi je izašao u susret i reče da ima polovne,malo manje debljine od ovih mojih za 150e. Tako da to je cena za zzr-a u principu. A ja ispočetka hteo da uzmem nove iz louis-a, ali je par standardnih dal negde oko 300e koliko se sećam,a racing za 60e skuplji sa sve isporukom čini mi se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pošto očigledno nećete da čitate, ispravlja čovek krive diskove od udarca recimo , narvno previjene ne može i ne znam do koje tolerancije to dovodi al u svakom slučaju bar prihvatljivo. Obrada na strugu nije moguća mada jedan forumaš tvrdi da je u stanju da ih uradi. Obrada na magnetnoj brusilici isto nije moguća već kako je objašnjeno.

 

 

DISKOVI_zps0e225633.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja