Jump to content

Moto Zajednica

Saveti za motor sa oglasa??? HONDA F4i

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Nisam mogao da postavim temu u podforumu pomoc prijatelja, ne znam sto...pa stavih ovde..

 

Interesuje me da li neko zna ovaj motor,iz Beograda je...U pitanju je Honda f4i sport 2002 god....

Vidim da ima modifikovanu prednju masku kod farova,i skroz je crn,najverovatnije farban posto je u tom koloritu nema fabricki..

Cena je ok,nije fix....

Ima par klipova na youtube-u kako radi pa vidite a evo i link oglasa pa da cujem misljenja...

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2425081/honda_cbr_600_f4_i_sport/

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Svaki polovan motor u 99% sličajeva je bio na asfaltu, pitanje je samo "kako" a ne "da li je". Ovaj je skoro sigurno klizao na levoj strani i ima puknutu masku ispod desnog retrovizora i naknadno farban deo oko vizira, što znači da je najverovatnije više puta bio lupan. U prilog tome idu i zamršeni kablovi od električne instalacije kod fara, u svakom slučaju je čačkan tamo dole. Ostalo se ne da zaključiti preko slika i videa. Ler gas mu je jako nemiran i uopšte mi se ne sviđa, sad ne znam da li je to tako kod ovih modela ili i tu nešto neštima, skoro kao da mu ne radi jedan cilindar (mada mislim da ovde već preterujem). Ovo je samo kratko zapažanje na osnovu slika i videa, motor nisam video uživo, niti znam bilo šta više o njemu.

 

Proveri da li je prav, gume lanac i da li vuče, npr iz treće iz mesta, ako sve ovo prođe onda je OK (ali padan je sigurno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Pa da,i ja mislim da je definitivno padano sa njega....i te zice su mi bile sumnjive...A ler mu je nemiran jer je hladan na ovom drugom klipu,na prvom mi zvuci dobro,sta znam, nisam bas preterano iskusan..

 

Najveci mi je problem sto je vreme ovakvo,pa nemam bas mogucnosti da ga probam,ali ok.....pre Nove ga necu ni uzimati,pa mozda do tad se i otopi ovaj sneg bar malo..

 

Ako neko zna jos nesto,dobro bi mi dosli saveti...

 

The Sage hvala puno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Vlasnik ovog motora je clan foruma,prednja maska gde su farovi je modifikovana karbon folijom koja je prelepljena preko farova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Ima tu slika iz više perioda, nije baš jasno u kakvom je motor stanju trenutno, ne vredi ovako, samo lično da se vidi. I da, mislio sam na nemiran ler gas u prvom videu gde je mašina već zagrejana, mnogo oscilira, skoro kao V2 :neznam: . To je valjda zato što je to HONDA :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Mislim da ti je bolji onaj drugi, za koji si pitao u opstim temama. Mada mi nije jasno kako nalazis sve ovakve. Znam da je bitno da se pristedi ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

A jbg,nema ih bas mnogo u oglasima a oni koji verovatno nesto vrede su preko 3000....tako da ....to je mnogo kesa...

 

Ovaj deluje solidno....Mada su mu razliciti retrovizori i ima ove nogare ko od skutera....to do sada jos nisam video na supersport motoru...kao da je budzeno nesto....sta vi mislite?

 

Evo linka..

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2793640/honda_cbr_600_f4i/

 

SpaleKG tesko vreme je:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Mislim da prvo treba da odlučiš da li hoćeš F4i ili F4i Sport. To su dva različita motora - ko' dupe i uvo. Sport je pravi R, dok je CBR 600 F4i sport-turing motor. Drugačije se na njima sedi, razvoj snage je totalno drugačiji, ogibljenje, kočnice itd. Sport je naravno i skuplji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Motori su potpuno isti, razlika je samo u sedistu. Sport je lepsi ali neudobniji. Oba su F, znaci sport-turer.

Motor o kome ti (Icatenej) pricas je CBR 600 RR. E on spada u klasu Super-sport, ali covek o njemu ne razmislja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Naravno,totalno isti agregati razlika je samo u sedistu....vozio sam r-ove tako da mi nije problem u polozaju...koji je boljem stanju taj uzimam....e sad pitanje sta sve ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ja bih vise voleo sport model,mada i obican f mi je ok...

 

A sta kazete na ovaj crveni sa oglasa...dao sam link...????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Meni ovaj drugi mnogo pristojnije izgleda u odnosu na onaj prvi. Crvena boja je za Hondu mama, plus se čini da nije jako lupan čim ima fabričku šaru mada to ne mora ništa da znači. Pristojnije je i stanje motora ali ovo je samo na osnovu slika, možda ovaj drugi ima bolji aparat i bolje oprao mašinu pa bolje izgleda na slikama ::). Vidi se da slike nisu sveže.

 

Ne znam šta misliš da ćeš da postigneš ovako preko foruma, uzmi nekog bajkera pod mišku i zajedno pogledajte mašine. To je jedino rešenje, ovo je slučaj kada slika ne vredi skoro ništa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Znam tebra,samo sto u Smederevu postoji samo jedna radionica za super sport motore i majstor odatle nije bas na glasu...

Bajkere sve koje znam nisu mi bas najkompetentniji za odabir motora...

Imam drugara u Bg-u koji je inace iz Smedereva,vozi hondu cbr 600rr 2009-to a cale mu vozi Suzu L0 1000 cc,videcu sa njim da povedem njegovog majstora,jer on i njegov cale samo voze i uzivaju,ne razumeju se bas preterano dobro..

 

Naravno da cu da vodim nekog,necu sam da idem sigurno:)

 

Nego sam hteo cisto ovako preko foruma da vidim neke savete i iskustva pri kupovini..

 

A reci mi za ove dve nozice na ovoj zadnjoj hondi(crveno-crna),ove nozice ko kod skutera....ja to jos nigde ne vidoh na super sport motorima...?

Sto to?kao da je budzeno nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Znam tebra,samo sto u Smederevu postoji samo jedna radionica za super sport motore i majstor odatle nije bas na glasu...

Bajkere sve koje znam nisu mi bas najkompetentniji za odabir motora...

Imam drugara u Bg-u koji je inace iz Smedereva,vozi hondu cbr 600rr 2009-to a cale mu vozi Suzu L0 1000 cc,videcu sa njim da povedem njegovog majstora,jer on i njegov cale samo voze i uzivaju,ne razumeju se bas preterano dobro..

 

Naravno da cu da vodim nekog,necu sam da idem sigurno:)

 

Nego sam hteo cisto ovako preko foruma da vidim neke savete i iskustva pri kupovini..

 

A reci mi za ove dve nozice na ovoj zadnjoj hondi(crveno-crna),ove nozice ko kod skutera....ja to jos nigde ne vidoh na super sport motorima...?

Sto to?kao da je budzeno nesto...

 

Znam te probleme, ja čak i imam bajkere koji su promenili motora više nego gaća ali ipak sam morao da se "uzdam u se". Nikako da nađem nekog voljnog i tako...Samo ti kažem da je preko slika i oglasa nemoguće "pogledati" motor.

 

F4i nije supersport motocikl, on je "samo" sport, ili "ulični sportski motocikl" a ako baš moraš da ga svrstaš u taj neki šablon, onda je "Sport-Touring" motocikl. Taj centralni štender je prilično uobičajena stvar za ovu klasu motora, ponekad ide serijski sa motociklom a ponekad je to dodatna oprema. Kolega gore je napomenuo da postoje dve varijante Honde F4i, imaš "sport" i "normal" verziju. Sport verzija ima zamenjenu plastiku i sedište na repu i ima tzv "sedište na sprat", nema šinu za držanje (rukohvat) i nema centralni štender (ali ima rupe za njega na ramu - što dokazuje da je sport verzija samo estetski različita od normalne). Normalna verzija ima jednodelno sedište, rukohvat i centralni štender koji je fabrički tu nakačen, što znači da nije budžen.

 

F4i "Sport"

n33804051_31835158_9324.jpg

 

F4i "Normal"

27_06Hon600f4i.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ok....hvala ti puno na informacijama,sve ce mi ovo dosta pomoci.....i naravno,dok se ne vidi i proba nista od kupovine..

 

Pa se nadam negde u januaru da ce biti i slika moje nove mashine:)

Ipak sport verzija izgleda privlacnjije:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Hvala Miroslave,procitao sam ovo za centalni stender,ipak nisam bio upucen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Pa kad ne citas pazljivo sve postove :zvizduk:. Vec sam ti napisao (u opstim temama) da i moj F4i ima centralni stender. Veruj mi da je super stvar kad treba lanac da podmazes.

A ako ti se ne svidja skines ga za pola sata...

Polako sa kupovinom ima jos do sezone, a nazalost zbog cuvene "situacije" mislim da ce biti jos komada po niskim cenama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Pa Spale kad sam budala i corav:)Nije brate procitao sam nego sam zaboravio.....nesto sam u guzvi sa poslom pa sam u haosu...

Ma skinucu ga a napravice mi drugar stender za zadnji tocak...

 

Cuvena "situacija" mi ide u prilog,malo ruzno sa moje strane ali prizeljkujem da bude jos gora kako bi cene pale....A posle kako cu da skupim za gorivo kad uzmem motor e to je pravo pitanje:)))))

Shalim se,bice goriva....Ne zurim,sa prikupljnjem kesa sam gotov oko Nove Godine,tad prestajem da radim,pa cu januar i februar provesti u aktivnijoj potrazi za motorom...Vec ce u martu cene poceti da skacu predpostavljam,zbog predstojece sezone....tako da bi bilo dobro da do tada pazarim...

Iskreno se nadam da cu za oko 2500 naci nesto iole pristojno,( ne trazim perfektan i izuzetno ocuvan motor,jer cu ga voziti 2 do 3 sezone pa kasnije najverovatnije zameniti).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

^ Nece cene poceti da skacu, ne brini se, u najgorem slucaju ovi sto sada kostaju koliko kostaju, zadrzace istu cenu (u najgorem slucaju) :). To je opsta zabluda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Daj boze......to je jos bolje.....

Pa i vreme je takvo kakvo jeste,svi su tanki sa keshom...tako da se nadam da ce biti povoljnih dvotockasa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Vreme jeste takvo kakvo jeste, svi se žale da su u krizi...Samo jedno mi nije jasno, ako ste u tolikoj krizi zašto onda kupujete napucane i nabrijane motocikle? Motocikli su luksuz u ovoj a i u ostalim državama. Ako vam treba prevozno sredstvo kupite auto ili skuter a ne supersport zujalicu od 130-170 konja. Gde je tu logika? Ako nemaš para nema ni vožnje, vožnja motocikla je skup hobi i tako će uvek i biti. Treba vam još mnogo stvari pored kupovine mašine, odgovarajuća oprema, registracija koja nije zanemarljiva, rezervni delovi, potrošni delovi - koji se na supersport i sličnim motociklima brzo habaju a mnogo koštaju i najveći trošak je gorivo koje je danas super skupo a motocikl koji ima 130 konja samo tako popije pun rezervoar na 150km. Kakvo obaranje cena? Ili jesi ili nisi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Znam o cemu pricas to je sve ok....Ali ja ne uzimam super sport mashinu vec sport mashinu koja nece imati 130,150 KS vec 110 KS....

Tako da potrosnja nece biti bas tolika a delovi i oprema i potrosni materijali ok...znam sta sve ovaj hobi nosi sa sobom i ja sam spreman da se nosim s tim...

A cene i kupovina,kakve si srece....nema pravila....zavisi na sta naletis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Vidim da si u nekom postu napisao da ce drugar da ti napravi nogicu na zadnjem tocku. CBR ima i centralni stender i nogicu sa strane tako da koristis sta ti u tom trenutku odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

A znam da ima al nekako mi je ruzan.....prakticni jeste ali...

Vise mi se svidja bez cenrtralnog stendera a da imam u garazi napravljen jedan...

Jbg,malo detaljisem i smaram al takav sam:)

 

Posle Nove krecem u aktivnu potraznju za mashinom...

Kesh je na gomilici tako da samo da nadjem solidan primerak:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja