Jump to content

Moto Zajednica

metal detektor

Recommended Posts

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ok, ko je raspolozen nek kaze kad mu odgovara (neni sve osim subote 28.12). Plan je sledeci: moj prevoz iz Bgd (ili Mladenovca), mislim da je najbolje da smo na Kosmaju do 12 najkasnije, pretraga do 15-16, vitamini u Verandi u Mladenovcu, povratak za Bgd oko 19h. Ekskluzivu na ponovnu pretragu posle ravnjanja placa ima isti covek. Ako kolega razmislja o plenu (znaci zeli da ima korist od pretrage) predlazem da jednu, najvredniju stvar, zadrzavam za sebe, a sve ostalo delimo po pola s tim sto onda dolazi i vitiminizira se o svom trosku. Ko dodje zbog avanturizma moze da racuna na poklon od pronadjenog i pomenute vitamine. ;) Mislim da je to fer ponuda. Postoji jos jedan benefit, s obzirom da je lepo vreme, ako vlasnik dodje motorom za taj teren, moze do mile volje da ore po njemu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

веома занимљиво! него, ајде мало и самоградња, да ми не пропадну они делићи, ако уопште сад знам и где су.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Sve procitah i opet kazem drago mi je da se ljudi i kod nas time bave. Slovo zakona ne poznajem i nije mi logicno da se pronalazak predaje drzavi ali u ovoj zemlji svasta nije logicno. No, kakva je-takva je i nasa je. E sad, da ja opet pitam: ocel' neko da se avanturisticki proseta s tom spravicom po mom placu da se zajedno obradujemo pronalasku? A posle idemo na vitamine ;)

Код нас је, признајем, мало застарело законодавство, али у свим земљама постоји обавеза да се пронађено на откуп прво понуди надлежним музејима. У различитим земљама различито су дефинисане саме процедуре али се своди на исто. А ако музеј не откупи, или каже да није заинтересован, иду даље. У Британији се тако региструје сваки, па и најбезначајнији цвоњак који се пронађе. Оно што се на тај начин добија јесу комплетне информације о артефактима, што посредно веома доприноси проучавању прошлости. Зато наши људи кад седну пред тв одвале вилицу гледајући британске емисије о прошлости. Код нас се не долази до такве резолуције података, пре свега због неповерења и лоших закона. Али и земља нам је какви су људи у њој, како у осталим областима тако и у овој.

E, da sam ja postao arheolog... cale me bez mog znanja upisao na masinstvo. Tebi svaka cast ali cisto sumnjam u postenje vecine arhrologa kod nas. Na lokalitetu "kaludjerske livade" na kome je srednjevekovno groblje, od svega vrednog pronadjen je jedan srebrni prsten. Ostalo su navodno samo neke metalne kopce. Arheolog je sedeo ispod suncobrana sa asistentkinjom i gajbom piva dok su volonteri samo prinosili. Sve se bojim da se nije ovajdio...Sto se tice novcica, sigurno nije nadjen na registrovanom lokalitetu, mada, kod mene u kraju gde god kopnes iskace keramika. malo je povelika povrsina da bi se registrovala kao lokalitet. Inace, taj novcic je jedina stvar koju sam otudjio od svega nadjenog i to sam ga menjao za jaci detektor. Lepo si napisao da je sve neuredjeno. Zato ja cekam da se uredi, pa cu onda sve da dam u otkup drzavi. Ovima sto iznose preko granice nedam nista.

A zasto se kod vas arheologa ne javi ideja o angazovanju volontera-tragaca koji bi radili kao poverenici muzeja. Imali bi dozvolu za rad, a obavezali bi se ugovorom da uz odredjenu nadoknadu sve sto nadju daju muzeju? Eto punih muzeja i registrovanih lokaliteta. Javljam se prvi.

 

Kizo, o drugom delu tvog posta bi mogli naduga;ko konstruktivno da debatujemo. Ali [to se ti;e Kalu]erskih livada, nije baš da je samo par stvari dospelo u muzej - http://www.mgb.org.rs/sr/prodavnica?page=shop.product_details&flypage=garden_flypage.tpl&product_id=13&category_id=3 Ima još objavljenog materijala i tone dokumentacije (crteži, foto, planovi itd) jer i to je sastavni deo, i najvažniji, arheoloških istraživanja. Nije lepo nekoga optuživati a ne upoznati se sa materijom... a i bilo je pre dvadeset i kusur godina malo više arheologa tu. Zamolio bih te samo jedno - beleži mesta nalaza ako već čuvaš predmete za neko bolje i svetlije sutra, zaboravi se to u međuvremenu.

Ma ok, nebitno. Sta god da se napise uvek moze da se okrene i porekne. Super je tema pa treba izbegavati diskusiju. Sto se mene tice, ja sam striktno protiv unistavanja i skrnavljenja. Livade i sume bez ikakvih tragova su moj teren. Strasno je kad izadjes da se malo rekreiras i vidis da je njiva izgazena uzduz i popreko. Ma nije preskocen ni jedan cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Pogledao sam par tutorijala i uopste nije komplikovano za napraviti. Sad ako ima neko neki provereni tutorijal da ubaci link cisto da ne radimo po neproverenim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma to je super,sao ces sa sondom da se malo namucis...

a kad vidim one plasticne vodovodne cevi sto se na suncu savijaju...ajoj...pa krenes da mlatis levo desno a ona se krivi...

meni je dok mi nedokazu drugacije ...fabricki najbolji...ok,ima nekih koje sam video..rade ali..sta ja znam...

da ima displej..lakse se snadjem...i ne precesljan teren :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

ma to je super,sao ces sa sondom da se malo namucis...

a kad vidim one plasticne vodovodne cevi sto se na suncu savijaju...ajoj...pa krenes da mlatis levo desno a ona se krivi...

meni je dok mi nedokazu drugacije ...fabricki najbolji...ok,ima nekih koje sam video..rade ali..sta ja znam...

da ima displej..lakse se snadjem...i ne precesljan teren :)

sto posto si u pravu boklicu,,,,ali sta je tu je....dace bog i bolji detektor ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

ima sema dosta,samo treba pravu naci,,mislim sve funkcionisu samo su nijanse u pitanju...moj je radio decko iz KG,i ja sam zadovoljan,kasnije je i cesara skinuo i odradio semu i sve ostalo i mogu reci da je imao dobre rezultate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

ima sema dosta,samo treba pravu naci,,mislim sve funkcionisu samo su nijanse u pitanju...moj je radio decko iz KG,i ja sam zadovoljan,kasnije je i cesara skinuo i odradio semu i sve ostalo i mogu reci da je imao dobre rezultate

Mozes samo da dobijes dubinu, ali stabilnost i diskriminaciju tesko. Pogotovu sa pravljenom sondom. Pa ne razvijaju ljudi tehnologiju godinama tek tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

ima sema dosta,samo treba pravu naci,,mislim sve funkcionisu samo su nijanse u pitanju...moj je radio decko iz KG,i ja sam zadovoljan,kasnije je i cesara skinuo i odradio semu i sve ostalo i mogu reci da je imao dobre rezultate

Mozes samo da dobijes dubinu, ali stabilnost i diskriminaciju tesko. Pogotovu sa pravljenom sondom. Pa ne razvijaju ljudi tehnologiju godinama tek tako...

to si u pravu,nego hocu da kazem da prema novcu ulozenom u pravljenje detektora i kvalitetom kupljenog,,nemoze se parirati,ali za pocetak ko ima on i kupuje u prodavnici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Sa pravljenim moze da se radi samo na maksimalno cistim terenima kao sto je suma ili neke livade sto dalje od civilizacije. Inace ces ovaj hobi zamrzeti brze nego sto si ga zavoleo. Jedino ako ne mislis da zivis od sekundarnih sirovina :neznam: Cak se i ja sa ovim mojim nakopam raznog djubreta da mi spadaju pantalone od tezine dzepova. Na kraju sve to istresem u neki cosak i poginem od meha cega sam se sve nakupio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Ma ja sam ovako vise mislio za zezanje po dvoristu i tako to, tako da verujem da ce i neki slabi homemade funkcionisati, ono, ne planiram ja zaradjivati od toga. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Upravo za dvoriste nije. Tu su se odvijali gradjevinski radovi, seckana je armatura, uvodjena struja, pilo se pivo. To ne bi savladali ni vrhunski detektori. Kada bi samo video sta sam sve iskopao na 1m2 kod mene na placu...Tasta mi je izgubila zlatan lancic. Odustao sam posle 20min. Nije prestajao da pisti i to sa diskriminacijom. Pukla su mi ledja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

Upravo za dvoriste nije. Tu su se odvijali gradjevinski radovi, seckana je armatura, uvodjena struja, pilo se pivo. To ne bi savladali ni vrhunski detektori. Kada bi samo video sta sam sve iskopao na 1m2 kod mene na placu...Tasta mi je izgubila zlatan lancic. Odustao sam posle 20min. Nije prestajao da pisti i to sa diskriminacijom. Pukla su mi ledja.

u pravu si KIZO,ja sam letos ravnjao malo dvoriste,i nasao sam vise starih dinara,caura,kljuceva itd.da sam detektorom trazio manje bi nasao,ha,ha,ha...livade i sume su za homemade.bar za mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

Upravo za dvoriste nije. Tu su se odvijali gradjevinski radovi, seckana je armatura, uvodjena struja, pilo se pivo. To ne bi savladali ni vrhunski detektori. Kada bi samo video sta sam sve iskopao na 1m2 kod mene na placu...Tasta mi je izgubila zlatan lancic. Odustao sam posle 20min. Nije prestajao da pisti i to sa diskriminacijom. Pukla su mi ledja.

u pravu si KIZO,ja sam letos ravnjao malo dvoriste,i nasao sam vise starih dinara,caura,kljuceva itd.da sam detektorom trazio manje bi nasao,ha,ha,ha...livade i sume su za homemade.bar za mene

post-3304-0-63461500-1388268341_thumb.jpg

post-3304-0-00472600-1388268395_thumb.jpg

post-3304-0-34511400-1388268458_thumb.jpg

post-3304-0-19118200-1388268473_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

ha,ha,ha...setnja je to,usput sta nadjes,ali naci konzervu i to pastete i to iz 40 i neke....to je uspeh u razonodi...pozz boklicu :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

ha,ha,ha...setnja je to,usput sta nadjes,ali naci konzervu i to pastete i to iz 40 i neke....to je uspeh u razonodi...pozz boklicu :takoje: :takoje:

post-3304-0-40354500-1388331035_thumb.jpg

post-3304-0-22894500-1388331084_thumb.jpg

post-3304-0-80461400-1388331134_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Upravo za dvoriste nije. Tu su se odvijali gradjevinski radovi, seckana je armatura, uvodjena struja, pilo se pivo. To ne bi savladali ni vrhunski detektori. Kada bi samo video sta sam sve iskopao na 1m2 kod mene na placu...Tasta mi je izgubila zlatan lancic. Odustao sam posle 20min. Nije prestajao da pisti i to sa diskriminacijom. Pukla su mi ledja.

Nije tasta stvarno izgubila, to je bio test da vidi koliko ces da se potrudis i trazis. A sa tih 20 min se nisi proslavio, daj boze da si dobio prelaznu sto si bar pokusao... P.S. Tasta je to, tasta nikad' ne spava!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Ma nije bila tu. Da jeste, folirao bi se malo. Otisao bi iza kuce i odsvirao jednog pivdzana dok ne gleda, a posle bi uzdisao kako sam se umorio :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Upravo za dvoriste nije. Tu su se odvijali gradjevinski radovi, seckana je armatura, uvodjena struja, pilo se pivo. To ne bi savladali ni vrhunski detektori. Kada bi samo video sta sam sve iskopao na 1m2 kod mene na placu...Tasta mi je izgubila zlatan lancic. Odustao sam posle 20min. Nije prestajao da pisti i to sa diskriminacijom. Pukla su mi ledja.

u pravu si KIZO,ja sam letos ravnjao malo dvoriste,i nasao sam vise starih dinara,caura,kljuceva itd.da sam detektorom trazio manje bi nasao,ha,ha,ha...livade i sume su za homemade.bar za mene

Ja sa ovog terena ne bih izlazio mesecima :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

samo rad,i samo rad...setnja po prrodi,i tamo gde mislis da nema nista..tamo nadjes konzervu od pastete iz 40i neke...1hmm.gif

fjt8k4tj3pbvf213q01x_thumb.jpg iql60xfmitsc9jsp7tft_thumb.jpg

za sada jos vrsi posao...

post-3304-0-14144900-1388395073_thumb.jpg

post-3304-0-41397400-1388395110_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

uh,,kao se snalazis sa ti dugmici,sta je tu sta,mislim ono diskriminacija,senzitiv bla bla...:stabre:

ok verujem kad se naucis da ide lagano..evo ja se privikavam na komsijinu noktu..al neide....:lol: nis mi nije jasno al da tuce,,,,,tuce duboko...

s golden mask se slabije snalazim...onako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja