Jump to content

Moto Zajednica

SStrujin Moto Kviz!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mislim da se ovde radi o izvesnom " svabi " - redak model - Schottoff 347 ccm iz 1927 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

OK kod mene u knjizi imam " sport " model iz 1927, pa sam mislio da je i ovaj iz iste.  Zadatak - sutra. OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ovo bi trebalo da je relativno lako. Vi pogadjajte marku i model ovog motorcikla, a ja nosim racunar na reparaciju - crkava svakih pola sata, pa cu valjda opet biti ovde sutra uvece il prekosutra.

post-3891-12879017657462_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Triumph HURRICANE 750, američko tržište mislim da mu je oznaka X75 . Poslednji trzaji do tada dominantne engleske škole, a sve to zbog toga što fićfirići nisu hteli da maste ruke ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Cestitam, reko ja da ce lako biti. Sad mogu mirne duse da nosim komp na servis ( da ne razmisljam dal me neko pominje sto se ne javljam ) . Revolution - pucaj !

post-3891-12879017667526_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

  Ovo se oduzilo , ajd` da probam.  Magnat-debon , Terot  ???                                                                                                                                                  p.s.  ova godista 20-a i 30-a su ili za ekstrapoznavaoce , zaljubljenike  ili kamikaze , spusti malo kriterijume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Eve me opet, komp popravljen, jedino mi serviser nesto zeznuo, pa kad kucam z izadje y , i ispomerane mi crtice i zagrade, i znam da se to lako resava, al ne mogu da se setim kako , seticu se.

  Sto se ove agonije tice, da zavrsimo sa njom, ovo je bar kod nas dobro poznata i cenjena marka, al u kolima i skuterima , ( doduse skutere prave u Kini ). Dakle rec je o Peyou, ili tacnije Peugeot model P 111  radjenom tamo negde izmedju 1930 i 1935.  Evo i par fotki !

post-3891-12879018864672_thumb.jpg

post-3891-12879018865211_thumb.jpg

post-3891-12879018865638_thumb.jpg

post-3891-1287901886609_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

sad kazi to je moj pradeda budzio Peugeota  ;D

Peugeot je potut MAGa i JAPa kao i ILO prodavao drugim proizvodjačima koji so to turali u svoje ramove. Nešto kao kad bi DINGDONGSUNG  kupio suzukijev agregat od SV650 i turio u svoj ram. ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

  Pa izgleda da je lisici opet crkao komp  sto znaci da nema ko da ti odgovori  koja je to radionica ili garaza ugradjivala Pezoov agregat u svoja dva ili tri primerka koliko je proizvela.  Aaajde daj nesto lakse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pa izgleda da je lisici opet crkao komp  sto znaci da nema ko da ti odgovori  koja je to radionica ili garaza ugradjivala Pezoov agregat u svoja dva ili tri primerka koliko je proizvela.  Aaajde daj nesto lakse.

Ma nije mi crko komp, al kolko vidim ovaj sa slike se ne raylikuje od ovih na mojim slikama ( mislim svi se po malo razlikuju u zavisnosti od godista ) . E sad da trazim ko je prepravio nekolko komada i stavio svoju oznaku - nemam za to vremena.

  To mu dodje ko da tamo nekog u Francuskoj pitas za fabriku motorcikala " Motins " . A Motins je Tomosu pravio cilindre i klipove, ovi im platili sa par slepera Automatika - na koje su u Motinsu samo zalepili svoje nalepnice i tako .  Znas kad bi neko u Francuskoj pogodio Motinsa  - nikad !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

  Pa izgleda da je lisici opet crkao komp   sto znaci da nema ko da ti odgovori  koja je to radionica ili garaza ugradjivala Pezoov agregat u svoja dva ili tri primerka koliko je proizvela.  Aaajde daj nesto lakse.

Ma nije mi crko komp, al kolko vidim ovaj sa slike se ne raylikuje od ovih na mojim slikama ( mislim svi se po malo razlikuju u zavisnosti od godista ) . E sad da trazim ko je prepravio nekolko komada i stavio svoju oznaku - nemam za to vremena.

   To mu dodje ko da tamo nekog u Francuskoj pitas za fabriku motorcikala " Motins " . A Motins je Tomosu pravio cilindre i klipove, ovi im platili sa par slepera Automatika - na koje su u Motinsu samo zalepili svoje nalepnice i tako .  Znas kad bi neko u Francuskoj pogodio Motinsa  - nikad !

I ne znaju koliko su sretni zbog toga ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  OK . Idemo dalje , Koji je ovo motor ?  Ne bi trebalo da bude tesko !

post-3891-12879019524149_thumb.jpg

post-3891-12879019529031_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Dzabe si krecio onog zelenog , dupli dobos , kantilever pozadi , v-tvin od 998 ccm ...  a ovaj bez prednjih kocnica, supercharged (verovatno Shorock-om) spreman za neki brzinski rekord? Zao mi da ga odmah otkrijem :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Jes jes taj mi je omiljeni, mada bi ruku dao i za običnog. Inače važi za motocikl koji ne može da crkne, igličasti lageri svuda, dupla uljna pumpa, HOHV (nikad nisam razumeo zašto ih tako zovu), jedan amortizer nazad (unitrak pre unitraka), 100% engleski trkački pastuv, vrhunac tehnologije sa kraja 40ih i počrtka pedesetih, jedan od najlepših serijskih motorcikala ikad.....

Ali i ja neću da kvarim zadovoljstvo ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja