Jump to content

Moto Zajednica

SStrujin Moto Kviz!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Francuz, DAX 350cc i DAX baby 100cc iz 1935 godine otprilike...

 

Dax_350.jpg

Svaka cast majstore , ja se vec zabrinuo da niko nece pogoditi . U pitanju je Francuski motorcikl Dax 350, koji se proizvodio od 1934 godine.  1935 godine je napravljen i model DAX 350 double tube modele sport ( ovaj na slici) .  Fabrika je postojala od 1932 do 1939 godine . Sstrujo - pucaj !

post-3891-12879015213238_thumb.jpg

LA DAX 350 cc type A bi.doc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Prvo sam pomislio da je Horex S 6, al nije, al video sam ga negde !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nisam poznavalac, ali neke stvari mi se urezuju u pamcenje, pa cu da pokusham. (Model sigurno nikad necu pogoditi poshto ih ne znam, al mozda prozivodjaca pogodim.)  :-\

Po konstrukciji rama bih rekao da je neki BSA 250, ali mi se chini da je cilindar veci, mozda neki BSA 350?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Nisam poznavalac, ali neke stvari mi se urezuju u pamcenje, pa cu da pokusham. (Model sigurno nikad necu pogoditi poshto ih ne znam, al mozda prozivodjaca pogodim.)  :-\

Po konstrukciji rama bih rekao da je neki BSA 250, ali mi se chini da je cilindar veci, mozda neki BSA 350?

 

Nije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

aj sad da elaboriramo:

Bronzana glava i pogon bregastih  ukazuje na to da je u pitanju verovatno specijalka, odn. trkački model sa početka tridesetih. Prednja viljuška je vebb što na ukazuje na evropsko poreklo, ili neku evropsku koloniju. Rezervoar je suština onoga što nas zanima. Nešto tako ružno mogu da naprave samo Francuzi ili nekE okolne zemlje (vučem paralelu sa francuskim voziliA)

FRANCUZ, BELGIJANAC ILI OKOLINA ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ebeni svajcarac " Motosacoche " 350 - m 53  ( takmicarski je nosio oznaku A 50 ).  Pravljen 1928 godine sa M.A.G. ovim agregatom !

post-3891-12879015645755_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

  Ebeni svajcarac " Motosacoche " 350 - m 53  ( takmicarski je nosio oznaku A 50 ).  Pravljen 1928 godine sa M.A.G. ovim agregatom !

M.A.G. i jeste skraćenica za Motosachoshe, pošto su tih godina pravili agregate za mnogo fabrika, kao i JAP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pun pogodak u pitanju je Galbusera iz 1938 godine . V 8 masina, 500 ccm - dvotaktna.

  Fabrika je postojala od 1934 pa do 1955 godine.  Prototip ovogmodela je bio prikazan na Milanskom sou 1938. Kasnije su pravili i verzije od 250 ccm i one su imale masinu V 4. Konstruktor je bio " Plinio Galbusera.

  Gorane - pucaj

post-3891-12879016248405_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja