Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2013

Recommended Posts

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

http://dakar.rs/izvestaj.html

 

ja to ne bih nazvao odustajanje, vec ih je samo izdao auto... steta u svakom slucaju :(

"Negde na devedeset petom kilometru od starta naišli smo na dinu visoku do 150 metara koju, iz nekoliko pokušaja nismo mogli da savladamo. Motor je počeo da gubi snagu, dok kasnije nije počeo da lupa, tu je stao i posle nismo mogli da ga upalimo."

 

Ja ne bi rekao da ih je izdao auto. Platili su danak neiskustvu.

Nagodinu ce biti bolje.

 

Kontaktira li tko sa Sagmajsterom?

 

Ima li Hrvatska svog učesnika u reliju? Prošle godine je bila jedna auto ekipa, nažalost sa sličnim uspehom kao i kraljevčani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6329 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

http://dakar.rs/izvestaj.html

 

ja to ne bih nazvao odustajanje, vec ih je samo izdao auto... steta u svakom slucaju :(

"Negde na devedeset petom kilometru od starta naišli smo na dinu visoku do 150 metara koju, iz nekoliko pokušaja nismo mogli da savladamo. Motor je počeo da gubi snagu, dok kasnije nije počeo da lupa, tu je stao i posle nismo mogli da ga upalimo."

 

Ja ne bi rekao da ih je izdao auto. Platili su danak neiskustvu.

Nagodinu ce biti bolje.

Kako ih nije izdao kad se konstantno pregrevao i na kraju zbog toga crkao. Pa dzipovi koji voze turiste po pustinji u Tunisu su tako modifikovani da ne mogu da se pregreju ma kako ih vozili, a kamo li vozila spremljena za Dakar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

http://dakar.rs/izvestaj.html

 

ja to ne bih nazvao odustajanje, vec ih je samo izdao auto... steta u svakom slucaju :(

"Negde na devedeset petom kilometru od starta naišli smo na dinu visoku do 150 metara koju, iz nekoliko pokušaja nismo mogli da savladamo. Motor je počeo da gubi snagu, dok kasnije nije počeo da lupa, tu je stao i posle nismo mogli da ga upalimo."

 

Ja ne bi rekao da ih je izdao auto. Platili su danak neiskustvu.

Nagodinu ce biti bolje.

 

 

Šteta za Kraljevčane :(

Najverovatnije je i prevrtanje doprinelo kvaru na motoru. Ne verujem da je nakon prevrtanja sve išlo kao da se ništa nije desilo i da je iz čista mira rikn'o!

 

Šta da se radi, bitno da nisu povređeni a Dakara će biti još puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ako se ne varam i prethodni dan su se zalili na visoku temperaturu....

 

Sto se Gabora evo citata sa fejsa:

 

"Dakar 2013: upravo sam pricao sa Gaborom, kaze da sve ide po planu, i da uziva u onome sto radi. Motor mu dobro funkcionise, atmosfera je odlicna. Svako vece cu pisati, odmah posle naseg razgovora. Richard"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ricard je mladji sin Gabora (mozda neko nezna) , takodje vozi moto-cross u klasi MX 2 . Mozda jednog dana nasledi i u Dakar-u oca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Ima li Hrvatska svog učesnika u reliju? Prošle godine je bila jedna auto ekipa, nažalost sa sličnim uspehom kao i kraljevčani.

Prosle godine bila, ove godine nista.

...Curic je vozio prosle godine i nada se da ce uspjeti pripremiti financije i automobil za Dakar 2014.

 

Napadali su dinu visoku 150 metara s pregrijanim automobilom par puta i nisu je uspjeli preci. Zelja i neiskustvo ih je poslala kuci. Dakar nije motokros trka, vozi se danima i taktiziranje i priprema vozila za visednevno maltretiranje je sastavni dio natjecanja.

 

Drago mi je za Sagmajstera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5334 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

He, izgleda da su trebali tebe povesti za savjetnika..pretpostavljam da su oni posli u dugim gacama u onu vrucinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ima li Hrvatska svog učesnika u reliju? Prošle godine je bila jedna auto ekipa, nažalost sa sličnim uspehom kao i kraljevčani.

Prosle godine bila, ove godine nista.

...Curic je vozio prosle godine i nada se da ce uspjeti pripremiti financije i automobil za Dakar 2014.

 

Napadali su dinu visoku 150 metara s pregrijanim automobilom par puta i nisu je uspjeli preci. Zelja i neiskustvo ih je poslala kuci. Dakar nije motokros trka, vozi se danima i taktiziranje i priprema vozila za visednevno maltretiranje je sastavni dio natjecanja.

 

Drago mi je za Sagmajstera.

 

Jok ja mislim da je presudio srpski inat ! 1moto3.gif to je bila varijanta da su probali par puta i nisu uspeli a onda je usledila ona nasa cuvena recenica " ma imam da te predjem pa makar ti klipove na auspuh isterao" i tako i bi 1lol.gif

 

salu na stranu , zao mi je nase ekipe bas su imali zelju i volju da stignu dao kraja . Ali se nadam da ih ovo nece obeshrabriti i da ce sledece godine da razvale !

I gaboru prve godine otkazali pa ipak nije odustao !

 

I nas Stavnovnik razvaljuje , na trecoj etapi WP 1 prosao kao 36-ti , Gabor ga jos nema

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

He, izgleda da su trebali tebe povesti za savjetnika..pretpostavljam da su oni posli u dugim gacama u onu vrucinu.

Vjerovatno dobro pretpostavljas.

 

...zaboravi sto sam rekao, auto je kriv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Bolje je kad nema naređenje od sponzora da mora da ganja rezultat kao prošle godine. Nema presinga pa može opuštenije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

http://www.dakartracker.com/index.php?country=NLD&order=WP%202

 

evo link za praćenje,precizniji je od zvaničnog

Ja pratim ovdje:

 

http://trackingdakar.nl/index.php?track=25,109

 

Pregledan je.

 

Ako im je vjerovati Gabor prosao polovicu WP4 73.

Stanovnik na WP6 trenutno 37.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 603 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: TDM

Sto se tice nasih u Opelu, oni su kupili taj dzip koji je vec vozen na reliju i repriran je.Da li je moguce da su prevareni? Da nije bas sve sredjeno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja