Jump to content

Moto Zajednica

Cafe Racer kultura

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: i

Vozam Zefira 550. I kupio ga sa planom, malo se izvozam. Dosadi mi, uradim prepravku na CR. Sad...vidim da ima ljudi koji su to radili, pa imam nekoliko pitanja. Ne bih ga pravio baš skroz...ono da stavljam druge klipove...obrađujem glave iiii šta sve ne da mu pojačam snagu... Voleo bih da mogu prepravke da napravim u hodu...tipa rep...korman..rezervoar...Koliko je to izvodljivo i koliko bi me sve to koštalo? I šta vi mislite da bi trebalo da se odradi?

 

95AfKtL.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 810 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Aaaaaaa - ovo je boles'  , nemojte ljudi vise , samo cu da se rasplacem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7243 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Vozam Zefira 550. I kupio ga sa planom, malo se izvozam. Dosadi mi, uradim prepravku na CR. Sad...vidim da ima ljudi koji su to radili, pa imam nekoliko pitanja. Ne bih ga pravio baš skroz...ono da stavljam druge klipove...obrađujem glave iiii šta sve ne da mu pojačam snagu... Voleo bih da mogu prepravke da napravim u hodu...tipa rep...korman..rezervoar...Koliko je to izvodljivo i koliko bi me sve to koštalo? I šta vi mislite da bi trebalo da se odradi?

 

Ja bi mu samo stavio cafe volan i neki glasan auspuh, i nista vise nebi diro, prelep je motor, grehota upropastiti ga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: i

 

Vozam Zefira 550. I kupio ga sa planom, malo se izvozam. Dosadi mi, uradim prepravku na CR. Sad...vidim da ima ljudi koji su to radili, pa imam nekoliko pitanja. Ne bih ga pravio baš skroz...ono da stavljam druge klipove...obrađujem glave iiii šta sve ne da mu pojačam snagu... Voleo bih da mogu prepravke da napravim u hodu...tipa rep...korman..rezervoar...Koliko je to izvodljivo i koliko bi me sve to koštalo? I šta vi mislite da bi trebalo da se odradi?

 

Ja bi mu samo stavio cafe volan i neki glasan auspuh, i nista vise nebi diro, prelep je motor, grehota upropastiti ga

 

Ma "glasan" auspuh već imam :D clipOn valjda nisu problem da se stave... Ali sedište i rez. :( to je već gimnastika :D...

 

@sergio Šta je ovo???? :D ( doboši su me kupili :D :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ljudi razmisljam da kupim MZ ETZ 251 ili 150 i da ga preradim u Cafe Racera.Da li je to izvodljivo i da li se isplati? :)  :lud:

 

 

dscf6718.jpg

 

Izvodljivo jeste ali što se isplativosti tiče....sa ekonomske strane je apsolutno nema 

 

Takva akcija se samo za "pacijente" koji se žele da imaju baš takav motor bez obzira na troškove

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Ljudi razmisljam da kupim MZ ETZ 251 ili 150 i da ga preradim u Cafe Racera.Da li je to izvodljivo i da li se isplati? :)  :lud:

Bolje receno   najmanje skupo   u startu  150 / 200 evra  i bacis se na posao  , nije veliki trosak kad odustanes     post-1869-0-66106200-1434221447.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Vec duze vreme se spremam da napravim jedan cafe racer,problem naravno novac,koga nema.Imao sam ideju od jawe 35o ts da pocnem.Svidja mi se zbog zicanih tockova,a i moze da se nadje jeftino.Rezervoar je uzas,kao i izduvi,ali bi moglo sve da se preradi.Najlepse su stare honde cb za ovakav projekat,ali naravno,problem je cena.Za jawu sam racunao da mi treba 450 evrica da bude lutka,samo za delove i farbanje.Kad zivim na ivici egzistencije,a volim sve ko majmun.442896859_1x.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Vozam Zefira 550. I kupio ga sa planom, malo se izvozam. Dosadi mi, uradim prepravku na CR. Sad...vidim da ima ljudi koji su to radili, pa imam nekoliko pitanja. Ne bih ga pravio baš skroz...ono da stavljam druge klipove...obrađujem glave iiii šta sve ne da mu pojačam snagu... Voleo bih da mogu prepravke da napravim u hodu...tipa rep...korman..rezervoar...Koliko je to izvodljivo i koliko bi me sve to koštalo? I šta vi mislite da bi trebalo da se odradi?

 

95AfKtL.jpg

Zephir ko rodjen za prepravku,nema zicane felne,ali sve ostalo je savrseno,a para treba pun kombi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Evo moje kreacije... Osnova je Cz 175. zamenjena je vila i dogradjena disk kocnica. ostalo je original

post-12845-0-81489400-1435479980.jpg

post-12845-0-96299300-1435480043.jpg

post-12845-0-99952000-1435480090.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Chicago IL
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Za vikend bio na skupu ovdje je ta CR kultura veoma popularna, svaki drugi motor je caffe.

63cef06c7696d09c64688e12de47d587.jpg4981426bdc5d4e3b29297210cf1f1fd2.jpgbccc8eda14b0a92c72d15e3aa4974467.jpg3a63da40fa3073918ac502b180f60f78.jpg1e1b1597d337fd36c26127e38d7c6c6f.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja