Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ZZR 1200

Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1200

Dragi bajkeri. Zelim da podelim jedno iskustvo sa vama. Krajem avgusta 2012 prodao sam Yamahu FZ6 2006. godiste da bi kupio Kawasaki 2002. ZZR 1200.

Potez je bio hrabar jer se nije radilo o kupovini motora koga mozete pogledati, provozati i doneti neku odluku. Ovde se radilo o gomili gvozdja i plastike. Potrebno je bilo u tom momentu imati zelju, viziju i Dragana Lukaca ( a da, i pare ).

 

Jedini covek u koga imam poverenja da bi se upistio u ovakvu avanturu. Trajalo je preko 2 meseca, a li vredelo je.

 

http://www.youtube.c...h?v=q6VL4AFpuWU

 

Sledece slike ce biti sa krstarenja Evropom jer sam ga zato i kupio. Moram vam reci da je ovo motor od kog zastane dah. Ko ga nije uzivo video, vozio .....ne moze imati pravu sliku o ovom modelu Kawasakija.

pozdrav svima

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2881 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Kad ga matori sklopi, siguran sam da nema greške. Čovek u kog imam poverenja. Uživaj u vožnji, to je jedino što ti je sad još preostalo. Za motor, ne brini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1200

Naravno da moze svako komentarisati, ali je dobro da ga komentarisu poznavaoci ili bajkeri koji imaju puno iskustva. Cisto da se ne svedu komentari po afinitetima nego objektivni. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8708 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Salio sam se kolega, kao sto rekoh od srca zelim da te odveze gde god zamislis :moto3:

 

Izvinjavam se zbog skretanja sa teme, pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1200

Hvala svima. Imao sam dilemu oko boje. Siva metalik je njegova originalna boja i bila je skoro u idealnom stanju posle poliranja ali me je nekoliko ogrebotina toliko iritiralo da sam resio da ga celog ofarbam. Kada se sve zavrsilo shvatio sam da sam uradio pravi potez. Slike ne mogu predstaviti pravi dozivljaj.

Gledam motor vec par dana i ne mogu da mu se nadivim jer je kao nov, a o mocnosti agregata i njegovog gabarita je nesto sto me je odusevilo. Gde god da sam se parkirao ljudi se okupljaju i komentarisu ga.

 

http://www.youtube.c...=1&feature=plcp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Naravno da moze svako komentarisati, ali je dobro da ga komentarisu poznavaoci ili bajkeri koji imaju puno iskustva. Cisto da se ne svedu komentari po afinitetima nego objektivni. Pozz

 

Ti bi zeleo da cujes da NOV motor ne valja, brate? :D

Profi odradjeno - NOVO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Dragi bajkeri. Zelim da podelim jedno iskustvo sa vama. Krajem avgusta 2012 prodao sam Yamahu FZ6 2006. godiste da bi kupio Kawasaki 2002. ZZR 1200.

Potez je bio hrabar jer se nije radilo o kupovini motora koga mozete pogledati, provozati i doneti neku odluku. Ovde se radilo o gomili gvozdja i plastike. Potrebno je bilo u tom momentu imati zelju, viziju i Dragana Lukaca ( a da, i pare ).

 

Jedini covek u koga imam poverenja da bi se upistio u ovakvu avanturu. Trajalo je preko 2 meseca, a li vredelo je.

 

http://www.youtube.c...h?v=q6VL4AFpuWU

 

Sledece slike ce biti sa krstarenja Evropom jer sam ga zato i kupio. Moram vam reci da je ovo motor od kog zastane dah. Ko ga nije uzivo video, vozio .....ne moze imati pravu sliku o ovom modelu Kawasakija.

pozdrav svima

dobrar ti je kawasaki, ja se još gušim odkako mi je zastao dah tako da taj model necu više gledati.

šala mala, naravno. motor ko motor jer takvih od kojih zastaje dah ima pun kurac. bitno da si ti zadovoljan. uživaj.

MAJSTOR je taj od cega zastaje dah.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Naravno da se vlasnik divi čedu koje je od gomile gvoždja postalo predmet od upotrebene vrednosti.

Neko je prethodno od njega digao ruke, a sada taj isti motor gazi kilometre ispod točkova.

 

Može li ukratko opis najzahtevnijih majstorskih dela, je li bilo nekih problema i kako je reseno?

Meni je nekako prilican rizik kupiti tako tezak motor sa verom da mu je ram ostao netaknut ili viljuska u stanju da se moze bez posledica ispraviti.

Mada, mozda je ipak najvaznija stavka u ovoj prici zlatna majstorska ruka.

 

Pozdrav i puno kilometara zelim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1200

Redosled dogadjaja:

 

Imao sam Yamahu Fazer 2006. godiste u besprekornom stanju sa 10.000 km prave kilometraze

Zelja vuce za jacim motorom

Samo bi jednom coveku poverovao sledece:

 

Draganu Lukacu - koji zna da zelim da kupim Yamahu FJR 1300

Ali kosta !!!!!!!

 

ima resenje za mene - potpuno slucajno

 

Kawa ZZR 1200 - 2002. godiste

Slupana, sa agregatom koji je presao 1800 km

8 godina motor skuplja paucinu u jednoj garazi.

 

Prihvatam ponudu da ga sredjujemo.

Krece projekat !

 

Kompletno rasturanje u sraf motora

Menja se nova viljuska, felna i jos sto sta..... i sve sto je sumnjivo

 

Agregat se servisira i proverava.... paljenje motora....novo ulje....pa ponovo novo ulje......

 

Krece sklapanje i svaka stvar prolazi detaljnu kontrolu.

Projekat traje 2.5 meseca

 

I na kraju neverovatan utisak sta je ispalo. NOV motor. STAR po seriji, ali...... mnogoooooo mocan motor u klasi Turera.

 

Test voznja. Ocena 10

 

Ja sam dobio ono sam zeleo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1200

Predivan motor, odlično urađen posao, i na kraju svaka čast !

Jedno pitanje, ... merkam i ja FJR, a ZZR je jeftiniji. Nekako me plaši za duža putovanja. Znam ja da ON može sve, ali mogu li ja?! :) Šalu na stranu, cenim da smo sličnog godišta pa me zanima, zamara li ruke i leđa na dugim putovanjima ako imaš već kilometara na njemu?

 

Hvala u napred, i još jednom da pohvalim projekat (ili da zavidim :D )

 

Pozzzz i lepe kilometre ti želim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja