Jump to content

Moto Zajednica

Malo pomoci oko izbora 2t ili 4t

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

E ovako vec duze vreme planiram da uzmem neki bajk, odlucio se za Yamahu ili Suzuki enduro 125ccm 2t. Posto mi se ne zuri trazim polako pa sta naleti. I tako trazeci svidi mi se Suzuki DR 350, 4t, 30 ks, 96god. 1800e ( najvise mi se dopalo sto ima alnaser). Sada me zanima vase misljenje o DR-u. Kakva je potrosnja i ubrzanje/max. brzina  u odnosu na ove 2t, 125-ice. I koliko je skuplja registracija.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Definitivno predlazem 4t motor jer je mnogo pouzdaniji i manje trosi. Imas u starijim temama poredjenje 2t i 4t motora pa pronadji, ne bih da udjem u diskusiju jel bi bila duga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Taj Suzuki, ako je očuvan, je mnogo bolji pazar, od bilo koje 125-ice u bilo kakvom stanju za bilo kakve pare. Uzimaj 4t i uživaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pa sto jes jes,ima jedan u BG cija kurbla je slomila 3 noge al je i dalje citava a agregat zdrav kao dren.

 

Kad sam se ja nekoc raspitivao za naj pouzdani first buy enduro tj mali cross, isto su mi rekli kao Dexter. Uzmi DR-a i ceraj.

A ako hoces supersport 2T javi se pa dodji da vidis i cujes moju Yamahu od 150 ccm, niko te ne tera da kupish ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Krajnja snaga slicna, ali kod 2t snagu dobijas tek kad pocne da vristi (visoki obrtaji), a kod 4t imas dosta raspolozive snage u velikom opsegu  obrtaja. O potrosnji da ne pricamo, cvaje znaju da trose i 8 lit. kad se zestoko poteraju, a DR ne prebacuje 5 ma kako ga vozio. Pouzdanost i cena odrzavanja je isto na strani DR-a. Dakle nema sta da razmisljas, ako mozes kupuj DR :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Mozeli mi neko reci naziv teme u kojoj je poredjenje 2t i 4t motora, ili ako se nesecate, bar u kojoj je grupi tema.

I jos ovo: kad vec prelazim sa 125 2t, da li da predjem na 350 4t ili 500-600 4t....Koji enduro preporucujete? Meni se svidjaju Yamaha XT, Suzuki DR, Honda Dominator...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Da ponovim po ko zna koji put, BILO koji jednocilindraš 4T da uzmeš, nećeš pogrešiti, 500, 600, 650ccm, nema veze. To su NAJBOLJI početnički mitori koji ti NAJDUŽE greju srce kad naučiš da voziš i NAJMANJE te koštaju po sezoni od svih drugih kombinacija!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Da ponovim po ko zna koji put, BILO koji jednocilindraš 4T da uzmeš, nećeš pogrešiti, 500, 600, 650ccm, nema veze. To su NAJBOLJI početnički mitori koji ti NAJDUŽE greju srce kad naučiš da voziš i NAJMANJE te koštaju po sezoni od svih drugih kombinacija!!!

 

i tacka !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa naravno da ces uzeti 4t ,,,bilo koji jednocilindras 4t je za pocetnike odlican,a posle,,,,,,predjes na 2 pa na 4 cilindra....mozde i 6 samo su redji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja