Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko Horneta

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Pozdrav svima 1zdravo.gif

 

Interesuje me da li neko od clanova ima sliku otvorenog motora Honde Horneta 600 ili mozda poprecni presek posto ja ne mogu da nadjem na internetu sliku patim se vec 2h, a treba da pocnem da rasklapam agregat pa me interesuje sta cu sve morati da cupam napolje (treba da varim blok kao sto se vidi na slici). Hvala unapred!

post-26056-0-73230300-1352132771_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Nadji negde service manual ili haynes manual tako nesto, potrazi po torentima, imas svaki deo ponaosob sa rasturenim agregatom, ako je slicnog sadrzaja kao za suzuki pisace i postupak i sta sve trebas da skidas prilikom skidanja agregata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Probaj na

 

www.scribd.com

 

...ja sam tu nasao razne interesantne stvari...a ovo ti stvarno nije trebalo

 

jbg...toliko o crash padu da ga nisam imao samo bi izuljao dekle 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ima u pod forumu garaža linkova za skidanje i service i user manual-a, iščačkaj, imaš detaljan opis za sve poduhvate. I polako, a mogao bi da kasnije da detaljnije i opišeš kako si,gde i šta radio na svom horny-ju!

Pozdrav

 

Jebaj ga, zakasnih!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6342 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Slajderi se na Horneta montiraju na mesto koje sam oznacio strelicom. To je tacka gde se spajaju (nazovimo ga) ram i motor...i to se uvek trazi, na bilo kojem motoru.

Mesto koje je zaokruzeno je ono gde si ti montirao slajder i gde ga mnogi postave. Jedini efekat koji moze da se proizvede je taj koji si ti iskusio. Samo da se otkine parce bloka, cak i pri vrlo bezazlenom padu.

 

hornetp.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Slajderi se na Horneta montiraju na mesto koje sam oznacio strelicom. To je tacka gde se spajaju (nazovimo ga) ram i motor...i to se uvek trazi, na bilo kojem motoru.

Mesto koje je zaokruzeno je ono gde si ti montirao slajder i gde ga mnogi postave. Jedini efekat koji moze da se proizvede je taj koji si ti iskusio. Samo da se otkine parce bloka, cak i pri vrlo bezazlenom padu.

 

hornetp.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

tu mi je i stajao slajder, samo sa druge strane ide direkt na masinu :P1zvizduk.gif

post-26056-0-39977200-1352207129_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Hornet 600

znas u cemu je fora, sto su sa leve strane stavili na ram a sa desne na blok...moj motor se prilikom pada tociljao i slajder se krivio polako dok nije odvojio parce 0ljut2.gif sreca parce je ostalo na slajderu, nije upalo unutra inace bi bilo bye bye charlie sto bi ekrem rekao 0plac.gif uglavnom u petak uvece otvaram masinu tako da cu postaviti slike na forum ko zeli da prati moj rad 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honada Varadero XL1000V

to je hornetu slaba tacka, veza bloka i rama je kao da su se deca igrala, skoro svima se pokida blok ako se dize na tocak, a da ne pricam o padu...

 

jedini spas su neki slajderi od jako mekane plastike koja moze malo da ublazi udarac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Hornet 600

to je hornetu slaba tacka, veza bloka i rama je kao da su se deca igrala, skoro svima se pokida blok ako se dize na tocak, a da ne pricam o padu...

 

jedini spas su neki slajderi od jako mekane plastike koja moze malo da ublazi udarac...

 

ma sad cu da mu krnem roll bar koliko god ruzan bio :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

E pi*ka mu materina!0tuzan.gif

Ali pazi na slici se jasno vidi da je problem bio u materijalu od kog je slajder i nista drugo (mozda malo nacin pada i nesrecne okolnosti), umesto da plastika nastavi da se trosi metalni deo slajdera se savijo i udario u znas vec gde...

Sem toga meni deluje da je slajder na odlicnom mestu, i slajder izgleda dobro, ali ocigledno taj "metalni lim" nije bio dovoljno jak.

Srecno rasturanje i popravka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Hornet 600

E pi*ka mu materina!0tuzan.gif

Ali pazi na slici se jasno vidi da je problem bio u materijalu od kog je slajder i nista drugo (mozda malo nacin pada i nesrecne okolnosti), umesto da plastika nastavi da se trosi metalni deo slajdera se savijo i udario u znas vec gde...

Sem toga meni deluje da je slajder na odlicnom mestu, i slajder izgleda dobro, ali ocigledno taj "metalni lim" nije bio dovoljno jak.

Srecno rasturanje i popravka!

 

 

To vam pricam, ko ima original Hornetove slajdere neka ih zameni sa nekim drugim za ne daj Boze kao i meni. Hvala svima, stavljam slike od petka 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Matori, samo polako i nemoj da bude višak delova, stavljavaj u kesice i zaključavaj, znaš da uvek nešto ostane!

 

Uzgred, htedoh i ja skoro da uzmem fikusa da vratim na fabričko i prezimim sa "kolima", al' prošlo me, nema svrhe!

 

Sretno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Matori, samo polako i nemoj da bude višak delova, stavljavaj u kesice i zaključavaj, znaš da uvek nešto ostane!

 

Uzgred, htedoh i ja skoro da uzmem fikusa da vratim na fabričko i prezimim sa "kolima", al' prošlo me, nema svrhe!

 

Sretno!

 

sve sam poredjao posebno, belezio markerom pa cemo videti :) trenutno je blok kod majstora treba da zavari pa sutra sklapanje dok ne bude gotovo 1lol.gif a onda ako Bog da u nedelju test drive 1moto3.gif ficko nije moj, musterijin je totalno se restaurira 0takoje.gif Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja