Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DRZ400E-Kawasaki KLX250S-Husqvarna T410

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

sto bas ta tri modela? nemaju bas mnogo slicnog?

:takoje: Ne znam sta mi bi da ubacim T410, polomio bi mi ruke :lol: a KLX250s je jeftin. Najvise me zanima drz400e a nema mnogo ljudi kod nas taj model...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Super je DRZ i on je u ovom izboru na prvom mestu , ali ja bih uzeo i KLX250S. Sigurno je dosta slabiji, ali za početak ti ne treba više a mislim da ćeš se i manje umarati na njemu. Verovatno ga možeš naći za dosta manje para, jedan se prodavao pre par meseci, skoro nov, kupljen u Srbiji, za oko 3000e. A i lep je. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Super je DRZ i on je u ovom izboru na prvom mestu , ali ja bih uzeo i KLX250S. Sigurno je dosta slabiji, ali za početak ti ne treba više a mislim da ćeš se i manje umarati na njemu. Verovatno ga možeš naći za dosta manje para, jedan se prodavao pre par meseci, skoro nov, kupljen u Srbiji, za oko 3000e. A i lep je. :moto3:

Iskreno o njemu sam bas razmisljao al' mi se cini da je nekako mali dosta. Ja skoro 190cm sa 95kg cu na njemu izgledati smešno, a druga stvar je zato sto bi ga verovatno 'prerastao' brzo. Jedina dobra stvar je sto je jeftin...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Nasao sam nekog ktm-a 450exc 2006 godiste. Ima 7500km i 150h. Izgleda pristojno, jedina mana mu je sto je procureo semering i baterija mora nova da se stavi. Jel skupa popravka ili? I zanima me kakav je sto se tice odrzavanja, jel na sate kao drz400E ili? Neko kaze 1500-2000km a neko kaze na 50h??? Posto ce mi taj motor sluziti samo za off odnosno koristicu ga po asfaltu samo do staze i sume, prakticno 90-10 da li se isplati uzeti tog KTM-a? Nisam neki profi vozac tako da ne jurim neko vreme. Samo hocu da uzivam u voznji po sumi, stazi sa dragim mi drugarima :) Cuo sam da moze i neki amater da ga vozi a i profi vozac... Ajmo pomoc pa da vam se pridruzim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

... Samo hocu da uzivam u voznji po sumi, stazi sa dragim mi drugarima :) Cuo sam da moze i neki amater da ga vozi a i profi vozac... Ajmo pomoc pa da vam se pridruzim :)

 

 

E pa ne moze druze, oces samo se vozis a neces odrzavas. Svaki od ovih motora mora se odrzava :).

 

EXC jeste malo brutalniji motor, ali sta neces da divljas po ulici sa njim nego ces se lepo vozikas po prirodi kako ti prija. I da servisni intervali su na sat. A to da se kvare pa jeste stariji su imali problema, noviji nemaju, samo menjaj ulje kako bog i manual zapovedaju i trajace. Takodje pre svake voznje na svakom motoru treba proveriti nivo ulja, rashladne tecnosti, .... I to se radi na svim motorima i traje 2 minuta.

Na 50 sati ces mu raditi servis samo ako izvlacis max iz njega sto je veoma veoma tesko.

 

Svi ovi ovde nabrojani motori su dobri na svoj nacin. Husqvarna trazi vise paznje ali daje vise snage i laksa je. KLX je malo slabiji, ali laksi za kontrolu. DRZ malo tezi ali trazi manje paznje, pa samim tim je i malo "slabiji" (zbog tih 20 kila razlike). EXC trazi malo manje paznje nego husqvarna, ali vise nego DRZ od koga je opet brutalniji. Opet sa druge strane u startu ces za DRZa dati vise kinte nego za neki "takmicarski", dok ces takmicarce posle nadoknaditi zamenama semeringa i slicnih sitnica

 

Mada gledajuci po meni, meni je i 250 kuba sasvim dovoljno. Vazno je samo uzeti motor u sto boljem stanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

... Samo hocu da uzivam u voznji po sumi, stazi sa dragim mi drugarima :) Cuo sam da moze i neki amater da ga vozi a i profi vozac... Ajmo pomoc pa da vam se pridruzim :)

 

 

E pa ne moze druze, oces samo se vozis a neces odrzavas. Svaki od ovih motora mora se odrzava :).

 

EXC jeste malo brutalniji motor, ali sta neces da divljas po ulici sa njim nego ces se lepo vozikas po prirodi kako ti prija. I da servisni intervali su na sat. A to da se kvare pa jeste stariji su imali problema, noviji nemaju, samo menjaj ulje kako bog i manual zapovedaju i trajace. Takodje pre svake voznje na svakom motoru treba proveriti nivo ulja, rashladne tecnosti, .... I to se radi na svim motorima i traje 2 minuta.

Na 50 sati ces mu raditi servis samo ako izvlacis max iz njega sto je veoma veoma tesko.

 

Svi ovi ovde nabrojani motori su dobri na svoj nacin. Husqvarna trazi vise paznje ali daje vise snage i laksa je. KLX je malo slabiji, ali laksi za kontrolu. DRZ malo tezi ali trazi manje paznje, pa samim tim je i malo "slabiji" (zbog tih 20 kila razlike). EXC trazi malo manje paznje nego husqvarna, ali vise nego DRZ od koga je opet brutalniji. Opet sa druge strane u startu ces za DRZa dati vise kinte nego za neki "takmicarski", dok ces takmicarce posle nadoknaditi zamenama semeringa i slicnih sitnica

 

Mada gledajuci po meni, meni je i 250 kuba sasvim dovoljno. Vazno je samo uzeti motor u sto boljem stanju.

Pa dobro bre jbg nisam retard :lol: znam da mora da se servisira. Samo sam napisao da hocu da uživam i da se vozim, nigde ne rece da necu da ga servisiram :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

A sto uopste ides na tako neudobne i takmicarski nastrojene motore. Na tim voznjama sto planiras to ti ne treba. Uzmi nesto pitomije i udobnije za pocetak, pa posle vidi sta ces.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

A sto uopste ides na tako neudobne i takmicarski nastrojene motore. Na tim voznjama sto planiras to ti ne treba. Uzmi nesto pitomije i udobnije za pocetak, pa posle vidi sta ces.

Ako sam Stroma sa fabričkim gumama vozio po nekim losim putevima i zezao se ne verujem da ce mi nesto lose biti na ovim... By the way hvala za pomoc za drz-a :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja