Jump to content

Moto Zajednica

Ventil za Hondu CB 750

Recommended Posts

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

A mi sad treba da pogodimo da li je u pitanju usisni ili izduvni ventil i koje ti je godište CB750 (od 1968-2002) :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Ako ne nadjes,moze da se napravi ventil po uzorku,u super kvalitetu...pozz :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ako ne nadjes,moze da se napravi ventil po uzorku,u super kvalitetu...pozz :zdravo:

Ko to radi, koliko bi kostalo? Nasao sam ventil od nekog auta, potpuno identican, samo je telo malo deblje. Zanima me da li smem da ga malo osmirglam i ispoliram i stavim!Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

http://www.davidsilv...%29/part_29258/

 

sa poštarinom ne bi trebalo da te izađe više od 20 eur

 

Ma znam za sve to ali ko da ceka!

 

Ma potrazi malo ovde po forumu, bilo je i o pravljenju ventila kod nas. Ja motor odrzavam u Laboratoriji, i kad su mi menjalji ventila porucili su ga negde iz Uzica. Evo ga sljaka vec 5-6000km, nista mu ne fali. Potrazi jos malo kontakte, uradi ga kod nas, bolje nego da smirglas nesto sto se tesko smirgla, a i pitanje kako ce sve to da ti pasuje i dal ce da s=ebe jos nesto/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro
Pravi se u Uzicu,kao sto kolega rece 25 e komad...ugradio sam njihove ventile na dosta motora i nije bilo problema...a koliko sam siguran u njih,u ponedeljak saljem da mi prave za husqvarnu 610 ventile,a ona je poznata po sjebavanju istih... :lol:
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

imam ja od cb 900,samo neznam dal su isti :zbunjen:

Evo dimenzija 100 mm duzine, 34 mm precnik glave ventila, a debljina tela ventila je 6,51mm! Ako se radi o tim dimenzijama najbolje bi bilo da slikas i posaljes mi slike! Proverio sam i sto se tice gumica ventila uklapaju se sa 750 na 900 i obrnuto, znaci logicno bi bilo da se uklapaju i ventili!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

4 manja ventila na boldorki, od xl je 6.5mm telo mada može i taj od auta samo umesto da ga tanjiš prorajbuj vodjicu na 7mm, gumica može ista a gornju platnu i osigurače koristi od tog novog ventila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Da li je jednostavnije platiti ili razmišljati je individualno. Ako već ima identičan ventil sa debljim telom najbrže i najbolje da ručnim alatom provrti vodjicu i sic, dakle za koju stotinu dinara reparira i to, gumica ako se nije okamenila će još bolje da drži ako jeste mislim da su od kadeta odgovarajuće dimenzije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Mislim da je ipak bolje da porucis nove ventile po uzorku i da budes mirne glave,nego da krpis,budzis i stavis glavu u torbu...ipak ti ces da vozis taj motor,a ne neki komsija sa kojim ne pricas :lol: ...na primer... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Vama pričao ili s... isto je, pa taj od auta je od priznatije fabrike nego ona u užicu i ako je on dobro izmerio samo je malo deblji, kao na specijali pa može da obradi vodjicu koja je pored prirodnog habanja sigurno malo dobila dole od iskrivljenog ventila, ekvivalent tome bi bio nova vodjica i nov ventil skuplja a ništa bolja varijanta osim što ne izgleda kao krpljenje onima koji se ne upustaju u problem. Na kraju to uvek može uraditi ako ne bude zadovoljan. Originalna gumica se lako raširi za 0.5 samo što ovako može i opelova gumica 12/7mm koja na originalnom 6.5mm ventilu ne drži najbolje. Na kraju to svejedno mora uraditi neko stručan pa ako taj smatra da to može onda ok inače ni novi japanski delovi neće sami od sebe da se slože.

 

@CIPURA šta bi sa one dve felne, dodje opet zima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja