Jump to content

Moto Zajednica

Pregravanje MZ-a - Problem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Situacija sledeća:

 

U zadnje vreme kada mi motocikl predje 15-ak kilometara konstante normalne vožne (ne pun gas ili neko drndanje, samo otvoren put) krene da se gasi.

Na primer : vozim, vozim, vozim, nailaze krivine, ja malo popustim gas a on se samo ugasi. Stanem pored puta kurblam x 10-20, ne dešava se apsolutno ništa, ne pomaže ni gurka. Nije se mašine pregrejala sve je normalno, nije zakovala ili nešto slično. Probam svećicu ona baca, ali možda nedovoljno. Kupio sam 2 nove svećice

jednu F75, jednu F100, imam i par njih korišćenih koje sigurno rade, ali i na njima se posle duže vožnje gasi, znači nije da se svećica nekako pregreje, ili nešto slično.

Pokušali smo i da podesimo pretpaljenje, problem se nije uklonio.

 

Verujem da je problem elektronske prirode, npr. (oprosite ako lupam gluposti) pregreje se bombina, ili je regler na neki način neispravan pa mi prekida struju, ili nešto.

Možda čak i kabal svećiće, mada napominjem ponovo da i kad se ugasi ono baca varnicu, ponavljam možda nedovoljno jaku.

 

Problem nestaje kada motor odstoji malo, pa se može voziti jedno 4-5-6 kilometara, za koje vreme gas nije stalan, da se izrazim tako, npr. dam ga on neregauje odma

neko mu treba sekunda više nego obično, i čim pustim gas on se ugasi, itd. Posle tih 4-6 km. opet se ugasi, pa kad se oladi, može opet par km.

Potrebno mi je vase mišljene, jer ja ne znam šta da radim. Samo da napomenem da mi je i akomolator lošiji (ako ima neke veze).

 

Nisam nikakav divlji vozač, uvek polako zagrevam motor u vožnji (ipak je vazdušnjak, mislim da nije dobro dok stoji u mestu), ne vozim na punom gasu. Kažem ovo samo zato što ne verujem da se motor pregrava zbog moje vožnje, ili nečeg takog.

 

Znači, moje je pitanje zašto se ovo dešava?1neznam.gif

Izvinite što sam dosadan uvek sa nekim problemom, ali šta da se radi, ovde dosta ljudi zna znanje tako da je najbolje da pomoć potražim ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Takođe kad upalim svetla mogu da vozim max 10-15 minuta dok motor ne počne da se gasi, ovde problem nestaje kada ugasim svetla.

U gore navedenom problemu, kao što sam rekao, problem nestaje kad motor "odstoji".

 

Da li je moguće da su ova dva problema povezana?

 

Pozdrav i nadam se što skorijim odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Ugrinovci,Zemun
  • Motocikl: jawa 250 model 559 i jawa 350 638

Probaj za početak da vidiš ,dali ti izlazi gorivo na slavinicu,možda ti je zapušena ...Takođe probaj da skines čep sa rez.i onda probaj da voziš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Takođe kad upalim svetla mogu da vozim max 10-15 minuta dok motor ne počne da se gasi, ovde problem nestaje kada ugasim svetla.

U gore navedenom problemu, kao što sam rekao, problem nestaje kad motor "odstoji".

 

Da li je moguće da su ova dva problema povezana?

 

Pozdrav i nadam se što skorijim odgovorima.

Regler ne puni.

 

Misliš slabije puni, jer preko dana moram da vozim bez svetla zbog ovog, pa se akumulator malo napuni, pa to potrošim uveče, i tako opet. Znači Regler.

 

Što se tiče slavine, veoma je moguće, mada sad promenio i crevo i dihtung čepa.

 

 

Inače, hvala na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Hvala na odgovoru, ne bi bilo loše možda da ga i ja promenim, probam, pa šta bude, nije skup kondenzator, nadam se.

Na ovom mom je sve osim akomolatura i guma, još uvek prvo, made in DDR, tako da je dosta delova polako za promenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Meni se cini da postoji mogucnost i da je bobina.Oseti se da je vruca, ako imas od koga uzmi za probu i jos, kakva ti je kompresija,jbg svasta je moguce.Kreni metodom eliminacije !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Na ovom mom je sve osim akomolatura i guma, još uvek prvo, made in DDR, tako da je dosta delova polako za promenu.

 

Ništa ne diraj ako radi! Stari delovi su daleko kvalitetniji i pouzdaniji od novih, i tako stari mogu da budu trajniji od novih.

 

Usput, izmeri struju, koliko ga puni pod svetlima i bez njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Meni se cini da postoji mogucnost i da je bobina.Oseti se da je vruca, ako imas od koga uzmi za probu ...

I meni to smrdi na bobinu. Ako se pregreva, bude vruća da skoro ne može da se drži ruka na njoj, a može da se pregreva i sama od sebe u smislu da je dotrajala, ali i zbog nečega iz instalacije. Inače na MZ-u je identična kao Trabantova ili Wartburgova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Lakše malo sa menjanjem delova, aj prvo da vidimo šta mu fali ! Svako od nas može da da kontakt na svom motoru , pa će se bobina ugrejati ( a naročito ako se motor ne upali ) .

 

da se podsetimo - ako motor neće da radi, a da se pre gašenja nije čulo neko lomljenje il krljanje - kvar je ili u struji ili u dovodu goriva .

Pošto baca varnicu - proveri prvo dovod goriva.

Skini crevo za gorivo sa karburatora, gurni ga u neku flašu, pa gledaj kako teče. Ako u početku teče dobro, pa sve slabije i na kraju stane - najverovatnije da ti je začepljena oduška na čepu rezervoara, pa ti se u rezervoaru stvara vakum i gorivo ne ide u karburator.

Moguće i da ti se slavina začepila od kojekakvog djubreta.

Kad crkne kondenzator, teško da možeš preći 10 - 15 km sa motorom, jer motor obično radi minut dva i odma se ugasi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

j kolko vidim,tebi izgleda nepuni regler ili alternator, eventualno da je nesto u kratkom spoju i da ti odvlaci struju,

bombina kod vozila sa PLATINAMA SE GREJE kad das i ostavis kontakt dokle god su platine spojene, i to se zagreje da nemozes da je drzis u ruci,,kad su otvorene platine negreje se jer nema ni strujnog kola, u radu treba da bude mlaka pa jos malo..dovoljno da osetis da se ugrejala,sasvim normalna pojava..kod vozila sa elektronskim paljenjem se bombina negreje...proveri dali je ona stara dobra od 15.000volti,da neko nije nabacio neku od elektronskog paljenja od 25.000volti,..pise na njoj...

proveri ti kondezator, punjenje ,okaci unimer vidi dali ti puni aku dovoljno, oko 13,5 volti pod farovimana srednjem gasu.proveri takodje i dali ti iz brave ka bombini ide struja od 12volti,hoce i brava da budde u maleru, ako su karike lose,hoce kad se zagreje da izgubi kompresiju pa isto da bude,mada..iskreno vise lici na struju,platine takodje ove nove sugave hoce kad se izgreju da imaju los kontakt i nedovoljno dobru struju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Hvala svima na odgovorima, i ja mislim da je regler loš, klip i karike su tek razrađeni, kompresija ooodlična.

 

Kakav regler da kupim? Ako radnju vrši regler za MZ od Jigorocano-a kupio bih najradije taj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Hvala svima na odgovorima, i ja mislim da je regler loš, klip i karike su tek razrađeni, kompresija ooodlična.

 

Kakav regler da kupim? Ako radnju vrši regler za MZ od Jigorocano-a kupio bih najradije taj.

 

Postoje dve vrste reglera za MZ. Fabrički - mehanički - koji se jako teško nalazi nov - uglavnom se nalaze polovni, i ima zamenski - elektronski - koji se pokazao kao dobar i može se naći nov .

Takodje su neki budžili i kojekakve automobilske reglere ( svašta sam ja video ), al tad rizikuješ da ti u vožnji motor ostane bez struje, il da ti se spali instalacija .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Uspeli smo da naštelujemo ovaj moj mehanički regler, puni 13.30-13.90 sa svetlima, zavisi od gasa, naštelovano je i paljnje.

 

Videćemo hoće li se sad gasiti, ako nastavi idemo metodom eliminacije. Hvala na pomoći svima. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja